Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inštalácia Android mobilu

Mám nainštalované všetky potrebné programy:
- Eclipse
- plugin do Eclipse
- Android SDK

V Android SDK som dal stiahnuť aj USB driver. Po pripojení telefónu k počítaču mi systém hlási, že našiel neznáme zariadenie a pýta si ovládač. Samozrejme najprv ho chce nájsť sám, ale nenájde (ešte som nevidel, aby Windows niekedy nejaký ovládač našiel). Keď mu nanútim inf súbor z USB driveru, ktorý sa stiahol cez Android SDK, tak mi ho odmietne. Keď dám pridať hardvér a tam nanútim tento inf súbor "z diskety", tak kvôli dlhej časovej odozve pri inštalácii to zlyhá. Telefón je celú dobu k počítaču pripojený.

V menu telefónu som nenašiel žiadnu položku, ktorá by umožňovala zmeniť správanie telefónu po poripojení k počítaču, takže je tam nastavený štandardný stav (ak ich náhodou existuje viac).

OS: Vista SP2 Business CZ
Telefón: Samsung I5800 - Android 2.1

Už som sa zasekol na mŕtvom bode, takže by som chcel požiadať o pomoc.

Je to nový telefón. Neviem čo myslíš tým, že preinštalovaný. Nikdy na tomto počítači inštalovaný nebol a zatiaľ som ho skúšal len na tomto. CD so softvérom dodané nebolo. Keďže je to Android, očakával som, že nie je nutné riešiť ovládač, keďže by mal byť pre Android jednotný. Ako USB mass storage som to ešte nerozbehal.

Keďže je to Android, očakával som, že nie je nutné riešiť ovládač, keďže by mal byť pre Android jednotný

Přesně tak to ale má fungovat. A zatím jsem se nesetkal s telefon, který by s tím měl problém. Vyzkoušel bych to na jiném PC. Nevím, jakým způsobem se chová Samsungácká nástavba při připojení do PC, ale měl by se telefon zeptat, zda-li se má připojit jako disk (mass storage). Poté by se měl zobrazit normálně jako flash disk, žádný speciální ovladač ani software prostě není potřeba.

Neviem čo je root ani na čo mi je. Potrebujem ho pripojiť k počítaču tak, aby som vedel z Eclipse prenášať spustiteľnú aplikáciu do reálneho zariadenia. Teraz to viem spúšťať len na virtuálnych zariadeniach, ktoré si vytváram v Android SDK.

Edit: Teraz je to v takom stave, že mi ho počítač nerozpozná.

ovladace pre samsung su na webe samsung.
sposob jakym sa to hlasi cez USB sa da nastavit v menu (u mna na i9100 je to pod bezdrotove pripojenia a siete - USB)
Jak sa robi USB debugging netusim treba pozret menu telefonu co tam je k USB, prip. hladat na google navod jak sa to robi.

teoreticky si vytvorenu app mozes nakopirovat (nastav si telefon nech sa hlasi ako USB mass storage k tomu netreba ziaden ovladac) a spustit v telefone.

Ten program neries, stejne v nom nic zaujimave neni :) Aby program fungoval musel by si v telefone mat nastavene USB typ pripojenia na samsung kies, a po pripojeni asi aj nieco na mobile nakliknut na displayi, ale neriesil by som to ten SW som mal kedysi nainstalovany zistil som ze je v tom prd velky a o 5minut mi letel z PC :)

Takže stačilo nainštalovať Samsung Kies Sync. Horšie bolo, že som nevedel, že tento program potrebujem, ale na slovenskej stránke Samsungu som skúsil v download časti nájsť všetko k telefónu a nainštalovať naslepo toto. Program si síce s telefónom nerozumie (nevie sa s ním spojiť, lebo to či ono, neviem čo odo mňa chce), ale telefón mi už Windows rozpoznáva a Eclipse aplikácie posiela priamo do telefónu.