Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD s DVI

Ahoj,jeden dotaz jak je důležité mít na LCD monitoru vstup DVI?Poznám rozdíl připojení přes DVI konektor?U LCD byla totiž převodka z analogu na DVI a jelikož nemám kabel na propojení DVI,tak to mám propojené klasickým kabelem.

Skus si test na moire napr. nokiatestom, moze byt, nemusi (zavisi od kvality a nastavenia). Sum je sum, jemne zmeny urovne v case, nevnimas to ptz sa to rychlo meni ale subjektivne to moze clovek vnimat ako "nejasny" obraz, ale ak je kvalitna karta + kabel + LCD tak je analog vpohode, ak je s obrazom spokojny a uz ho to LCD nastavil tak nevidim dovod kupovat DVI kabel.

Nie. Pust si TV a pozri sa zblizka napr. na jednofarebnu plochu (ak bude v obraze) :-) Uvidis sum... Sum vznika napr. na kazdom tranzistore (zavisi od kvality), samozrejme nielen na tranzistore ale aj rusenie z okolia atd., pri analogovom prenose, atd.
Pri prenose D/A - zosil 75ohm - drat - A/D si viem predstavit aj sum (zavisi od kvality). Ako pisem nie je to nic strasne, doteraz boli 20rokov vsetky CRT prepojene analogovo, a nikomu to nevadilo :-D, ale digitalny prenos proste nesumi (odstranuje nieco co 20rokov nikomu nevadilo :-D)