Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stahování na disk d na disku c je malo mista

ahoj mám problém při stahování, na disku c mám 300 mb volného, potřebuji stahnout soubor o velikosti 350 mega na disk d, tam je místa dost, jenže internetové prohlížeče stahují soubor první na c, což se nestahne a pak je přesunují na d. Jde to nějak udělat aby stahovali přímo na d? Nějak nastavit temp složku na d? Děkuji

Stahuje se to do Temp adresáře na disku C: - takže bys musel změnit i umístění tohoto dočasného adresáře jinam (asi taky na D:) - vyhledej si Proměnné prostředí (Ovl. panely - Systém - Upřesnit nastavení systému - karta Upřesnit) a změň cesty (ale bacha, ať nenaděláš víc škody, než užitku!). Nebude jednodušší prostě ten disk C: uvolnit?

U mně je to C:\Users\Uživatel\AppData\Local\Temp\ - předpokládám, že pokud má Windows 7, tak to má defaultně stejné. Ověřoval jsem to ve Firefoxu. Jde to všechno přes Temp, protože tam to například odchytává (případně) antivir. Zkoušel jsem stahovat soubor o kterém jsem věděl, že na něj antivir reaguje. Cílová složka byla samozřejmě jiná, než ta Temp.

v normálním prohlížeči si můžeš změnit cíl stahování - samozřejmě ukládat na plochu nebo kamkoli na c: je blbost, na to máš d:
(nic ti nebrání fouknout na plochu zástupce na stahovací adresář, anebo otvírat rovnou normálního 2-panelového správce souborů s jedním oknem do "downloads")
kdybys chtěl přemístit i cache firefoxu, třeba do ramdisku, v about:config je na to parametr:

browser.cache.disk.parent_directory=cesta

p.s.: těch ubohých ~300mb máš na systémovém disku furt? žádný pokus o uvolnění místa nevyšel? pořád pereš uživatelská data na c:? atd...

Pouzivanie cache sa snad da vypnut uplne (bud v nastaveniach alebo napr. FF ma v nastaveniach nejake "privatne browsovanie" neviem ci to zakazuje aj cache treba skusit). Navyse stahovany subor by nemal ist do cache vobec, ale mozno to bude zavisiet aj od nastaveni velkosti cache prehliadaca a od velkosti daneho suboru.

cache má pevně omezenou velikost a není třeba ji řešit. než prohlížeč zkontroluje aktuálnost objektů na serveru s možná existujícími kousky v cache je při dnešních rychlostech netu jedno - mám proto 500mb cache v ramdisku ať mě neotravuje během dne.
ale není to metoda k úspoře místa.
tazatel má tušit/měnit úložiště gigabajtů dat - a to fak s cache nesouvisí.

mi tazatel připadá momentálně zamrzlý a přilepený k nesmyslu, který jeho problém neřeší: změna lokálního uživetele že nemění nastavení systémové proměnné %temp% - to snad nikdo netvrdil. má změnit ukládání souborů prohlížečem, změnit výchozí debilní nastavení windows na odhazování dokumentů na d:, nezabírání zbytečného místa systémem na c:
ale jako kdyby hrách bravu na stěnu házel.