Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kvíz - poznejte verzi Windows

Dovolil jsem si použít Igorovy kategorie :-) Ale tentokrát půjde jen o poznávací kvíz verzí Windows, který jsem teď sestavil z dlouhé chvíle. Zkuste poznat, z které verze Windows pochází screenshot. Všechno jsou screenshoty z nezměněného defaultního nastavení. Pozor, není to jednoduché a jsou tam i chytáky...

Nejprve ty relativně lehčí:

[contest069pc.png]

č.1 (dvě možné správné odpovědi)

[contest018ww.png]

č.2 (Jediná možná správná odpověd)

[contest072bb.png]

č.3 (Jediná možná správná odpověd)

[contest098ui.png]

č.4 (Jediná možná správná odpověd)

[contest100kf.png]

č.5 (Jediná možná správná odpověd)

A teď ty těžší. Hledejte i mezi CR verzemi

[contest025ki.png]

č.6 (Tři možné správné odpovědi)

[contest039qz.png]

č.7 (Jediná možná správná odpověd)

[contest088gt.png]

č.8 (Jediná možná správná odpověd)

[contest053ap.png]

č.9 (Jediná možná správná odpověd)

Agitaci! To jsem to teda dopracoval :-)

NT Embedded jsem nikde neviděl ani se k nim nemám šanci dostat. To muselo bejt dost nenáročný na HW, že? O Win2K vím, že embedded nikdy nebyly (v tomto slova smyslu), ale mám dojem že MS pro ně udělal "cosi" a daly se do embedded překlopit...

Pavel

ani já je nemám ani jsem je neviděl "v akci", je to celkem velká vzácnost. Nenáročnost - no, to je relativní, ano i ne. NT jádro je hodně náročné na paměť, což je obecně problém pro embedded použití Windows, takže 12 MB RAM bylo udávané minimum (ale dle mého šlo jít o něco níž, s 8 MB RAM se dají rozběhnout i obyčejné NT 4.0. Na druhou stranu, NT 4 Embedded si prý vystačily (minimum) s 10 MB na disku, což není zlé.

Specialitou NT Embedded byla vzdálená textová konzole, po síti nebo sériovém portu (něco jako rcmd.exe), i když možná je to i v XP embedded...

Minimum pro XP emebdded je taky kolem asi 12 MB RAM, ale to je jen jádro a "kde nic, tu nic" :-), kolik je minimum na disku nevím přesně, ale bude to o dost víc. N2co takovýho je tuším i v XP, "serial console" (?)

Mám dojem že pro NT ale nebylo to co je teď pro XP, tedy Studio, tam se to asi dělalo jinak, ale to mám jen z doslechu.

Pavel