Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno taktoval jsem a pc jen dlouze pípá

Zdravím,potřeboval pomoc,taktoval sem procesor pomocí biosu,,nejdřiv se mi to povedlo,ale potom sem preklikl ''memory clock'' na vetsi hodnotu a po zapnutí pc jen dlouze pípá..nevíte co stím?
Změna idiotského předmětu, původně: prosim pomoc . (karel)

Aha, takže ty taktuješ a ani nevíš, co je reset CMOS. No dobrý, to je jako hrát si se střelným prachem v obýváku a nevědět, jak se používá hasičák.
Takže když už se pouštíš do adventury taktování, tak ti doporučím dobrýho přítele a tím je google. Tam do něj napíšeš ty slova, o kterých nevíš, co znamenají a většinou najdeš odpověď v prvních odkazech. Najdeš tam taky spoustu návodů na taktování. A raději si je přečti před tím, než se do něčeho pustíš.

<OT>
To mi připomnělo:
Přijde ignorant k lékaři, že nemůže ani číst a když mu někdo něco řekne, že si to pamatuje jen půl vteřiny a další příznaky, podle kterých lékař usoudí, že mu musí otevřít hlavu a vysypat případné piliny.
Tak ho tedy operují, otevřou mu lebku a chirurg nevěří svým očím, protože vidí pouze komplet dutou hlavu a v ní napříč natažený drát. Ze zvědavosti (bez koukání do manuálu) drát přestřihne a víš co se stalo?

Uši mu upadly :-)
</OT>