Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolupráce v síti LAN

Sedím s mobilem u PDA a "surfuju". To předesílám proto, že toho moc nenagoglím. Tápu a hledám, jestli existuje nějakej soft, abych se mohl kouknout na aktuální obrazovku jiného PC v síti a viděl aktivitu - abych mohl kopírovat text z té obrazovky, nebo ještě lépe - abychom mohli dva pracovat na jednom otevřeném dokumentu. Neznáte prosím někdo něco takového?

lepší než helpdesk programy (Remote Assistance, VNC, jak doporučuje rh), jsou pro takové použití programy speciálně na spolupráci a sdílení přímo dokumentů. Např. sdílená tabule na psaní, kreslení, nebo sdílení konkrétní aplikace - např. PowerPointu, Wordu... umí Microsoft NetMeeting (v každých Windows) nebo třeba Lotus Domino Sametime Client (vyžaduje Domino server) a další...

mimochodem "spolupráce" je v tomhle případě přesnější označení toho co zřejmě tazatel chce než pouze vzdálený přístup, tohle není správně zmoderováno. Přes VNC si toho do schránky moc nezkopíruju ;-), o paralelním chatu se sdílením obrazovky nemluvě, a ostatně se takové programy označují jako Collaborative Suite(s).

Přes VNC si toho do schránky moc nezkopíruju

Zkopiruju, defaultne je schranka na klientovi normalne spojena se schrankou na vnc serveru (do nastavitelne max. velikosti).

o paralelním chatu se sdílením obrazovky nemluvě

Pres VNC (treba realvnc) se sice da normalne chatovat paralelne se sdilenim obrazovky, ale fakt je, ze ten klient pro ppc vnc.html to neumi.
Neznate vlastne nekdo nejakej jinej vnc klient pro ppc?

OK, tak beru zpět. VNC jsem použil naposled v roce 2004, server/klient byl tuším RealVNC a žádné kopírování schránky se nekonalo.

Já se vůbec vyhýbám VNC jak čert kříži, přijde mi že když už máme ve Windows RDP a v unixových systémech zase odjakživa X-Window, tak by bylo zbytečné se takhle omezovat :-)

Ano, máš naprostou pravdu. Ta výše uvedená doporučení se týkají hlavně PDA. Moc prosím ještě jednou. Pokud někdo víte o tom správném softu pro desktop a našli byste trochu času a chuti pomoci mi, ozvěte se. Samozřejmě, že přednost má freeware. Děkuju.