Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tipy a triky pre majitelov Kindle

Kedze som uz stastnym majitelom Kindle (stal ma 98.5 tusim) a uz len cakam kym sa panom colnikom uraci dodat mi ho domov rad by som sa spytal majitelov Kindle ako zacat.
Cital som samozrejme zopar clankov a kvazi howto, ale mna by skor zaujimali konkretne tipy, co koho na Kindle zaujalo a co pouziva, ci je stale nutna registracia na US adresu (vraj kopec sluzieb nie je inak pristupnych), kde si mam stiahnut prvu knihu (zacal by som nejakymi free a na platene presiel az neskor) a pod.
Proste chcel by som nejake ulahcenie pre zaciatocnika, ked uz som podlahol par dobrym radam na poradni a presviedcaniu ako budem z toho uneseny.

Já jsem doma našel desky od nějakého starého diáře, vypadají skoro stejně:-).

Co se konverze týká, tak všechno točím do formátu mobi, Calibre si k tomu často sám najde někde na netu obrázek obalu a další zbytečnosti. Co je ale důležité vědět: při převodu z txt je v Calibre nutno ručně zvolit kódování vstupu a to buď UTF-8 nebo cp1250, případně cp1252 (dělám metodou pokusu a omylu). Dále je vhodné povolit při převodu heuristiku, která odstraní tvrdé konce řádků a případné rozdělení slov na konci řádků. Jinak se to blbě čte. Knihy se loudují do hlavní paměti, ve čtečce se potom vytvoří tzv. kolekce a do nich se knihy roztřídí. Po naládování větším množstvím knih bude čtečka nějakou dobu línější a víc žrát baterku, neb na pozadí dělá indexaci. Vypnout se mi to zatím nepodařilo.

Asi bude naozaj koniec sveta, za 10 rokov som si nic pre seba nekupil a zrazu par ludi na poradni povie Kindle je fajn a hned si to objednam, niekto povie potrebujes puzdro a hned ho objednavam...Sodoma, Gomora.
JaFi sa ozve sam, snad;o).

Žádná Sodoma. Mně se to líbí taky, a nebýt nákupu papírových knih v hodnotě K4, byl bych již nyní jeho hrdým majitelem. JaFi je čtenář snad ještě větší než já (cca stovka knížek ročně) a má s e-knihama dlouholeté zkušenosti. Určitě poradí.

Ja som dlho necital, ale rozhodol som sa vratit k starym dobrym zvykom z detstva, takze sa budem snazit dohnat zameskane. Navyse som zistil, ze mam medzery z klasiky, napriklad som nikdy nic necital od Shakeaspeara, planujem aj kompler preluskat vsetkych ruskych autorov a hlavne sa vratit k mojej oblubenej sci-fi literature. Dufam, ze Kindle bude ta spravna cesta.

Já si až předloni přečetl povinnou školní četbu "Výlet pana Broučka".
Asi 5x v životě jsem se snažil donutit, ale prvních tak 25 stran je hrozná nuda a před tím mě to vždy na 24 odradilo číst dál. Předloni jsem však "zatnul zuby".
Ono však asi bylo třeba napsat ten úvod tak hrozně popisně, jelikož v době psaní žádná sci-fi literatura pomalu nebyla (cestování v čase už asi vůbec ne), aby čtenáři v té době vůbec pochopili oč jde.
Po tom děsném úvodu má ta kniha docela spád a je pěkná.

Tak mi to dnes dorazilo a vdaka nemenovanemu dobrodincovi z poradne mam uz par stranok istej knihy za sebou. Dojmy su rozporuplne, kvalita citania je naozaj ok a blizi sa papieru, trosku sa mi to zda oproti knihe male (zvyknem si) a tazke (tiez si zvyknem).
Este mi dorazi kozenne puzdro z DE a mozem s Kindle cestovat kade-tade.
Edit: Instaloval som si do nb Calibre a som z toho kusok puk. Nechce dat niekto navod na akom principe to vobec funguje aj sem na poradnu;o)?