Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné zobrazení ve hře Vietcong (zřejmě kvůli WinXP)

Potřeboval bych radu. Hra Vietcong se mi zobrazuje špatně, některé objetky jsou průhledné, zobrazí se až po přiblížení apod.

[chyba_VC.jpg]

Prošel jsem fóra o VC a údajně to dělaj nový ovladače a doporučuje se návrat ke starším verzím.

Já naposledy hrál VC, když jsem měl W2000, detonátory 66.93 a grafická karta je GeForce2 Ti 64 MB. Jediné co se změnilo je systém, mám teď WinXP.

Zkusil jsem nainstalovat i aktuální detonátory 81.98, ale ty nejdou na starou kartu. Zkusil jsem i starou verzi 53.04 a taky nic.

Hra je originál.

Zkoušel jsem ji spustit i v režimu kompatibility jako W2000, ale taky nic.

Díky za tip

Tu GF2 Ti mám už několik let a bez problémů jsem hrál jak Vietcong, tak i Fist Alphu, takže vím, že to ta karta zvládne. V tom problém nehledám.

Hrál jsem to na stávajícím PC naposledy zhruba před půl rokem, s tím rozdílem, že jsem neměl WXP, ale W2000. Verze DX je stejná, karta je stejná, verze ovladačů je stejná 66.93.

Novější ovladače nainstalovat nejdou, starší nepřinesou zlepšení, když zkusím verzi 44.03, tak to dokonce ani kartu GF2 Ti nerozezná.

Od karty nečekám žádné zázraky, ale jestliže na ní bez problémů hraju pár let nějakou hru a najednou hra nejde, je to divný, ne? A nejde od nainstalování WinXP.

Jestli tě vážně zajímá, proč nové ovladače nepodporují takhle starou kartu, tak se zkus mrknout na www.nvidia.com. Tam zjistíš, že poslední verze, která podporuje GF2Ti je verze 71.89. A žádnou další novější verzi ovladačů nenainstaluješ, protože se sama instalace přeruší. (v podstatě ti je naznačeno, že takhle sračka patří do muzea).

V čem je takový rozdíl ve hře Vietcong, že si s ní WinXP nedokážou poradit na rozdíl od W2000? Je to jedna jediná hra, u který jsem tuhle chybu zjistil. Ostatní mi jdou v pohodě.

Novější ovladače nainstalovat nejdou, starší nepřinesou zlepšení, když zkusím verzi 44.03, tak to dokonce ani kartu GF2 Ti nerozezná.

no a kvůli tomu si myslím že máš rozdrbané ovladače.odinstalovat nvidia ovladače přes přidat ubrat, vymazat na c\nvidia a zkontrolovat jestli něco nezůstalo ve windows\inf. nehýbal jsi v biosu s agp -aperture ? už nevím jak se to jemnuje - size ?

případně pokud nejde u hry nastavit přes co vykresluje /dx7 dx8 software/ možná že nové ovladače hře tvrdí žě karta hw umí např. dx8 a proto to blbne kdežto starší to netvrdí.

tak jsem přeinstaloval jak DirectX, tak ovladače pro kartu, zkusil jsem různé verze...

zkusil jsem ovladače vyčistit pomocí Driver Cleaneru...

všechny testy jsou v pořádku, všechno funguje jak má, jen ten Vietcong je pořád rozesranej

na 100% za to můžou ty zmrdaný WinXP, takže mám smůlu, a kvůli sráčům z MS si můžu svojí zaplacenou hru maximálně vystavit na poličce 3-[3-[3-[

Náladu sice ztrácím, ale CHCI si zahrát. Každopádně verze 56.72 nezabrala.

Ale dospěl jsem k závěru, že ve W2000 fungují vpodstatě všechny verze ovladačů až do posledních. Kdežto ve WinXP fungují verze někde od 60 až do poslední 71.89. Jakmile ve WinXP zkusím nainstalovat nižší verzi než je 60, tak jsou problémy. Např. verze 44.03 neidentifikuje kartu vůbec, verze 56.72 sice ano, ale s probémy apod.

Od verze 60 je to v pohodě, ale VC stejně nejde.

Takže to vypadá, že by možná pomohly starší ovladače, ale s těmito staršími zas neumí správně pracovat systém WinXP.