Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhadný problém s grafickou kartou

Dobrý den,
s počítačem mám poslední dobou zvláštní problém. Když mám nainstalované ovladače grafické karty, počítač nestartuje. Nebo spíš, zasekne se když se po přihlášení točí to kolečko vítejte a pomůže jen restart. No, pomůže, potom to udělá zase. Jediné co opravdu pomůže je odinstalovat v nouzovém režimu ovladače grafické karty a nechat windowsy aby si nainstalovaly ten svůj "standardní grafická karta s rozlišením vga". Taky je zvláštní, že jednou za čas, třeba jednou do měsíce se počítač záhadně opraví a třeba 3 dny jede i s ovladači grafiky bez problémů. Pak se zase jednou zasekne a už to jede. Jinak původně jsem myslel, že je to základní deskou, ale s tou se vyskytl jiný problém a mám teď novou se kterou to dělá taky. Opravdu netuším, co to může způsobovat, ani jestli je to chyba hw nebo sw rázu. Přikládám zde okopírovaný text z windowsáckého správce chyb.

Windows
Problém: Chyba hardwaru videa
Soubory, které popisují problém:
WD-20110805-1517-01.dmp
sysdata.xml
WERInternalMetadata.xml
Zobrazit dočasné kopie těchto souborů
Upozornění: Pokud problém způsobil virus nebo jiná bezpečnostní hrozba, můžete otevřením kopií souborů poškodit počítač.

Moje sestava:
grafika MSI N460GTX Cyclone 765MB
Zdroj Seasonic 520W S12II-520 Bronze
MB Gigabyte 870A-USB3L
CPU AMD Athlon II X4 635
RAM DDR3 Kingston 4GB 1333Mhz

Jen pro upřesnění, zkoušel jsem různé verze ovladačů, od těch nejnovějších po nějaké starší, klidně i 2 roky staré verze a furt dokola...

když čtu to výše, taky mám ten dojem.

Nebo spíš, zasekne se když se po přihlášení točí to kolečko vítejte a pomůže jen restart.

tipuju že v nouzovém režimu to nedělá.
jednak tam nestartuje 3d režim grafiky, jednak se nespouští ty nesmysly, co má tazatel v automatickém spouštění po startu, jednak startují jen základní ms služby.

takže prohlížeč událostí (žádný správce chyb) a hledat na čem to tuhne.

správce zařízení - žádné žluté otazníky?

jinak doporučuju hijackthis - a začít hubit co tam tazatel doinstaloval za paskvily.

sem to nedávej, nikdo není zvědavý po tobě dešifrovat tvůj bordel.

ty musíš vědět cos instaloval, a co je tam nežádoucí navíc - to za tebe nikdo nerozhodne. zbytečně spuštěné procesy / dopňky v prohlížeči / cizí služby které nepotřebuješ - musíš právě poznat sám, nikdo neví za tebe co tam máš úmyslně, a nikdo se tě nebude na každý jednotlivý řádek vyptávat.
až se začneš blížit 5-6kb, je to už slušný log.

pokud tomu nerozumíš, můžeš to poslat na automatickou analýzu jestli tam není vir/spyware, ale tím nevyloužíš ty zbytečnosti co tě v nevhodnou chvíli obírají o strojový čas.

co je to 'prohlížeč událostí'?
1) windows už 15 let mají help,
2) sedmičky dokonce vyhledávání,
3) existuje google kde najdeš co hledáš.
ale vidím že to je marné. nejjednodušší bude znovu to přeinstalovat - mohlo by ti to 14dni, možná měsíc chodit.

já do pc zbytečný doplňky necpu
a tom logu se mi zdá že je tam hrozně často google chrome, jako bych ho měl spuštěný 30x
Ten prohlížeč událostí jsem si projel, a jediný v čem mám chyby jsou události správy, tam jich mám hrozně moc ale nic mi ty věci neříkají, nejčastěji tam mám jako zdroj DNS Client Events a Kernel-Event Tracking
ten log jsem si nechal projet a hodilo mi to jako špatný nějaký soubory a registry týkající se exploreru a pak soubory C:\Windows\inf ap ak mi to vyhodnotilo jako špatné sobory winlogon.exe, wuauclt.exe a winit.exe