Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním instalátor pro vlastní program

Zdravím,

Vyrobil jsem si nějaký skoro software :-D a chtěl bych použít nějaký instalátor.
Chci, aby mi po vložení média do mechaniky a otevření instalačního souboru sám nakopíroval data do potřebných adresářů.
Našlo by se nějaké (nejlépe free) řeení?

Díky moc

[mod]Doplněn nadpis dotazu (host)[/mod]

Píšeš: a otevření instalačního souboru sám nakopíroval data ... nazýváš to skorosoftware, takže zápisy do registru zřejme nehrozí, takže by mělo stačit vytvořit nějaký INSTALL.BAT, který by obsahoval třeba příkazy "md c:\Adresář, copy Místo1\*.* Místo2\*.*, apod. .......... Tohle ti ale asi stačit nebude, i když tvůj dotaz lze i takhle pochopit ;-)

A ještě ... instalační exáč umí udělat i WinZip :))

jo, jo. Akorát tě pak prokleje admin nějaké větší domény, pokud bude chtít takový SW instalovat přes AD GPO.

Já mám za to, že když už člověk něco dělá, tak by to mělo být co nejlepší. Tudíž lameřinky typu baťák nebo Winzip selfextract mi nepřipadnou jako dobré řešení.

Nastavit se dá cokoli. Ještě bych ale udělal kromě té verze samorozbalovací, normální *.zip, aby si to mohl dát každý, kam chce.
Při instalacích mě nejvíc vytočí, když se mě nic na nic nezeptá, udělá si to adresáře, které považuje autor za úžasné a zabordelí mi root, kam bych to v životě nedal.

Aha, download na mnou uvedeném odkazu nefunguje:-(. To bylo první, co mi strejda Google nabídl. Dobrá, našel jsem fungující odkaz: GPInstall_Download_23041.html . Vytváření instalace je sice anglicky, ale vlastní vyrobený instalák je i v češtině a slovenštině. Je to IMHO nejlepší free instalátor. Podporuje instalaci do Windows\System, umí zápisy do registrů, generovat INI soubory, volitelnou instalaci, umí zajistit asociaci koncovky s instalovaným produktem, vytvářet zástupce na plože, v nabídce Start a vlastně kdekoliv, při troše násilí dokáže nainstalovat i fonty a BDE. (Kdo by tím chtěl instalovat BDE, nechť se ozve, zveřejním tady popis jak se to dělá).

PS: Kdyby ani tento Download nebyl to pravé ořechové, vystavím to na svém WEBu. Stránky výrobce jsou www.qsc.co.uk, ale ten se nějak k tomuto produktu už nehlásí - nebo jsem to tam jen nenašel :)).

PPS: Chceš-li vidět, jak vypadá instalák tímto vytvořený, stáhni si cokoliv z 12.htm, na všechno (mimo Porovnávače souborů - ten je rovnou spustitelný) je použit tento GPInstall.