Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se instaluje GeexBox?

Odpustte, prosim, Linuxove megalame. Potrebuju pro kamose nainstalovat jednoduchy multimedialni prehravac na "samohrajku", naguglil jsem GB, ale nejsou mi jasne dve veci:

1. Na DVD s filmy (bez HDD) to pripalim (treba v Neru) jako bootovaci oblast (jedna se o ISO file)?
2. Kdyz to budu chtit nainstalovat na HDD, nabootuju z toho DVD (?) a dal postupuju jak?

Vyvolal-li jsem na vasich linux-guruovskych tvarich usmev (ci nezkrotny rehot), jsem rad, ze jsem vam prodlouzil zivot ;-)...

Jestli nevadí tohle: udělej si boot CD (třeba miniCD, 8 cm), nabootuješ GeexBox a vysuneš ho. Pak dáš do mechaniky film s DVD a jedeš! Jinými slovy, GeexBox se zavede do paměti a pak už není CD potřeba...

Pavel

Tohle jsem zrovna nemyslel (ale diky za reakci) - to ISO GB je bootovaci oblast CD? Tzn., vysmazim to jako obraz CD, ale prijdu o moznost doplnit na CD film (?) nebo to pouziju jako image s bootem (pro bootovaci CD/DVD) s naslednym pripalenim MM souboru?

No když já používal GeexBox právě jen samostatně na vlastním CD. To iso je normálné obraz CD, už je bootovací, tj. vypálí se jako iso (image). Kdybys ho chtěl s filmem, tak bych to udělal buď pomocí UltraISO (ale to je asi zbytečná drbačka) nebo jako multisession CD/DVD.

Pavel

Multisession s imagem :-?? To UltraISO me napadlo taky, ale je to system urceny pro lamky (tedy i pro me ;-)), takze nepredpokladam, ze autor vyzaduje mnoho vlastni invence. Jako single-boot CD to samozrejme funguje, ale na homepage slibovali neco jako "vse v jednom" - film se svym vlastnim operakem. Jsem z toho ponekud vykolejen ;-)...

Takze UltraISO :-D. Nevadi, znam. Ja to nejak vypytlikuju a pak dam vedet, jak to dopadlo. Zatim dik.

BTW: je zvlastni, ze mi tohle (mikro)distro nastavilo na Video-out GK (ATI R8500) plne PAL rozliseni, ac se dlouha leta snazim stahnout podobny driver (ktery by to umoznil) do widli ::)...

Takze jo, spytlikovano jest. Musel jsem pouzit UltraISO (pro devko s filmem + GeexBox), nicmene me docela s**e, ze to po bootu a loadu OS "vyblije" tray mechaniky (tedy i s tim filmem). Podarilo se mi to i nainstalovat na stomegovy tisic let stary disk, ale po bootu to furt blije ten tray. Da se s tim neco vypajtasit? Znovu opakuju, ze o Linuchu nevim nic...

BTW: nejede v tom kryska... :-/

Instalace: mám dojem, že se nabootuje GeexBox z CD a hned jak se zobrazí "prompt" (něco jako příkazovej řádek, ale v Linuxu se to určitě jmenuje jinak), napíše se příkaz install

Víc info ale nevím, takže zbytek strejda Gůgl nebo www.geexbox.org

Pavel