Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou Javu - 32 nebo 64 bit?

Ahoj, řekl jsem si že se naučím v javě tak jsem si stáhnul "Java bez předchozích znalostí" bylo tam že má stáhnout Java 2 software development kit...
...jestli jsem to našel správně tak by to mělo být toto:
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/down loads/jdk-7u2-download-1377129.html
Jakou verzi mám stáhnout x86 nebo x64.... mám 64-bitový win7
Změna předmětu, původně: Jaký mám stáhnout (karel)

Já chápu tvoji snahu, proto jsem ti psal, že musíš počkat na někoho, kdo umí dělat s Javou, pár takových sem chodí, ale musíš prostě počkat, ne každej tu smrdí skoro furt, tak jako já :-) a já umím spíš s HW, než se softwarem.
Ti, co s Javou umí (a vím o nich), tak mají přezdívku Azor a MaSo. Pokud se objeví.

Možná je to ještě jinak: "The truth is out there."
Javě taky nerozumím, ale asi je jedno v jaké Java to budeš dělat. To je asi stejné, jako když udělám HTML stránku a budu se zajímat, jestli ji zobrazí 32 nebo 64 bitový prohlížeč. Předpokládám univerzálnost Java.

záleží čo mieniš tvoriť,do 64-bit os si doinštaluj obidve verzie a máš po problémoch,aplikácie vytvorené v 64-bit jave spustíš len v 64-bitovom prostredí,32-bitová java je univerzálnejšia,ide spustiť v 32/64 bit prostedí,ale má pamäťové obmedzenie 32-bit prostredia....skôr si daj pozor aby si na platforme intel neinštaloval javu určenú pre amd a opačne,na pc s viacjadrovým amd procesorom neinštaloval i586-jdk inštalačky

To nie je pravda, aplikacie vytvorene v 64bit Jave, idu spustit (bez zmeny) aj v 32bitovej (pokial nepotrebuju vela pamate) a opacne (a aj v Linuxe, Mac OS a vsade, kde je k dispozicii kompatibilna verzia Javy).

Javovske programy na nekompiluju pre x86 alebo x64, ale do bajtkodu a ten je vsade rovnaky. Dolezita je len verzia JRE/JDK pre ktoru to bolo skompilovane, program sklompilovany pre Javu 7 nepojde spustit v starsej verzii.

přesně tak. Je třeba si uvědomit, že Java aplikace NEJSOU kompilované, ale interpretované (no, popravdě je to trochu složitější, nicméně java aplikace napsaná třeba na Linuxu 64bit poběží -pokud nevyužívá specifických vlastností platformy- i třeba na 32bit Windows).

CO se týká dotazu: záleží na tom, co chceš s tou javou dělat. Pokud je to na vývoj aplikací, pak klidně 64bit verzi (má-li tazatel 64b OS). Pokud je to pro integraci do prohlížeče (JRE), pak je třeba taková bitová verze, v jaké je přeložen prohlížeč. Tzn. např. pro klasický FF je to 32bit verze. Pro 32b IE zase 32b verze. Pro 64b IE pak 64b verze.