Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungujou Možnosti usnadnění ve Win XP

Dobrý večer,

řeším zdánlivou kravinu - nainstaloval jsem Win XP SP3 na nový stroj, všechno funguje, ale když zapnu v Možnostech usnadění "pípnutí" při stisku CapsLocku a dám OK, při příštím návratu do Možností usnadnění vidím, že je to zas vykliknuté. CapsLock ani nepípne.

Snad s tím souvisí i jiný podobný problém - ovladače skeneru CanonScan Lide100 se jakoby nainstalují, vše proběhne ok, ale pak je ve Správci zařízení skener pořád bez ovladačů.

Mám nainstalovaný Comodo a Avast 7. Před instalací ovladačů skeneru jsem je zkusil vypnout, ale nepomohlo to.

HW neuvádím - může to mít vliv?

Kdyby někoho něco napadlo, předem díky.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

comodo fw jsem kdysi zkusil. default povoluje komunikaci všech ms .exe (snad i .dll) ze system32 ven! to že nejde o viry ještě neznamená, že mají co lozit na net. 100% nevím jestli takto šmahem udělí výjimku jen původním ms součástem, nebo čemukoli co upadlo do system32 - snad jsi už někdy viděl hp ovladače, jak dokážou zaneřádit systém. že udržet comodo bez neustálých keců znamená furt řešit nějaká povolení, které z něj udělají zbytečný nefunkční cedník.
když jsem za routerem s natem, firewall se tím stává hodně zbytečným. částečně má smysl proti šíření nákazy (síťových červů) ostatními členy rodiny. tomu jednak brání přiměřeně aktualizovaný systém, jednak na to stačí zabudovaná win parodie na firewall - už léta ji používám a stačí.

Mám doma kabelový modem od UPC, z toho vede kabel přes WiFi AirLive do PC

pravděpodobně hodně špatně.
- jestli je snem módně připojovat stolní pc přes wifi, je to zbytečné ubírání omezeného pásma, které mohlo sloužit notebookům.
- jestli je WiFi AirLive obvyklým ap (třeba wl5460), jsou to vyhozené prachy. ap není router a neumí přidělit více ip adres více domácím pc. oný častý ale zastaralý wl5460 má na dnešek nízkou průchodnost, a nemusí stíhat placenou rychlost upc linky. ap taky neobsahuje nat - a vystrkuje můj pc do sítě poskytovatele, u veřejné ip pak přímo na net. tam už by byl firewall třeba, ale ne cedník.
+ pokud je WiFi AirLive typem wn-220r, nejde než popřát k dobré volbě - bez připomínek.

Tak jsem odinstaloval Comodo Personal Firewall i Avast, ale oba problémy přetrvaly. Checkbox v Možnostech usnadnění se sám vrací do polohy "bez fajfky" a drivery pro scanner Windows nevidí. Nemá nějaký kolemjdoucí nápad?

bývá to doplňková funkce ovladače pro bluetooth - přepnutí těch kláves se začne zobrazovat "bublinou" na monitoru.

Snad s tím souvisí i jiný podobný problém - ovladače skeneru CanonScan Lide100 se jakoby nainstalují, vše proběhne ok, ale pak je ve Správci zařízení skener pořád bez ovladačů.

klasika: u usb krámů se musí nejdřív nainstalovat ovladače, potom připojit usb.
odpoj, v ovládacích panelech odinstaluj ovladače, a znovu. kdyby se nenacházelo nic k odinstalování, ještě zkusit v příkazovém řádků spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

ve správci zařízení pak zobrazit skryté položky, jestli se tam nepovajuje zašedlá ikona skeneru - smazat.

Rekapitulace: nelze zapnout pípnutí při zmáčknutí CapsLock, protože jakákoli volba v Možnostech usnadnění nezůstane (po stisknutí OK a opětovném zobrazení Možností usnadnění zjistím, že fajfky zmizely). Speaker na základní desce funguje, protože "bípne" při zapnutí.

Otázky: Může to být typem klávesnice? (mám úplně obyčejnou Chicony 9810 na PS/2, která na předchozím PC "pípá"). Může to být tím, že mi ve Windows něco chybí (instaloval jsem z SP3, který jsem si "vyrobil" z SP1)? Pokud může "něco" chybět, jak mohu zjistit, zda jsou mé Windows nekompletní?

Tak problém se skenerem vyřešen - chyběl nějaký driver. Ale ne ten ke skeneru. Nainstaloval jsem Driver Detective a ten stáhl jakýsi .cab soubor. Po jeho instalaci se skener hned ozval. Driver Detective teda můžu každému vřele doporučit.

Ale problém s CapsLockem je stále nevyřešen.

Nečekal jsem nic jiného, než že detektiv bude označen za dementného. Pro nás, kdo se počítačema neživíme, je to ale velká pomoc. Windows update i všechny drivery z CD výrobců jsem samozřejmě nainstaloval už předtím, ale nepomohlo to.

Nepípá. A může mít podle tebe CapsLock něco společného se zvukovkou? Jde mi o ten zvuk, který se generuje někde na desce...

Jenže ten problém podle mě je v instalaci Windows. Jde o to, že Možnosti připojení vůbec nejdou nastavit, to podle mě se zvukovkou nemá co dělat.