Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Email - může dojít příjemci jen část příloh?

Podělím se s Vámi o dnešní zážitek a předem se omlouvám za hloupý dotaz ;-)

Posílala jsem emailem výkazy do banky, celkem 24 souborů, z toho 12x formát DOC a 12x RTF. Tentýž email jsem si ve skryté kopii posílala na jiný PC na jiném místě. Skrytá kopie mi přišla v pořádku, ale adresát - paní inženýrka v bance - mi volá a vehementně mi tvrdí, že jí přišla jen část příloh, že jí chybí některé výkazy. Podle mého názoru paní neumí pracovat s přílohami a asi se jí všechny nezobrazily v okně a neposunula si posuvník, takže některé přílohy prostě nevidí :-D Nutí mě posílat jí ten email s přílohami opakovaně. Nejde o to, že by se jí zobrazily třeba jen RTF a ne DOC, nebo naopak. Vidí prostě jen některé přílohy RTF a některé DOC.

Netuším, co tam mají za poštovní systém a mám pocit, že paní to taky nedokáže pořádně pojmenovat (noo... email máme). Chci se jen zeptat, jestli je vůbec technicky možné, aby s emailem přišla část příloh a část ne. Podle mého názoru je to blbost, buď přijde email celý nebo nepřijde vůbec. Přílohy v daném emailu by neměly být jakkoliv závadné, liší se jen čísly v nich obsaženými, ale jinak jsou to stejné jednoduché účetní sestavy bez maker apod. Nezdá se mi tedy, že by bankovní systém některé přílohy zablokoval a jiné ne - měl by zacházet stejně se všemi.

Děkuju předem za odpověď :-)

Tohle není odpověď na tvůj dotaz, ale co všechny přílohy naházet do jednoho adresáře, ten adresář zabalit v *.zip a poslat pouze jednu přílohu *.zip?
Jasně, spousta lidiček neví, co s tím *.zip dělat, ale nemohli by se vymlouvat, že něco nemají. Buď jim *.zip došel, či ne a rozbalit to mohou třeba podle:
winrar.html

ZIP je běžně používaný a rozšířený formát, tak jako doc, xls, pdf nebo rar. A jestli si s ním dotyčná paní inženýrka neumí poradit, to není Tvůj problém a nemáš povinnost jí nic vysvětlovat (myšleno v dobrém).

Mimochodem, proč jsi posílala 12x doc a 12x rtf? To bylo 12 souborů uložených ve dvou formátech? Smysl?

Protože s touto paní inženýrkou služebně emailujeme už několik let. A víckrát mi tvrdila, že nemůže otevřít DOC soubory (přitom obsahovaly jen text, žádné specialitky!), tak jí od jisté doby posílám totéž jak v DOC, tak v RTF. Stačilo by tedy, kdyby dokázala otevřít aspoň jednu sadu. Pro pobavení dodávám, že nejsou tak daleko doby, kdy údajně nemohla zobrazit ani to RTF a posílala jsem ji vše dokonce ve třech formátech - DOC a RTF a TXT (ne pro T602, ale ten z Windows). Ten TXT nakonec vždycky otevřela, ale zas byla nešťastná, že to není zformátované a že se jí rozjely sloupečky :-D
Achjo :x: Když jí jemně navrhnu, jestli by se nemohla poradit s nějakým IT profíkem, tak reaguje podrážděně a neporadí se 3-[

požádat "protistranu" o kontrolu velikosti (kB/MB) mailu

Ano, o to jsem jí žádala hned zpočátku a psala jsem jí, jak velký email je u mně (817 kB)
Paní inženýrka mi odepsala toto: tyto dialogy jsou zbytečné, požadovanou část opravdu nemám a prosím o zaslání požadovaných sestav
Řekla bych, že asi neví, kde tu velikost zjistit ::)

Hoste, máš samozřejmě pravdu. Ale nechci ji moc provokovat. Klient žádá o úvěr a z výkazů nevypadá jeho ekonomická situace úplně nejlépe. Když tu ženskou naštvu, tak žádost o úvěr může dopadnout blbě (třeba snížení ratingu -> vyšší poplatky za rizikovost atd.) a klient bude naštvanej na mě. A kdo to nakonec odnese? V první řadě klient ve vyšších nákladech na úvěr, takže může snížit náklady na vedení účetnictví, což zase naštve mě :-? Je to jako tanec mezi vejci :-/:-| Tak jsem radši milá a vstřícná, i když u toho skřípu zuby 3-[

v RARu nebo ZIPu bych udělal exe samorozbalovací soubor,
ten bych umístil na eDisk.cz a poslal jí odkaz.

Ne že bych ji chtěla podceňovat, ale obávám se, že i toto by na ni bylo složité. Mám pocit, že v dané situaci bude nejjednodušší použít starou dobrou poštu, tj. vytisknout ta lejstra a poslat jí je v papírové podobě. Paní inženýrka nebude řešit problém formátu a "rozjetých sloupců" a uvidí všechny přílohy :-)
PS: Vyprávěla jsem to kolegovi, že paní bankéřka nevidí všechny přílohy. Začal se smát a říkal, že tohle s jedním klientem řeší často. Klient kolegovi volá "Pane inženýre, vy jste mi neposlal ten a ten výkaz¨!" a kolega mu po X-té vysvětluje, že poslal, ale že si klient (též inženýr) musí u emailu posunout takovým tím posuvníkem, aby viděl i ty ostatní přílohy. To je vždycky překvápko :-D

Takovehle veci resim jednoduse. Vezmu kopie, dam je do obalky s disketou, v poledne si zajdu na obed a pani to s vzkazem, ze dokud se to nenauci, bude ji to chodit doporucene. Kdyz to nezabere, staci pocase zaslat jejimu sefovi. FUNGUJE TO