Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký textový editor pro Android?

Od středy 14. 3. budu mít od O2 zapůjčen mobil na testování převodu řeči do písemné podoby s OS Android. Abych si na něm mohl psát poznámky, potřeboval bych něco, co umí otevřít *.doc (posílají v tom instrukce), ukládat v *.doc (ale není podmínkou, stačilo by i *.txt) a bylo to free.

Tak bude to jinak. Oni pošlou *.doc s instrukcemi a budou chtít přímo do něj psát poznámky. Čili podmínky:

- umí otevřít *.doc
- umí editovat a uložit *.doc
- nemá problémy s diakritikou
- free

Nakonec to asi vyřeším tak, že si nechám poslat kopii na svůj e-mail, otevřu a sepíšu na svém s Windows Mobile ve Wordu. :-)

čeština tam síce nieje,ale to rozhranie kingsooft office na androide je velmi jednoduché a tri povely open/save/edit zvládne v pohode každý,s lokalizovanými písmenami nemá kingsoft office žiadny reálny problém,akurát tam nieje kontrola sk/cz gramatiky,to,čo tam píše,že akopnáhle začneme písať s diakritikou,aplikácia spadne,tak to som nepozoroval osobne vôbec,nevylučujem to-velký vplyv na stabilitu aplikácií má aj to,či výrobca zariadenia doplní android nejakou svojou nadstavbou,ktorá môže kolidovať s určitými aplikáciami ,ale osobne som tento jav nepozoroval,mám tento office na huawei sonicu,kolegyňa na prestigio tablete a funguje to bez väčších problémov,jediné,s čím nesúhlasím s dotyčným článkom je údajný trial,nieje to trial,je to freeware a zabudli tam dodať,že kingsoft vie pracovať aj s pdf súbormi...

.
Do marketu se nedostaneš, pokud si nevytvoříš na daném telefonu účet a ten je svázán s telefonem. Pokud bys jej chtěl dát někomu jinému musíš jej dát do továrního nastavení, aby mohl být vytvořený nový. Aplikace bez nutnosti účtu seženeš na různých fórech, stáhneš si je do počítače a z něj překopíruješ do telefonu a v něm následně instaluješ.
Pokud se chceš podívat na aplikace pro Android, tak se podívej cz.androlib.com
Tam najdeš hafo free aplikací které řeší tvůj problém. Ale zřejmě v telefonu budeš už mít něco, co to umí.;-)

Já právě sonduji předem proto, protože jsem nikdy nic s Andfroidem zatím ani nedržel v ruce. Předpokládám však, že po pár dnech do toho přijdu.
Nicméně nebude důležité ovládat OS, jelikož budeme testovat převod řeči do písemné podoby (viz http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/167099/M obilni-diktovani-nejlepsi-kompenzacni-pomucka.html ) a budou mezi námi i holky, co ani nemají smartphone. Dostanou to do ruky > taky tím se to pouští... A pak za mnou budou chodit na rozumy, protože mě mají za děsného guru. Často to jsou BFU totalbrutal a když se jim zpomalí počítač, že už skoro nic nedělá, píší mi o pomoc.

[40301000oken_tn.jpg]

[4943mys_obouruc_tn.jpg]

V Androidu můžeš použít Hlasové vyhledávání, Google překladač který můžeš použít na Režim konverzace, nebo libovolný editor, třeba poznámky, protože máš u klávesnice mikrofonek a můžeš zadávat text hubou a ten se ti píše. Mluv normálně, nesnaž se vyslovovat moc přesně.Odsekávání slov zhoršuje rozpoznání.
Když si dáš do překladače z češtiny tak si můžete při konverzaci navzájem klikat a bude navíc mluvit plechová huba. Když jsi labužník, tak si nainstaluješ SVOX a hlas Elišku a bude to hezky mluvit kočka. a Když se ti nebude chtít číst knížku, nainstaluješ si MOON Reader a knížku ti bude přímo v telefonu číst Eliška. Je to obdoba Balabolky v PC.