Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc z výběrem Windows 7

Dobrý den
Na Pc mám Windovs XP. (o jeho legálnosti bych pochyboval,neintaloval jsme ho já) Potřeboval bych pomoct z výběrem Win 7. Jsou tam winy za 2400kč a prakticky to samé za 4000kč. Potřeboval bych vysvětlit co zanmenají Vup,retail,oem...nebo proste rovnou tip co mám koupit. Děkuji

Retail - krabicová verze. Můžeš ji na jednom stroji odinstalovat (nebo jinak zničit) a nainstalovat na jiný stroj. Nesmí být ale nainstalována současně na více strojích, pouze na jednom.
OEM - smí být nainstalována pouze na jednom a tom samém stroji, je vázána na určitou desku. Nepřenositelná, se zánikem desky zaniká i licence. Proto je levnější, než Retail.
VUP - update. Je to OEM licence, vázaná navíc (krom desky) na vlastnictví licence pro libovolné nižší Windows.

Díky...tohle jsem potřeboval vědět.
No, tak to tedy asi zvolím OEM. Ten win na tom pc zůstane asi na věky takže by to neměl být problém...do budoucna sice chci nové pc ale to už snad budou win 8 :)
Akorát mně trápi myšlenka že koupím nové win, na pc se něco zkazí a licence je v čudu :D To nic no...ale díky za vysvětlení

sukromna osoba nemusi skladovat faktury ani si pamatat kde co kupil a kedy, takze po licensnej stranka na tom bude stejne ako keby to mal na fakture spolocne a tu fakturu vyhodil. Staci sa len pozret na to z ineho pohladu. MS u OEM verzie ide len o podporu ktoru neposkytuje a zrejme preto tam ma tu podmienku, aby mal kto poskytovat podporu (vyrobca PC). Ked ale nebudes chciet od nikoho podporu tak to je suma fuk.
Na firmu by som to ale nerobil ptz firma musi skladovat faktury X rokov.