Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladic na procesor Intel 775

Zdravím, prosím poradte mi kvalitný a tichý chladič na procesor Intel 775. Moja predstava je aby chladič fúkal vzduch von z PC, tiež by bolo dobre ak by ventilátor na chladič nebol pridrôtovaný, ale pripevnený gumovými nožkami. Značka Arctic Cooling sa mi moc nepozdáva. Ďakujem za typ.

co splietas? ten xigmatek ma >20dBA co je randal jak svina a ani sa nemusim pozerat na dBA ptz viem ze 1200ot je uz hodne pocutelne. Ked robi uplne nepocutelne PC tak ja by som si to s tym xigmatekom rozmyslel, alebo ked uz, tak ok kupit ten xigmatek ale vyhodit ten vetrak a dat namiesto neho arctic F9 PWM za 3eur a bude to nepocutelne.
P.S. Noctua je podla mna dost predrazena na to ze ich 8cm a 9cm vetraky su zvukovo a vzduchovo dost nahovno (oni su dobre ale vzhladom na tu cenu clovek caka od nich viac jak u 3eurovej konkurencie)

P.S.2. to dotazovatel - redukcie ziadne nepotrebujes ak mas PWM. A pastu snad nejaku doma mas, nemusis pouzivat novu. Ja mam jednu tubu pasty uz >5rokov a pouzil som ju snad uz 15x, pre tych par miligramov co su treba na jedno pouzitie neni nutne kupovat celu tubu, ak nejaku (akukolvek) pastu uz doma mas :)

Nejake namerane dBA su k hovnu ked nevies jak to meral a za druhe jake je tam rozlozenie frekvencii, ono niektore frekvencie robia sakra rozdiel v subjektivnom vnimani. Mal som vetrakov doma uz asi 100 (poslednych 10rokov) a napr. pre mna je cokolvek nad 800ot nepouzitelne ptz ten moj PC je takmer nepocutelny a akonahle dam nieco nad 800ot tak uz to vyraznejsie pocut co je neziaduce. Vzhladom na to jake komponenty tu menoval (enermax zdroj = NEpocutelny ptz pri malej zatazi toci pod 700ot), vzadu ma 12cm 800ot, tak chce nepocutelny PC a nie zas 1200ot kravinu. Ale nastastie je mozne ten vetrak vymenit t.j. moze sa s tym trochu pohrat neni to ziaden problem.

To je sice fakt, ale ne každý je netopýr a když už, tak jsem psal celkem snad jasně, že právě z takových důvodů bych dal přednost Xigmateku Gaia. Ony totiž 92[mm] ventilátory pod 1000 ot/min moc nefungují a ani není přílišný výběr.

ono to ale bohuzial neplati. Si skus doma o polnoci VYPNI PC (zrejme mas nejaky vysavacovy) a pusti si len jeden vetrak (akykolvek trebars aj najdrahsiu noctuu) na 1200ot ze ci to bude "hluboke ticho". A budes prekvapeny ze tych "akoze" (niktoneviejaktomerali) 15dBA je randal jak svina, a nie ziadne hluboke ticho.
P.S. ked si nikdy bezhlucny PC nerobil tak nemudruj :) Ja napr. nemozem mat ani 3,5" disk ptz tie vibracie su enormne pocut aj ked je disk na gumach :)

Ne každý je netopýr! Pokud jste mimo běžnou populaci, pak svou menšinu nevztahujte na jiné!

Si skus doma o polnoci VYPNI PC (zrejme mas nejaky vysavacovy)

A jak to víte?!

P.S. ked si nikdy bezhlucny PC nerobil tak nemudruj :)

Bezhlučný je BEZ jakýkoliv rotujících komponent!

bezhlucny je taky ze ked sedis pol metra od neho tak nepocujes ziaden hukot ani bzukot ani fukot. A to sa da urobit ak mas vetraky okolo 800ot. alebo nizsie. Cim viac otacok tak hluk narasta exponencialne, u 1000 je to este akceptovatelne fucanie, 1200 uz prestava byt akceptovatelne ako tiche PC. A ze dotazovatel sa snazi o tiche PC je uplne jasne z jeho dotazov.

S Articem nemám moc dobré zkušenosti. Když vylezl ještě Artic Cooling s těmito ventilátory, tak mi vydržely cca půl roku, pak ložiska prostě odešla a začala přímo nechutně pískat, ač nejsem takový netopýr! Mám "92" Nexusy na cca 8,2V (snížením napětí, nikoliv fuj PWM :-D) a Noctuu a "12" Xigmatek "drží" deska pod 1000 ot/min.

A ze dotazovatel sa snazi o tiche PC je uplne jasne z jeho dotazov

Jako netopýří specialista byste snad měl vědět, že se začíná při návrhu tiché sestavy volbou komponent. Žravý Prskolet a papírová skříň není pro netopýry, jen ji lze v rámci možností utišit.

arctic robil aj kadejake sroty, ja som arcticov povyhadzoval uz dost. Ale teraz som trafil na jeden dobry :) BTW. dnes maju arcticy fluidne loziska stejne jak noctua.
P.S. co sa tyka prescota ja mam athlon 95W a uchladi to triton75 s 12cm noctua na 700otackach (znizene napevno odporom). Takze aj prescot sa da uchladit, ale asi by bol lepsi 12cm.

AC 9225 + F9 měly od počátku výroby, tj. už déle deseti let(sic!), fluidní kluzná ložiska. Jen byla a asi jsou mizerná.
AC nevydržely, ještě starý Xilence fungují s nepatrně navýšeným hlukem, Noctua i Nexus je několik roků na tom stejně...

Jooooooj VEĽMI pekne Vám všetkým ďakujem za rady ! Tým pádom mi XIGMATEK Loki SD963 Heatpipe NEVYHOVUJE v žiadnom prípade. MM.. má úplnú pravdu, skúšal som to v noci ak je hrobové ticho je to presne tak ako píše MM.. ! Za tých pár € určite nestojí trpieť ten hluk a zháňať a skúšať iné ventilátory.

skus si to a nebudes sa pytat taketo veci. Vyrobca je uprdele, aj velksot (co sa tyka hluku versus otacky je to furt stejne). Slusne znacky hucia menej ale hucia aj oni, rozdiely su sice vo frekvencii niektore dokonca aj hucia ine len fucia, a noname vetraky hucia tak ze sa zobudi aj sused :-D
P.S. mnozstvo vzduchu je dost odlisne zavisi od tvaru lopatiek a vyrobcu a konkretneho modelu. ... a samozrejme od velkosti, ale na 9,2cm chladic inu velkost nedas, logicky.

S M-Polem jsme mu to dali ihned od počátku zároveň (jsem to měl rozepsané a jen jsem koukal na ten frcový podprůměrný Zalman), jen jsem mu, vzhledem k neznalosti typu skříně, dal alternativu.
Je nutno počítat s tím, že ten jeho Prskolet může vyzářit více než 100W! A úspornými režimy moc nedisponuje. Předpokládám, že je to jeho CPU žravější než má "kancelářská" sestava s Pentiem G630T i s LCD 19" LCD s CCFL podsvícením.

Jasné, že dám na Vás a dám si poradiť. Sory ja som si nevšimol, že XIGMATEK Gaia má 12 cm ventilátor. To už je iná káva. Stále som pozeral len na XIGMATEK Loki, ktorý má 9,2 cm ventilátor. Skúsim na to pohľadať recenziu.

XIGMATEK Gaia SD1283 Heatpipe
- mal by vojsť do Thermaltake V3 Black Edition http://www.overclock.net/t/1213278/build-log-otc-a -k-a-penny-pinched
- na dosku dúfam tiež, vychádzam z toho ak by mala vojsť Noctua NH-D14 podobných rozmerov
http://noctua.at/main.php?show=compatibility_gen&p roducts_id=34&lng=en#LGA775_Gigabyte
http://noctua.at/main.php?show=compatibility_ram_g en&products_id=34&lng=en#DDR2_Kingston
Je to síce úplne na tesno.
Zatiaľ som nenašiel nič čo by mi vadilo na chladiči XIGMATEK Gaia SD1283 Heatpipe.
Dokonca je aj skladom na http://www.alza.sk/xigmatek-gaia-sd1283-heatpipe-c ooler-d195076.htm#popis.
Ďakujem za rady a pomoc.

XIGMATEK Gaia SD1283 Heatpipe včera objednaný, dnes došiel z Alzy. Teraz som vymenil a namontoval chladič na dosku Gigabyte GA-8I955X Pro do skrinky Thermaltake V3 Black Edition všetko sadlo ako malo. Montáž jednoduchá, len niesom si istý či som mal nechať ten stred držiaku zo zadnej strany dosky. Bez záťaže teplota okolo 20 stupňov 800 otáčok. Teplota okamžite zišla o viac ako 10 stupňov. V noci budem viac testovať. Veľmi pekne ďakujem za Vaše rady, hlavne MM.. a ms.
Prajem pekný večer.

Ďakujem Ti MM.. že si sa namáhal a pozrel to. Chladič je prekvapivo kvalintý. Zdalo sa mi, že nijako rezonuje tá moja krabica od sardiniek tak mi to nedalo a vymenil som ventilátor na tom chladiči a zrazu ticho a bez rezonácii. Nechcem urážať XIGMATEK, ale zrejme ten ventilátor od nich je nevyvážený a rezonuje. Dal som tam EXACTGAME ExactCool 120 (120x120x25mm 9,8dbA) a je pokoj a ticho a chladí to. V biose som nastavil nech to reguluje Voltami.V Win som to doladil EasyTune5 Pro. Viem, že ten ventilátor je čínsky a nieje PWM, ale nehučí a nerezonuje. Ďakujem všetkým.

Včera som vymenil na doske Gigabyte GA-8I955X Pro bios z F07 za F10, procesor mi ukazuje v kľude 38-40 stupňov. Pri 100% záťaži neprekročil 50 stupňov. Chladič XIGMATEK Gaia SD1283 Heatpipe, ventilátor sa pohybuje od 700 do 1000 otáčok. Ďakujem za typ na XIGMATEK Gaia.