Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 14pin VGA kabel - problém s rozlišením

Zdravím. Mám notebook Compaq 615 s int. grafikou Radeon HD 3200 a s jediným výstupem na monitor - pouze VGA. Snažím se připojit notebook k monitoru Samsung SyncMaster P2450 (1080p). VGA kabel dodaný k monitoru je nepoužitelný, resp. nedá se na to koukat. Písmo černé na bílém je vyloženě rozmazané. Mám k dispozici kvalitnější stíněný VGA kabel, kterému však chybí pin 9. Po připojení není monitor rozpoznán (s orig. kabelem se automaticky rozšíří plocha a nastaví se správné rozlišení), je nutno použít zkratku Win + P. Pak je možné s ním pracovat ale pouze do rozlišení 1600x1200. Vyšší rozlišení chybí. V CCC jsem volbu EDID odškrtl a ručně jsem nastavil 1920x1080, nicméně volba do nastavení nepřibyla, ani po restartu. Dále .inf soubor k monitoru je zřejmě také k ničemu, když ntb ten monitor ani nerozpozná (ve vlastnostech je jako obecný monitor nepodporující pnp). Další pokus byl s nástrojem ATi Custom Resolution Tool. Spočívá v úpravě registrů, ale po neúspěšném pokusu jsem se dočetl, že s VGA výstupem nepracuje. Je možné nějakým jiným způsobem nastavit nebo přidat do možností jiné rozlišení? Pár pokusů bych ještě absolvoval, než to zahodím a koupím 15pin kabel.

pouzi ten original kabel a pohraj sa s nastavenim, za prve zniz obnovovaciu frekvenciu na 60Hz ak nahodou bolo nastavene viac, a za druhe v nastaveni monitora sa pohraj s nastavenim, Auto nastavenie si predpokladam uz skusal (mackaj ho vtedy ked mas prave na obrazovke ten cierny text na bielom pozadi), skusit rucne nastavenie kontrastu a ostrenia a podobne veci v menu monitora. Ona elektronika ma urcite moznosti na obnovenie hran signalu, ale treba skusit ich trochu postelovat.

Ten kabel bez DDC je k hovnu ked ovladac nedovoluje rucne nastavit spravne rozlisenie. Mozes skusit aktualizovat ovladac na nahnovsi. Alebo tam niekde ma byt zaskrtavatko ze skryt rezimy ktore monitor nepodporuje tak to treba odskrtnut.

Tretia moznost je ist kupit normalny kabel.

P.S: ja pouzivam bezne dodane VGA kable k TV a monitorom a vzivote som nemal problem s obrazom, ak sa to nastavi (zvycajne staci Auto a znizit kontrast a jas). U TV je nutne vypnut (resp dat na 0%) "skvely" parameter "ostrost" v menu TV, ptz tato skvela fcia prave signal uplne kurvi na ostrych hranach. Apod.

Tlačítko auto jsem samozřejmě použil. Frekvence 60 hz také. Skrýt režimy.. odškrtnuto. Ty jsi nikdy nezažil duchy v obraze při propojení monitoru VGA kabelem? Ten současný kabel, kterým se to snažím propojit, jsem koupil před pár lety k 19" monitoru, který měl jen analogový vstup. S orig. kabelem se na kontrastním pozadí objevovaly podivné stíny, nebo např. kurzor myši byl vidět dvakrát vedle sebe. S tímto kabelem vše v pořádku.
No tohle je nejspíš marný boj. Pořídím obdobný kabel ale dám si pozor, aby měl 15 pinů.

duchov som zazil ale naposledy v r. 2000 na CRT :D Duchovia su problem impedancneho neprisposobenia (=odrazy signalu), taky kabel som uz velmi dlho nezazil, prip. to moze byt aj problem grafiky alebo monitora. Netvrdim ze smejd kable neexistuju, mozno je ten tvoj nejaky vadny, alebo nejaky srot vyrobca. Tak kup nejaky iny kabel.

Problem 1. duchy - vadny kabel
Problem 2. s inym kablom bez DDC pinov sa mu neda nastavit rozslisenie 1920x1080. Ked to nejde ani s najnovsim ATI ovladacom (sa mi nechce verit) tak do ATI napisat ze su totalni idioti (idealne cinskymi pismenami ptz ani anglicky poriadne nevedia :) a bude asi treba kupit novy kabel...