Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zvladne zacatecnik phpRS?

chci se zeptat, jestli by mne nekdo mohl poradit ohledne phpRS. Chtel bych si tento system vyzkouset a take nastavit nebo nainstalovat nebo jak se tomu rekne. Jsem uplny zacatecnik, neumim zadne html ani nic podobne. Myslite ze je to mozne a nebo bych se musel ucit nejake programovani? Proste jsem dostal dnes napad, ze bych si zkusil udelat svoje stranky a o phpRS jsem se dozvedel, ze ho zvladne i amater, ale uz tam nikdo nepsal, jak ten "amater" musi byt zkuseny ani co ma umet. Psal jsem autorovi stranek o phprs a on rikal, ze bych to asi mel zvladnout, ale ja se pro jistotu chci zeptat vice lidi na jejich nazor, at zbytecne neztracim cas, protoze progrmaovat nejak do hloubky se urcite nehodlam venovat.

a co je na tom phprs horsi nez na rs2? musim mit mysql databazi na hostingu k tomu phprs a nebo k tomu rs2?jinak ty stranky jsou pekny a stacilo by to, ale ja neumim css a ani se to nechci ucit. potrebuju neco pro "blbce", fakt se nechci nejak ucit programovat, na to nemam nervy a ani hlavu:-/

Je to lehké. Tam je:
//--[db server]------------------
// adresa db serveru
$dbserver="mysql.wz.cz";
// uzivatelske informace (user information)
$dbuser="prihlasovaci_jmeno_do_databa ze";
$dbpass="heslo";
// jmeno databaze
$dbname="jmeno_databaze";
// rozlisujici db predpona phpRS
$rspredpona="rs_";

//--[http server]------------------------------------------- ----------
// jmeno WWW serveru
$wwwname="jmeno_tvych_stránek";
// zakladni URL adresa WWW serveru - napr.: www.supersvet.cz - nutno ukoncit lomitkem
$baseadr="phprs";
// e-mailove adresy
$redakceadr="email.redakce@neco.cz";
$infoa dr="email.kam.posilat.info@neco.cz";

snad je to celé (to důležité)

jaky tady mam napsat jmeno databaze? ma tam byt to, co mne pridelil webhosting? ja tam mam kdyz se prihlasim do mysqladmin jen jednu databazi XY a dalsi mne to neumozni udelat. takze tam nemuzu udelat databazi se jmenem phprs, jak pozaduje nastaveni toho configu. takze jsem tam nekde vycetl, ze mam zmenit v configu nejak jmeno. takze zmenit na XY?dole to je ono, kde zatim nevim, co dal.

$dbname="jmeno_databaze";
// rozlisujici db predpona phpRS
$rspredpona="rs_";

Databázi pravděpodobně nevytvoříš, u hostingů bývá bezplatně jen jedna. Použij název, jak ho nastavil poskytovatel. Každou další databázi bys musel objednat a zaplatit zvlášť (cca 10,- měsíčně :-) ), připraví ti ji pak provider. Ale to nepotřebuješ. Název databáze uvedeš, jak píše Kráťa. Všechny potřebné údaje ti musel poslat poskytovatel.

jo uz to mam asi i nastaveny. ted jen nevim co s tim dal, louskam navod. nahral jsem do mysql databaze soubor phprs.sql a otevrelo se mne asi 35 polozek v databazi, ale nikde nemuzu najit kam a co vubec nahrat to phprs, myslim cely program nebo co to je. nakopiroval jsem to do ftp a jdu spat, podivam se na to az zitra. mam celkem dost.

tak jsem tam nahral vse, co se ukaze pri otevreni adresare phprs, ktery jsem si stahl jako program v zipu. prosim te co je to chmod? nasel jsem v mailu od hostingu tohle- Upozorneni ! - Web vlozte do slozky public_html, u ktere je zapotrebi nastavit Vami pozadovany chmod, napriklad
v total commanderu napsanim prikazu : chmod 777 public_html

jinak mne nejdou mazat adresare v tom ftp serveru, nahral jsem to blbe a ted jsem to smazal a nahral do "public_html", ale ten puvodni, ktery jsem oznacil jako phprs je sice prazdny, ale nejde smazat. to je normalni?

ja jsem v TC nic nenastavoval a slo to nakopirovat uplne normalne. tak stejne nevim, k cemu ten chmod je. podivam se na to, co jsi poslal. ale horsi je, ze to nemuzu za boha smazat z toho ftp adresare.takze myslis, ze to mam zkopirovat do toho adresare jak psali z hostingu?myslim public_html

To se nastavuje až po nakopírování, na webu, aby šlo třeba psát komentáře, či různě. Na public se vybodni, přeci ten phprs nebude součást ještě něčeho, nýbrž to hlavní? Nebo jak to myslíš nevím.
Zkrátka to nakopíruj na web tak, že když se napíše adresa tvého webu )index.php), aby se otevřel index toho phpRS.

jo jo, poskytovatel hostingu mne napsal, ze to mam nakopirovat do slozky public_html, tak jsem to nakopiroval tam-jen doufam, ze spravne, nakopiroval jsem tam vse, co bylo v adresari distribuce 208 utf-8, tzn. bez nej.akorat bych potreboval poradit, jak smazat ty predchozi, blbe nakopiprovane adresare. fakt nejdou smazat ani kdyz je mazu pres TC a ani kdyz je mazu primo pres webftp. napise to smazano,ale jsou tam porad , ale uz v sobe nemaji zadnej obsah.

Pokud jsou ty adresáře mimo public_html, nejdou smazat pravděpodobně proto, že pro to nemáš oprávnění. Nechám stranou, jak se ti je podařilo nakopírovat na server mimo složku public_html. Mě se něco podobného povedlo kdysi taky a taky nevím jak. Napiš poskytovateli mejla a popros je, ať je smáznou. Určitě nebudeš první. :-) Ale nedělal bych si s tím hlavu, na 99% ničemu nevadí a když je tam necháš, taky se nic nestane.
edit: Koukni, jaký je u těch souborů uživatel, pokud je 65534, tak s tím nehneš, pokud je 1208, měly by jít smazat.

ne, jestli jsem to dobre pochopil, tak zarniwup psal o nejakych cislech a ja se podival na ftpweb a jsou tam nejaky cisla, ale ne ty, co psal on. je tam napsano majitel a to cislo 1114. ted nic nenastavuju, protoze jsem to tam vse nahral a stejne nic zatim nejede a nevim proc. psal jsem to proto, ze jsem chtel smazat ty polozky, ktery jsem neumistil a nenahral spravne a ony nejdou smazat

Na ty čísla, co jsem psal, zapomeň. Pokud jsi něco nakopíroval mimo public_html, tak to asi smazat nepůjde. Vůbec si s tím nedělej hlavu, nebo, jak už jsem psal, napiš providerovi, ať to smázne.
Co znamená, že to nenajde doménu? Co se zobrazí v prohlížeči, když tam zadáš adresu svého webu?

zobrazi se tohle Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Apache/1.3.33 Server at ................ Port 80

psal jsem mu uz at to smazne. nakopiroval jsem to prave prvne spatne mimo public, ted uz to mam i v public a stejne to nic nedela, tak nevim co s tim, v navodu uz jsem nic nevycetl..