Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba wireless LAN

Ahoj všichni.
Mám problémek s WirelessLAN.
Notebook (WinXP, PCMCIA karta - Vigor) se mi nechce připojit na můj ADSL Router Vigor 2500. Wireless LAN mám povolenou. Vypnul jsem veškeré šifrování. Rušení by žádné nemělo být (zkoušel jsem několik kanálů) + ntb je asi 1 metr od Vigoru.

Notebook hlásí: síla signálu – výborná

Pokusí se připojit a ztroskotá to na získání IP adresy z routeru. (DHCP povoleno).

Když se podívám do Stavu bezdrátového připojení, zaráží mě, že odesláno bajtů je moc, ale přijato je 0. Na notebooku jsem vypnul firewall, ale bohužel žádná změna.
Ping na loopback funguje. Zkoušel jsem nastavit IP na notebooku na pevno (hlásí, že je připojen), ale žádné packety nepřichází.
Na Vigoru filtrace MAC adres není spuštěna.
Mnohokrát děkuji za pomoc

ping Vigoru jsem zkoušel jako první z věcí

pokud mám nastaveno "získat IP adresu z DHCP" (nezíská ji) píše to pochopitelně "Cílový hostitel není dostupný"

pokud nastavím IP ručně, píše "Vypršel časový limit žádosti"

Jinak IP Vigora je v této síti nastavena na 10.0.0.138 (jako Gateway IP Address)

zkusil jsem i Vámi psanou 192.168.10.1 ..nic

na dalsim PC (kabelem pripojen) jsem zkusil obnovit IP adresu z DHCP a nešlo to. Musel jsem ten PC nastavit ručně (po ručním nastavení internet funguje). Dokonce jsem zkusil Vigor i restartovat...nevím, kde je ten pes zakopán :-(:-(

dají.
Dá se nastavit:
počátek přidělování (třeba od 10.0.0.15)
potom cosi (asi rozsah)
a pak gateway.

ale pokud na ntb nastavím ručně IP, nefunguje to.
pokud ručně nastavím IP na počítači připojeném kabelem vše funguje. zvláštní

jo..co je DHCP Relay? (dá se tam dát: DHCP On/Off nebo DHCP Relay)

myslím, že tady ta hlavní chyba nebude

DHCP je zapnutý. Počátek přidělování je 10.0.0.1, asi rozsah (role count) je nastaven na 50. Gateway na 10.0.0.138 (IP Vigoru).

Na Vigor jsou připojeny kabelem dva počítače na nichž jsou nastaveny IP ručně (10.0.0.250 a 254)

Největší zvláštností je, že to asi před měsícem fungovalo. Nic se na Vigoru (ani na notebooku) neměnilo a najednou to nefunguje. Začínám mít podezření na tu PCMCIA kartu.

Jinak notebook se využívá ještě v jiné síti, ale tam je připojen přes kabel.

Ta karta by mohla byt problemova, ale pak by melo fungovat DHCP na tom stolnim pc. Zkus na tom pc nastavit at bere parametry z dhcp a pak tady dej vypis ipconfig /all.

btw DHCP relay by jsi pouzival kdyby jsi mel DHCP server na jinem routeru nebo nekde jinde v siti. Routery defaultne nepropousteji broadcasty (tedy ani ne DHCPDISCOVER a DHCPREQUEST packety), pomoci kterych probiha cast komunikace mezi dhcp klientem a serverem.

EDIT/Zkus tu wifi kartu vytahnout a zasunout zpet. Takhle se mi jednou povedlo "opravit" nefungujici wifi pripojeni. :-)

je tam:
LAN IP Network Configuration
For NAT Usage...tam je nastavena síť 1st IP adress 10.0.0.138 (což mi přijde divné)

For IP Routing Usage

2nd IP Address 192.168.2.1

pod tím: RIP Protocol control: disable
potom DHCP Server config:
Enable Server (aktivovano) | Disable Server | Relay agent
Start IP Address: 10.0.0.1
IP Pool Counts: 50
Gateway IP Address: 10.0.0.138
DHCP Server IP Address for Relay Agent: zašedlé (není aktivován Relayagent)

pak je tam ještě tlačítko 2nd Subnet DHCP, kde se nastavuje DHCP pro tu druhou podsíť...ten jsem zkoušel zapínat, ale bohužel nic. (momentálně je vypnutý) > možná je to ono