Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google - přihlášení do účtu při dvoufázovém ověření (už si nevím rady...)

Dobrý den,

prosím někoho, jestli by mi nepomohl s tímto možná triviálním problémem, ale už to řeším 14 dní.
Aktivovala jsem si "Dvoufázové ověření" svého účtu, zadala své tel. číslo. Po odcizení mého telefonu jsem si koupila novou SIMku s číslem novým. Pár dní na to přišel opět den, kdy po přihlášení Google žádal zadat kód a systém ho automaticky zaslal na to původní číslo. (nenapadlo mě při koupi nové SIM změnit toto číslo i v nastavení svého Google účtu).
Tak jsem prošla asi 100x ten jejich návod, jak to vyřešit jinak, včetně toho delšího "formuláře." Google mi ale vždy poslal jen další (mně už dobře známé) postupy, které použít nemohu. Například záložní kódy, o kterých jsem nevěděla, že vůbec existují.
Potřebuji vlastně jen jediné: zadat do svého účtu číslo toho nového tel. čísla, aby chodila ta SMS s kódem na to nové číslo a ne stále na to původní, které už nemám.
Obrázky snad pomůžou více:
1) Toto je náhled obrazovky, která se objevuje mně:

[obr1.png]

2) Toto je náhled obrazovky z originální Nápovědy Googlu:

[obr2j.png]

!!! VŠIMNĚTE SI ROZDÍLU - NA PRVNÍM NÁHLEDU JE DOLE SLOVO "ZRUŠIT", ALE NA DRUHÉM BYCH MĚLA MÍT NA SVÉ OBRAZOVCE NABÍDKU KLIKNOUT NA "DALŠÍ ODKAZY, JAK ZÍSKAT OVĚŘOVACÍ KÓD." Tu jsem ale nikde po "skrz na skrz" hledání v nápovědě nenašla.

Pomohl by mi zde prosím někdo, kdo se na můj problém podívá spíše pohledem "no jo, ženská", než pochybováním o tom, že bych chtěla někomu do jeho emailu? Budu všem moc vděčná za jakékoliv rady.
Na Google totiž nejde jen tak napsat. Pod odkazem "Kontaktujte nás" se stejně dostanete jen na jakési diskusní fórum.

Děkuji všem.

Karolina

Předmět Autor Datum
Dobrý den. Mohu se zeptat co následuje po zatržení: I no longer have access to any of these? a klikn…
DjDandz 29.03.2012 20:25
DjDandz
Aha..původní příspěvek jsem rychle pročetl a až teď jsem si všiml, že to je právě to, co se Vám na o…
DjDandz 29.03.2012 20:26
DjDandz
Volba: "Nemáte svuj telefon u sebe?" spôsobí čo?
pme 29.03.2012 20:26
pme
Moc děkuji už za Váš zájem, tady je obrázek toho, kam mě to navede pod možností "NEMÁTE SVŮJ TELEFON…
Kari.26 30.03.2012 04:48
Kari.26
Zkus se podívat zde přímo na fóru gmail : https://groups.google.com/group/gmail-gugcz/topics ?pli=1&…
grigondis 30.03.2012 07:33
grigondis
Je mi to moc líto, ale ani v tomto případě nepomáhají. Na tom fóru jsem našla podobné věci, ale přím…
Kari.26 30.03.2012 10:48
Kari.26
Co keby si sla na to inak? Podla informacii co si dodala ti odcudzili telefon. Operator ti predsa vy…
fleg 30.03.2012 11:26
fleg
Tak formulář vyplněn do téměř posledního údaje a odpověď Googlu je, že stále NESJOU přesvědčení o to…
Kari.26 01.04.2012 15:09
Kari.26
:-) ne, nemám ho šifrovaný a dvoufázové ověření - prostě jsem jim na to skočila a myslela, že je to…
Kari.26 01.04.2012 15:12
Kari.26
Tak tady mám další "zprávičku" od Googlu: Prý jsem o autorizaci žádala příliš často po sobě, tak mě…
Kari.26 03.04.2012 09:24
Kari.26
Špadne,rady.Neopsalna jste si založni kody je jich 10.Tet vam muže pomoci jen google.Nyni musite pos… poslední
KAPALINA 11.05.2012 16:28
KAPALINA

Dobrý den. Mohu se zeptat co následuje po zatržení: I no longer have access to any of these? a kliknutí Ok ?

Aha..původní příspěvek jsem rychle pročetl a až teď jsem si všiml, že to je právě to, co se Vám na obrazovce neobjeví.. =(

Moc děkuji už za Váš zájem, tady je obrázek toho, kam mě to navede pod možností "NEMÁTE SVŮJ TELEFON U SEBE?"

[obr3.png]

Když nezatrhnu ani jednu z těchto dvou možností a jdu nejdřív na "DALŠÍ INFORMACE" vedle "NEMÁM PŘÍSTUP K ŽÁDNÉMU...", hodí mě to sem:

[obr4.png]

Když ale označím volbu "NEMÁM PŘÍSTUP K ŽÁDNÉMU..." a dám pod tím to "o.k.", hodí mě to sem:

[obr5k.png]

(omlouvám se za tu mazanici, jen si chráním soukromí). A z těchto několika možností zatrhnu tu poslední "MÁM JINÉ PROBLÉMY...", protože u té první stejně neříkám pravdu, telefon mám, jen prostě jiný. Ale i tak, pokud to označím, napíše mi to tohle (opíšu to, protože to vkládání obrázků mě ničí):

Bez telefonu může proces obnovení účtu trvat 3–5 pracovních dní. Pokud telefon nebo záložní možnosti nemáte k dispozici jen dočasně, vyčkejte, až k nim budete mít přístup, a zkuste se přihlásit znovu.

Takže označím tu poslední možnost a dám "POKRAČOVAT."

A tady mi Google nabízí tohle:

[obr6.png]

Když půjdete dolů, jsou tam pak dvě možnosti: 1) "NOVÝ TELEFON OD VAŠEHO OPERÁTORA": (tady po mě chtějí, abych zašla na operátora a chtěla po nich novou SIM s mým ztraceným číslem). Už mám jiné a nebudu zase všem volat a vysvětlovat, když mám za 200,- novou.

a

2) "VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE PRO OBNOVENÍ ÚČTU" a tady jsem byla několikrát, zadala vše co jsem si vzpomněla o svém účtu, ale Google mi na můj náhradní email poslal tohle:

[obr7.png]

Takže jsem za blbce a nevěří mi. Přitom znám své heslo a další údaje, které asi těžko někdo zjistí. Je to na Seznamu téměř to samé. I tady jak nevíte více méně vše, co se po vás chce, nepustí vás dovnitř. Chápu a rozumím, ale jak si tam mám zadat nový telefon, když mě to ani nepustí za první krok?

Děkuji...

Je mi to moc líto, ale ani v tomto případě nepomáhají. Na tom fóru jsem našla podobné věci, ale přímo můj problém tam nikdo zatím neměl.
Co se týče toho návodu, tak znovu odkazuji na náhledy v začátku mého dotazu, kde v mém náhledu chybí možnost označit "DALŠÍ ZPŮSOBY, JAK ZÍSKAT OVĚŘOVACÍ KÓD." Já tam mám dole pouze možnost kliknout na slovo "ZRUŠIT."

V tom videu se sice radí, jak postupovat, pokud člověk ztratí telefon, ale při PRVNÍ AKTIVACI tohoto dvoufázového ověření. A to samé platí pro záložní kódy, které mi Google stejně ani před tím nikdy nenabídl.

Je to frustrující .... ale ještě to nevzdám, protože mi neříkejte, že se tohle stalo na celé planetě pouze mně. Kdyby tam dali jakékoliv malé okénko, třeba o velikosti 1 SMS, tak bych to popsala jednodušeji. Ale nic z toho, na co se ptají a čím pak radí není PŘESNĚ TO, CO POTŘEBUJI. Vždy "těsně vedle".

Nedá se nic dělat, nechám zde ještě svůj dotaz pro případného génia (ne hackra) a jdu se opět prát s tím formulářem.

Všem prozatím i tak moc děkuji za Váš čas a pomoc.

Karolina

Co keby si sla na to inak? Podla informacii co si dodala ti odcudzili telefon. Operator ti predsa vyda simku pri strate/odcudzeni mobilu na to iste cislo. Preco si nesla touto cestou a laborujes s nejakymi google blbostami? Kazdy kto mal do cinenia s google supportom vie aky otrasny je, takze tudy cesta nevede.
A neodpustim si poznamku o dvojfazovom overovani...keby slo o ucet v banke nepoviem, ale pri gmail ucte? Aj disk na pc mas cely sifrovany? Lebo podla tvojej paranoie by si mala mat.

Tak formulář vyplněn do téměř posledního údaje a odpověď Googlu je, že stále NESJOU přesvědčení o tom, že je to můj účet. Tak jim napíšu do Prahy na adresu, kde sídlí, doporučenej dopis a uvidím. Protože se odmítám cítit jako hacker nebo si nakonec nechat od nějakého takového pomoct.

Anebo ho zruším a nezbývá mi nic jiného, než přijít o vše, co tam mám, což zase nechci.

Kari

:-) ne, nemám ho šifrovaný a dvoufázové ověření - prostě jsem jim na to skočila a myslela, že je to povinné. Později jsem zjistila, že to svoje pozitiva má, takže jsem to tak nechala být. Holt až na to jediné negativum, že je pak můj mail nedobytný.... :-)

Kari

Tak tady mám další "zprávičku" od Googlu: Prý jsem o autorizaci žádala příliš často po sobě, tak mě Google prosí, abych několik dní nevyvíjela žádnou činnost a že teprve po rád dnech mám OPĚT VYPLNIT FORMULÁŘ na ověření mé identity. Co k tomu říct..? Už jen pro tu srandu to vydržím, ale tohle jsem fakt nečekala.

K.

Špadne,rady.Neopsalna jste si založni kody je jich 10.Tet vam muže pomoci jen google.Nyni musite posečkat,až si vas google proklepne nap.pomoci IP adr.O tom to vše je vysoke zabespečeni. Znam lidi kdeři zapoměli heslo a neměli pro googl proti otazku skončili. I když jim posilali ofocené doklady. Jak muže google vědět, žé vam někdo ze znamych neukrad notas a zna častečně vaše udaje. Takže ne že jste žena to se muže stat i mě.ek

Ale,myslim že to dopadne dobře jinak byste musela při nejhoršim ziskat u sveho op.stejne tel.čis. s jinym pi

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru