Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se nechce probudit ze spánku

heleďte, ještě jeden problém. kdepak a jak mám nastavit (asi v BIOSu) to, aby se mi probudil PC ze spánku. Na klávesnici stisknu tlačítko režimu spánku, PC se uspí, ale pak pohybem myší nebo klávesou se neprobudí. Jako má snahu - je slyšet rozběhnutí disku, probliknou i diody na klávesnici, ale monitor se nerozsvítí - musím vždy provést reset a to není přece dobrý. V biosu jsem nastavil v Power man. wake up myší i klávesnicí, ale pořád se to chová stejně.
Mám K8-NMF9, grafiku ATI Radeonku X1300. Díky moc za každou radu, která pomůže.

[mod]Změna tučné kurzívy na základní font. Její použití pro celý text je naprosto nevhodné. * Úprava nadpisu. (anarchist)[/mod]

Jo, jasně, od toho tady poradna je... ale někteří neprojeví ani špetku vlastní snahy, něco jim poradíš, oni se zeptají kde to stáhnout, dáš jim odkaz a oni se zeptají, jak to nainstalovat, dáš jim postup a oni se zeptají, jak se to ovládá, vysvětlíš jim ovládání a oni se zeptají, kde se dá k tomu stáhnout čeština, dáš jim link na češtinu a dotyčný pak třeba napíše, že už to vlastně stejně nepotřebuje, že to vyřešil jinak. 3-[]:(

Tak je to hotové, bylo to tím nastavením ACPI - odkaz pomohl. pročetl jsem si to a bylo to tak, že jsem měl nastaveno ACPI Suspend Type jako S, přepnul jsem na S3 a v ovládacích panelech v možnostech napájení jsem nastavil úspornej režim a je to lepší než jsem čekal. Měl jsem na svým předchozím PC nastaveno, že se PC uspal, ale běžely větráčky a tak. No a jak jsem se dočetl na stránkách PC-tuningu, moc jsem toho neušetřil, takže teď bude v noci klid a přitom ráno pc nastartuju okamžitě. Jedinej problém je to moje debilní připojení na net, ale to je jiná kapitola (CDMA nerozpozna po probuzení harware a musím restartovat modem a pak to valí).

Každopádně díky všem za rady.

Nabuduce "rezim spanku" je hibernacia (S4), takze sa nepytaj na "rezim spanku" ale na "pohotovostny rezim" (anglicky "standby"). Ptz. potom ty o koze a ja o voze.

S1 a S3 potrebuje aby bol PC napajany, ak vypadne elektrika tak prides o neulozene data ktore si mal pred prechodom do pohotovostneho rezimu (pozor aj ked das v nejakom programe ze "file" - "save", tak sa to hned neulozi na disk).

Ak chces aby to bolo vc stave spanku odolne voci vypadkom elektriky, pouzivaj hibernaciu (S4), povol si to v ovl.paneloch - energia, a po start-vypnut stlac klavesu shift a standby sa zmeni na hibernate.

P.S. to co som pisal nizsie plati v podstate aj pre S1/S3.