Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router Edimax BR-6104K

Dostal jsem od kámoše router Edimax BR-6104K, který má fungovat jako "rozdvojka" pro více počítačů. Z modemu LAN napojím kabel do routeru Edimax BR-6104K do zdiřky WAN a z Edimaxu napojím notebook a počítač. Myslel jsem, že se automaticky adresy nastaví, ale nenastavily. Tak jsem si napsal svojí IP adresu na papír a otevřel jsem nastavení Edimaxu. Napsal jsem do něj IP adresu mého internetu, ale stále žádná reakce. Instalační cd jsem bohužel neobdržel. Stáhl jsem si manuál, ale ten byl v angličtině, takže tomu jsem nerozuměl, protože umím německy. Proto prosím o nejednoduší radu, aby mi šel internet přes router edimax, abych ho mohl využívat jak v ntb tak i v pc. V routerech se moc nevyznám. Většina routerů se kterýma mám zkušenosti, tak si to vyhledala automaticky.

jo jo.. klonování jsem zkoušel a nic.. přez prohlížeč po zadání ip routeru vidím že router vidí IP adresu z lan routeru ale divím se že automaticky nedokáže rozdělit ip adresu do každeho počítače a tudíš aby šla internetová síť koukal jsem na page.php proč musím přidělovat DHCP IP adresy, to si snad windows dělá automaticky ne? teda alespoň u win7

Z modemu LAN napojím kabel do routeru Edimax BR-6104K do zdiřky WAN

Tvoj modem LAN, :-D je nevedno co. Je ale vysoko pravdepodobné, že je to router a beží na nom služba DHCP.

Preto na Edimaxu službu DHCP vypni a kabel od modemu LAN, :-D zapoj do zdrírky LAN na Edimax-u.

pedro, jestli chceš něco řešit tak k věci:
na routeru máš oboje zásuvky - ale nepíšeš co přesně je za modem před ním. u modem/routerů (což není případ tvého providera) by se skutečně tvůj další router zapojoval do lan.

rio má snad optiku s vyšší rychlostí - tak proč tam cpeš zastaralý edimax? jakou máš rychlost připojení?

tipuju že mu dali jen blbé ap, bez routeru s natem, bez dhcp.
má tedy k dispozici jedinou ip od nich (ne od ap které na sobě nemá žádný nápis ani štítek, je krystalicky čisté:).

dokud jsou tajné adresy které dostává od providera, není s tím dál co řešit.

edit: jak tak čtu konec diskuze, nemá to cenu.

od ria mám 5-10MB/s Wifi

Všeříkající!

ale dali mi jen malej router (bez názvu) do kterýho zapojím kabel z antény

Jaká anténa?!

tak my (pozn.: "Jistě, Výsosti!) dal soused ( kámoš ) starej Edimax

Upřímně napsáno, mám dojem, že vaše znalosti nejsou na dostatečné úrovni, takže doporučuji, aby to nastavil ten soused.

ms a joseph .. jděte se vycákat ... antena je nabaráku pokud víte co to je :) a s ní chytám signál od wifi vysílače zhruba půl-kilometru daleko.

5/10 mb/s podle síly signálu.. např když fouká nebo je bouřka, tak chytám slabý signál.

S nastavováním routeru jsem amatér, nebojím se to přiznat, zatím jsem měl v ruce jen takové které se nastavily automaticky (ty novější) ale to nebylo moje a teď honem v 0:15 nepoletim kupovat novej router...

antena je nabaráku pokud víte co to je

Anténa, nebo barák?

a s ní chytám signál od wifi vysílače zhruba půl-kilometru daleko.

? Takže "modem LAN" "dodá" počítači jakou IP adresu (a masku)? Viz: http://pc.poradna.net/q/reply/800060-router-edimax -br-6104k?r=800075.

zatím jsem měl v ruce jen takové které se nastavily automaticky (ty novější)

To asi neumí žádný! Jen je v základním nastavení - WAN - spuštěn DHCP klient, strana LAN - spuštěn DHCP server a obvykle se IP adresy WAN/LAN liší - větší poskytovatelé obvykle používají jiný rozsah privátních adres, pokud neposkytují rovnou svůj přidělený veřejný IP rozsah...

S nastavováním routeru jsem amatér

Nevím, zda případný amatér se nebude cítit velmi uraženě...