Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte při výběru disku

Chci si koupit pevný disk a chci se zeptat na co si mám dát pozor a jak si vybrat, aby mi dobře šlapal.
[mod]Změna předmětu, původně "Dotaz". Zkuste příště vymyslet něco inteligentnějšího. (karel)[/mod]

byt tebou dam si pozor nabuduce akopolozim otazku. nazvat ju dotazom je nic nehovoriace a neulahcuje to tu tym co ti chcu poradit.
obecne je uplne jedno aky hdd si kupis. ja osobne predavam hlavne hitachi a maxtor ale len kvoli cene. obcas siahnem po seagate hlavne ked ich montujem do satelitov. hitachi nestihali miestami.
ked je za dobru cenu wd nepohrdnem ani tym.
a niekto si chvali samsungy. tak a teraz si vyber;o)

Osobne nemam rad WD, protoze drive byl problem, pokud dal clovek WD jako master, tak pak i jako slave musel dat WD, oni se totiz WD nesnasely s jinymi disky. Takze WD zasadne nekupuju.

Potom co Maxtora koupil Seagate, tak jsem prestal kupovat Maxtory, protoze kdovijak to s nimi bude do budoucna. Takze ted beru Hitachi nebo Seagate. Nicmene u disku je jedna skutecne dulezita vlastnost a to je doba zaruky, kdyz kupuju disk, tak 36 mesicu je minimum co jsem ochoten koupit. Seagate mel pred casem 5 let, ale nevim, zda to jeste plati.

NO FLAME: :?: tohle slyším prvně. WDčka jsem normálně používal i s jinými značkami a nikdy nebyl problém.

A jinak já právě v poslední době kupuju už jen WD, Maxtor a Seagate jsou upečení zmetci, co velmi rádi odcházejí kvůli teplotě, Hitachi, i když se zlepšili, tak úmrtnost je stále vysoká a Samsungy se velmi špatně shánějí, navíc se mi zdá, že SATA verze už není to co bývala... Ale jinak co člověk, to názor.

Ještě bych polemizoval s názorem, že nejdůležitější je záruka. Nemyslím si to, spíš si myslím, že nejdůležitější jsou data na tom disku, jenže na to člověk přijde, až když mu ten disk umře.

P.S.: Seagate měl sice 5 let, ale ty "roky navíc" to byla taková záruka-nezáruka, reklamaci sis musel vyřizovat na vlastní náklad, co se pamatuju.

WD : Ja mel problem casto, ale dnes uz je to stejne jedno se SATA problemy odpadly.

Vidis, kazdy mame jine zkusenosti, proste znacka je spise o osobnich preferencich, ale vcelku to je jedno.

Jasne, ze nejdulezitejsi jsou data, take proto mam vsechno dulezite zalohovane na CD, DVD nebo aspon druhem disku. Neni to sice buhvijake zalohovani, ale doma to staci. V praci se zalohuje na pasky nebo vubec, paradoxne tak mam domaci data lepe chranena nez ta pracovni, coz ale neni muj problem.

Jenomze kdyz uz ten disk odejde a obcas se to stane, je neprijemne davat dalsi penize za novy, takze zaruka je urcite dulezita. Osobne mam zkusenost a hned to jdu nekam zaklepat : ze bud mi disk odesel do 3 let anebo drzi treba uz 8 rokem.

Rozhodně je třeba si dát bacha na rozhraní SBĚRNICE ULTRA-ATA a SERIAL-ATA ZÁLEŽÍ JAKOU PODPORUJE VAS POCITAČ .Jinak v soucasne době je na výběr z nekolika modelu z pměrně vysokými kapacitami za příznivou cenu . rozhoně minimálně 80 gb a více .

A jaký je rozdíl mezi dB a dBA? Decibel (dB), jednotka, která se používá v akustice a elektronice a měří intenzitu hluku. Zatímco dBA – decibels adjusted je jednotka, která bere v potaz nedokonalost lidského ucha, jenž lépe zachytává zvuky vysokých frekvencí na rozdíl od nízkých frekvencí.