Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamezení editace/odstranění složek a souborů

Dobrý večer,
Nevíte prosím někdo zda lze a případně jak zamezit odstranění, editování, přejmenovávání souborů nahraných na flash disku? Tak aby jediné co by potenciální uživatel flash disku mohl, by bylo tyto soubory kopírovat.
Předem děkuji za odpověď.

jen pro čtení? dalo by se kombinací ntfs a přístupových práv dosáhnout co chceš - změny povoleny jedinámu uživateli nebo skupině z jediného pc.
u obvyklého fat32 to prostředky windows nejde.
nebylo by špatné upřesnit, co tím sleduješ.
taky můžeš obsah vždy vygenerovat znovu, nebo to šířit samorozbalovacím exe, když nechceš řešit nějaký instalátor.

Chtěl bych dosáhnout toho abych měl flešku a na ní nějaká data. Flešku bych půjčoval různým lidem a chtěl bych mít jistotu aby nikdo nemohl data odstranit nebo je pozměnit - pouze zkopírovat. Neměl bych totiž možnost flešku pořád kontrolovat a doplňovat chybějící soubory. Že by tam někdo zapisoval něco nového, to by mi nevadilo. (Ideální varianta by byla ta, že i tyto nově nahrané soubory od dočasných uživatelů flešky by se automaticky zablokovaly proti odstranění ale na tom netrvám, protože je to pravděpodobně neproveditelné...) Vše by se tedy zastavilo až v případě že by bylo dosaženo maximální úložné kapacity flešky a potom by sloužila pouze jako zdroj dat bez možnosti odstranění, nebo bych mohl něco odstranit já sám jako "administrátor".

1. ntfs formát flashky (nepřečtou ho dvd přehrávače pokud ti to nevadí)
2. v tentopočítači: flashka - vlastnosti - zabezpečení: nahoru foukneš svého uživatele, jak se přihlašuješ na pc - dole mu zatrhneš full přístup.
vyhážeš odtamtud ostatní záznamy kromě skupiny "users" - té nastavíš právo čtení a zobrazovat obsah zložky.

pokud nevidíš záložku "zabezpečení", zruš si zjednodušené sdílení, nebo to nastav v nouzovém režimu.

V zabezpečení mám everyone u něj zaškrtnuto zobrazovat obsah složky, číst a zapisovat a potom tam mam administrators a u nej plnej pristup ale kdyz chci flesku otevrit abych videl jestli tam jsou nejaky soubory nebo ne, napise mi to neni pristupny, pristup byl odepren...