BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
jen pro čtení? dalo by se kombinací ntfs a přístupových práv dosáhnout co chceš - změny povoleny jedinámu uživateli nebo skupině z jediného pc.
u obvyklého fat32 to prostředky windows nejde.
nebylo by špatné upřesnit, co tím sleduješ.
taky můžeš obsah vždy vygenerovat znovu, nebo to šířit samorozbalovacím exe, když nechceš řešit nějaký instalátor.
Chtěl bych dosáhnout toho abych měl flešku a na ní nějaká data. Flešku bych půjčoval různým lidem a chtěl bych mít jistotu aby nikdo nemohl data odstranit nebo je pozměnit - pouze zkopírovat. Neměl bych totiž možnost flešku pořád kontrolovat a doplňovat chybějící soubory. Že by tam někdo zapisoval něco nového, to by mi nevadilo. (Ideální varianta by byla ta, že i tyto nově nahrané soubory od dočasných uživatelů flešky by se automaticky zablokovaly proti odstranění ale na tom netrvám, protože je to pravděpodobně neproveditelné...) Vše by se tedy zastavilo až v případě že by bylo dosaženo maximální úložné kapacity flešky a potom by sloužila pouze jako zdroj dat bez možnosti odstranění, nebo bych mohl něco odstranit já sám jako "administrátor".
1. ntfs formát flashky (nepřečtou ho dvd přehrávače pokud ti to nevadí)
2. v tentopočítači: flashka - vlastnosti - zabezpečení: nahoru foukneš svého uživatele, jak se přihlašuješ na pc - dole mu zatrhneš full přístup.
vyhážeš odtamtud ostatní záznamy kromě skupiny "users" - té nastavíš právo čtení a zobrazovat obsah zložky.
pokud nevidíš záložku "zabezpečení", zruš si zjednodušené sdílení, nebo to nastav v nouzovém režimu.
Co mám dělat když mi to při pokusu o změnu oprávnění hlásí: Přístup byl odepřen?
koukám že to funguje, jen ty jsi změnil pořadí kroků :)
musel bys napsat, co tam teď vidíš za uživatele, a jaká mají nejvyšší práva.
anebo zkus převzít práva k flashce.
V zabezpečení mám everyone u něj zaškrtnuto zobrazovat obsah složky, číst a zapisovat a potom tam mam administrators a u nej plnej pristup ale kdyz chci flesku otevrit abych videl jestli tam jsou nejaky soubory nebo ne, napise mi to neni pristupny, pristup byl odepren...
to everyone tam nemá být.
teď ti omezuje nastavení i pro administrators.
zkus podle předchozího odkazu převzít vlastnictví, nebudu to sem celé přepisovat, když si to stejně děláš po svém.
Ja jsem to jenom trochu popletl... Jinak prave probiha zmena vlastnictvi (uz asi 15 minut :O)
ta flashka je plná, a teprve na všech souborech experimentuješ se změnou práv? super zábava.
až to skončí, ověř práva v tentopočítači pro samotnou flashku, potom pro podadresáře.
Ne, je uplne prazdna, cerstve naformatovana...
pak nechápu co dělá. ideální z hlediska tvého zabezpečení by bylo, kdyby to po půl hodině napsalo že práva nejdou změnit. ale převzetí vlastnictví funguje.
(doufejme že ty práva opravdu měníš na flashce a ne na disku)
Jo menim tu flasku, takovej matla zase nejsem :D uvidime no...