Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem film: lost highway

pochopili ste tento film???bola to moja prva lynchovka,to vsetky jeho filmy su take?:-?nehovorim,ze to bolo zle,naopak sa mi to celkom pacilo...len tam marne hladam nejake suvislosti:-)

[mod]pridal som "film:" do titulku (MM..)[/mod]

Z nadpisu jsem vůbec nepoznal, o čem bude řeč. Zkus konečně pochopit, že ne každý čumí pořád do bedny. Napříště alespoň přidej relevantní odkaz, ať z toho taky něco mám, když už jsem sem vlezl. Jistě, najít si to umím, ale když se na něco ptáš, tak ať to má úroveň.

to anarchist:
nic sa nestalo:beer:a sluchadka som si este nekupil:-/viem,je to asi divne..ale peniaze som pouzil na ine ucely a zatial som mal nejake docasne sluchadka s hroznym zvukom.no,rozhodujem sa medzi tym ci pockam este 2 mesiace na Porta Pro (lebo v usa su lacnejsie a je tam kamarat).ale pravdepodobne si kupim Koss KSC/7,pretoze to uchytenie mi bude vyhovovat viac a budem ich mat skor.ked budem mat tak napisem:))

to others:
no,som rad ze som to uplne nenepochopil sam:-)uslo mi hlavne to ako to myslel tvorca,ked sa z Freda stal ten Pete ci jak sa volal:-(

Mam lynchovky strasne rad, videl jsem temer vsechny. Lynchovky jsou vesmes nepochopitelne a to je to jejich kouzlo. Uz prvni lynchovka Six figures getting sick v tobe zanecha takove divne pocity a to ten film ma jenom asi minutu. Muzu doporucit The Alphabet, The Grandmother. Totalni masrakr je asi film Amputee, ten uz fakt neni pro slabe natury. Z celovecernich treba Elephant Man nebo Eraserhead (obzvlaste zajimave :-)), pak jeste Twin Peaks: Fire walk with me a spousty dalsich.

Tohle je origoš, i obal stojí za to. A co teprve soundtrack!! Ale nejtemnější soundtrak mi připadá k Mulholland Drive, při tracku 2 (to je to jak ve filmu jede ta limuzína co se pak vybourá) stojí chlupy na zádech do jednoho. Mimochodem - nahráno Pražskou filharmonií pod taktovkou Štěpána Koníčka. Kdesi jsem četl, že pro správný zvuk byl mikrofon umístěný v demižónu.

Ak ma nezaujme film aspoň trochu do 15 minút, tak si ho zvyčajne nepozriem. Jeden taký film som videl a bol o ničom. Bol to Virus 1.0. Konina na mraky.

Ani toto ma nijako nenadchlo na začiatku a suším to na disku myslím už rok. Doteraz som to nevidel a stále uvažujem, či si to DVD pozrieť alebo to vymazať. Prerobiť na CD sa mi to nepodarilo. Zrútili sa mi na tom dva XviD kodeky. Jeden sa zrútil v polovici druhého prechodu a kodek od Fuenteho sa zrútil na začiatku druhého prechodu. DivX neuznávam, nakoľko sa mi tam pchá stále skúšobná doba na DivX Pro a a kvalita oproti XviD je mizerná v default nastavení. Ale vrátim sa k filmu. Nájde s aniekto, čo mi povie, prečo sa mi to oplatí pozrieť alebo prečo sa mi to oplatí vymazať? Rezenzie na nete hovoria, že je to dobrý film, ktorý nemá vôbec súvislý dej. Mám rád filmy, čo majú čo povedať alebo hneď zaujmú. Bežný film sa rozbehne tak po 15-20 minútach a potom sa to už hýbe správnym tempom. Nedávno som ale došiel k filmu, ktorý sa na začiatku tak rozbehol, že som musel "brzdiť", čiže vracať späť, aby neunikla podstata deja. Bol to film Dračie diery 2: Hnev draka. Film je skôr takou rozprávkou pre dospelých a dosť mi pripomínal filmy typu Excalibur a podobne. Síce s tým filmom nemá nič podobné, ale mne predsa pripomína. Fantastický film natočený (vraj) podľa počítačovej hry, ale aj keď to nie je nejaký divý zabijácky film (také sú žiaľ dnes v móde) má toho čo povedať. Keby porovnám spád deja s inými filmami, tak po 15 minútach od začiatku bol dej na úrovni 45 minúty hocijakého iného filmu. Film má okolo hodiny 30, ale dej je pestrejší ako prvý diel Pána prsteňov, kde sa to začína rozbiehať až na konci. Je pravda, ja si hocijaký film nepozriem, ale ozaj dobrý kvalitný film, ktorý stojí za to vidím tak do roka možno 2x. Takže ako je to s týmto filmom? Mám uvolniť tie GB miesta alebo to stojí za ten čas?

Nějak se mi nechtělo se v sobotu ožrat taxem čučel na jakousi pičovinu na Nově. Jakási parta kašparů jela kinkongovým čípkem doprostřed země. Celou dobu jsem byl zvědavej, jestli ta slepica, co tam hrála ukáže fazolu, nebo aspoň cecky. A nic....A taky jsem nepochopil proč, když se neco posere, to spravujou amíci. Proč třeba (když dávali armabeton (nebo jaxe ta cipovina jmenovala)) neletěj do kosmu laosani nebo ghanci. To by byla teprv řácká prdel.
Jinak jsem se konečně podíval na novej film Jana Švankmajera Šílení. Doporučuju.... pravda, slabší jedinci nebo flanďáci to asi neudejchaj ale opravdu to stojí za to.

Twin Peaks: je aj film, kt natočil Lynch, spolu s so scenaristom Frostom. na základe filmu vznikol seriál. ktorý sa stal kultovým, nad seriálom mal Lynch len patronát, spolu s Frostom. Režírovali asi každý 5. diel, mal 30 častí
potom v SVK a CZ nezávisle do seba vyšli 2 knihy: Tajný denník Laury Palmera a Denník dala Coopwra pred vraždou (verím, že ma Dale Cooper opraví, neviem názov...:) )...

PS: Sovy nejsou tím, čím se zsají být!!!