Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ICQ, klienti a jabber. Co zvolit ?

Cau.

Tak mi kamos rikal, ze bych, abych byl IN, mel mit ICQ.

Tohle slo doted nejak mimo me, ale kdyz mam ten net konecne doma, tak jsem teda zacal o tom ICQ uvazovat. Ono se obcas muze hodit, protoze fakt je, ze to dneska pouziva uz docela dost lidi.

Tak jsem o tom precetl nejaky informace a vicemene protokol ICQ ma klienta ICQ, kterej je ale s reklamou, takze se da pouzit nahradni klient Miranda nebo Trilian, snad to pisu spravne. Kamos ale rikal, ze Miranda ho nejak zlobi a ze asi prejde zpet na ICQ.

Pak jsem se ale jeste docetl, ze existuje protokol jabber, ktery ma sveho klienta a umi komunikovat i s ICQ a je pry mnohem lepsi.

Tak bych chtel slyset nazory co pouzivate a co byste mi doporucili.

Dik.

loading...

Ja pouzivam obycajneho ICQ klienta (www.icq.com) a staci mi (reklamu ziadnu nevidim ptz. to mam cely cas minimalizovane v systrayi). V nastaveniach som zablokoval vsetky messages okrem ludi ktorych mam v zozname a je klud. Obcas niekto (na 99.999999% nejaki dementni pornoroboti :-)) ziada o pridanie do zoznamu, na to dam decline without reason aby dal pokoj ak obtazuje viac tak uplne ignore a mam na haku...

ja sem to pouzival pres ten jabber, ale neni to moc komfortni - mel sem psi (jabber) a icq transport, ale v contact listu sem nemel nicky ale uiny (cisla). zkousel mirandu (naky packy, nebo si ji vyrobit) ta je docela dobra, dal qip, ten mi pride takovej jednoduchej a trilliana, ale to uz je dlouho, ten mi prisel takovej moc nafouklej a hlavne tusim ze neni zdarma. ted uz pouzivam spis normalni icq lite, sice tam sou reklamy, ale zase si muzu s kamaradama zahrat nakou infantilni hru, nebo jim zavolat pres push-to-talk, facha tam i webka, atd.. navic nemam zadny msn nebo yahoo, mam jen jabber a icq a to mi staci...

Proti reklamě na ICQ je udělátko"BaneKiller"nevím přesně jak se to píše.Já používám QIP+MirandaPack od BM.QIP používám jen proto,že spousta známých jede na ICQ a má kompatibilní posílání souborů.Mirandu zase proto,že má aktivní a opět zase funkční zjištování invisible stavu kontaktů a velké možnosti doplnění a nastavení.ICQ nepoužívám,nemá kontejnery a žere hodně paměti.

jde o to, ze ICQ Lite podporuje Xtraz (takovy ty flashovy kravinky), Push-to-talk (telefonovani pres net - neni spatny - je to vysilacka) a webkameru. ma reklamu, ale ta se da vypnout. zere vic pameti. navic maj klienti ruzne nekompatibilni posilani souboru (sam se v tom moc nevyznam). naproti tomu alternativy jako miranda nebo qip maj treba naky featurky navic a zerou asi min pameti..

Tak mi kamos rikal, ze bych, abych byl IN, mel mit ICQ.

Souhlas ;-) Nejde jen o to, abys byl IN, ale tihle "kecálkové" - jak se jim říká - jsou docela praktická pomůcka, můžeš si kdykoliv povídat s kamarády, posílat soubory i různé blbinky a je to prima. Samozřejmě se to dá použít i v práci na seriozní komunikaci ;-)

protokol ICQ ma klienta ICQ, kterej je ale s reklamou, takze se da pouzit nahradni klient Miranda nebo Trilian, snad to pisu spravne. Kamos ale rikal, ze Miranda ho nejak zlobi a ze asi prejde zpet na ICQ.

Určitě si pořiď nějakého klienta, který pracuje s ICQ protokolem, myslím že programy fungující přes ICQ jsou v našich krajinách nejrozšířenější a má je i dost lidí po celém světě.

Klient pro ICQ - to je věc názoru a může to být i předmětem plamenných hádek mezi zastánci různých SW :-p Vyzkoušela jsem leccos, nakonec jsem skončila u klasického ICQ-lite, nyní verze 5.10 . Důvod: funguje bez problémů i posílání souborů i další věci "navíc", s nimiž jiní klienti mají občas problémy. Řadě lidí se líbí i ty různé blbinky jako X-traz, ICQ-devils, status-manager atd., čím můžeš přizpůsobit prográmek k obrazu svému ;-)

Reklama v ICQ - lze se jí snadno zbavit, existují osvědčené "BannerKillery", s každou novou verzí ICQ se dřív nebo později objeví podobné šikovné udělátko - a hned jsou ty blikající nesmysly pryč. Obdobně s češtinou - do každé verze ICQ se vždy rychle objeví čeština. Současné ICQ 5.10 mi funguje k plné spokojenosti bez reklam a s češtinou.

Miranda zlobí, pokud si kamarád neudělal potřebné změny - bližší informace viz třeba tady, můžeš mu poslat odkaz na tu debatu http://pc.poradna.net/question/view/46752-funguje-v am-icq

SW Miranda je taky prima, existuje hodně variant a Miranda-packů. Pokud chceš Mirandu, vyber si nějaký nový "pack" s co nejvíce funkcemi, který Ti umožní si ji přizpůsobit k obrazu svému. Ještě k těm "packům" - dělá je dost lidí (kvalitně i méně kvalitně), vyber si nějaký rozšířený a ověřený, třeba ze serveru slunecnice.cz

Přeju hezký den :-)

jj, ale myslim, ze regnout se budes muset pres icq lite, pak uz muzes pouzivat co chces (aspon myslim). dale se musis rozhodnout pro klienta, jabber je jenom protokol, proste budes mit jabber a v nem icq transport. pro jabbera bych ti doporucil psi ( psi.affinix.com ), nebo mirandu, ale tam je vyhodnejsi si dat normalni icq plugin do mirandy. dale si musis vybrat server pro jabber, v cesku jsou znamy tusim jen dva - njs.netlab.cz a jabber.cz ale voni se stejne spojili, takze myslim ze mas lepsi ten jabber.cz pac je to hezci :-)

Proč ne ICQ protože se prez nej snadno prenaseji vyri bez vedomy uzivatele a zdrzuje od prace kdyz pouzijete skype tak vyri nedostanete a nezdrzuje protoze nemusite psat staci mluvit a pro ty co maji pomalej net je tu teamspeek
ale prez nej nejdou posilat zpravy a soubory jako u skype a jeste skype funguje vzdy nikdy nepada jako ICQ

Budeš li si chtít s někým dopisovat, budeš „kecálka“ potřebovat a chcaje nechcaje musíš nainstalovat to, co používají ti, s kterými budeš chtít komunikovat. Pro začátek otevři Atlas a nainstaluj ICQ v češtině. Pokud nejsi mentálně retardovaný, tak nějakou reklamu nebudeš registrovat.Čeština ti umožní pochopit prostatu věci . Později můžeš exhibovat třeba s Mirandou . Patří totiž k dobrému tónu používat alternativy a budou tě mít za znalce. :-D