Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ICQ, klienti a jabber. Co zvolit ?

Cau.

Tak mi kamos rikal, ze bych, abych byl IN, mel mit ICQ.

Tohle slo doted nejak mimo me, ale kdyz mam ten net konecne doma, tak jsem teda zacal o tom ICQ uvazovat. Ono se obcas muze hodit, protoze fakt je, ze to dneska pouziva uz docela dost lidi.

Tak jsem o tom precetl nejaky informace a vicemene protokol ICQ ma klienta ICQ, kterej je ale s reklamou, takze se da pouzit nahradni klient Miranda nebo Trilian, snad to pisu spravne. Kamos ale rikal, ze Miranda ho nejak zlobi a ze asi prejde zpet na ICQ.

Pak jsem se ale jeste docetl, ze existuje protokol jabber, ktery ma sveho klienta a umi komunikovat i s ICQ a je pry mnohem lepsi.

Tak bych chtel slyset nazory co pouzivate a co byste mi doporucili.

Dik.

Tak mi kamos rikal, ze bych, abych byl IN, mel mit ICQ.

Souhlas ;-) Nejde jen o to, abys byl IN, ale tihle "kecálkové" - jak se jim říká - jsou docela praktická pomůcka, můžeš si kdykoliv povídat s kamarády, posílat soubory i různé blbinky a je to prima. Samozřejmě se to dá použít i v práci na seriozní komunikaci ;-)

protokol ICQ ma klienta ICQ, kterej je ale s reklamou, takze se da pouzit nahradni klient Miranda nebo Trilian, snad to pisu spravne. Kamos ale rikal, ze Miranda ho nejak zlobi a ze asi prejde zpet na ICQ.

Určitě si pořiď nějakého klienta, který pracuje s ICQ protokolem, myslím že programy fungující přes ICQ jsou v našich krajinách nejrozšířenější a má je i dost lidí po celém světě.

Klient pro ICQ - to je věc názoru a může to být i předmětem plamenných hádek mezi zastánci různých SW :-p Vyzkoušela jsem leccos, nakonec jsem skončila u klasického ICQ-lite, nyní verze 5.10 . Důvod: funguje bez problémů i posílání souborů i další věci "navíc", s nimiž jiní klienti mají občas problémy. Řadě lidí se líbí i ty různé blbinky jako X-traz, ICQ-devils, status-manager atd., čím můžeš přizpůsobit prográmek k obrazu svému ;-)

Reklama v ICQ - lze se jí snadno zbavit, existují osvědčené "BannerKillery", s každou novou verzí ICQ se dřív nebo později objeví podobné šikovné udělátko - a hned jsou ty blikající nesmysly pryč. Obdobně s češtinou - do každé verze ICQ se vždy rychle objeví čeština. Současné ICQ 5.10 mi funguje k plné spokojenosti bez reklam a s češtinou.

Miranda zlobí, pokud si kamarád neudělal potřebné změny - bližší informace viz třeba tady, můžeš mu poslat odkaz na tu debatu http://pc.poradna.net/question/view/46752-funguje-v am-icq

SW Miranda je taky prima, existuje hodně variant a Miranda-packů. Pokud chceš Mirandu, vyber si nějaký nový "pack" s co nejvíce funkcemi, který Ti umožní si ji přizpůsobit k obrazu svému. Ještě k těm "packům" - dělá je dost lidí (kvalitně i méně kvalitně), vyber si nějaký rozšířený a ověřený, třeba ze serveru slunecnice.cz

Přeju hezký den :-)

Proč ne ICQ protože se prez nej snadno prenaseji vyri bez vedomy uzivatele a zdrzuje od prace kdyz pouzijete skype tak vyri nedostanete a nezdrzuje protoze nemusite psat staci mluvit a pro ty co maji pomalej net je tu teamspeek
ale prez nej nejdou posilat zpravy a soubory jako u skype a jeste skype funguje vzdy nikdy nepada jako ICQ

Budeš li si chtít s někým dopisovat, budeš „kecálka“ potřebovat a chcaje nechcaje musíš nainstalovat to, co používají ti, s kterými budeš chtít komunikovat. Pro začátek otevři Atlas a nainstaluj ICQ v češtině. Pokud nejsi mentálně retardovaný, tak nějakou reklamu nebudeš registrovat.Čeština ti umožní pochopit prostatu věci . Později můžeš exhibovat třeba s Mirandou . Patří totiž k dobrému tónu používat alternativy a budou tě mít za znalce. :-D