Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV "zábava"

Zapnul jsem TV a rychle jsem ji zase vypnul. Opět mě zahrnula porce vražd, násilí, střílení a nekonečné stupidity v reality show,
doplněná o velmi zábavný pořad, kde se žertující celebrity snažily ( úspěšně ) uhádnout jinou celebritu. Prostě festival beznaděje.

Veden vrozeným altruismem nabízím zdarma návod, jak do 24 hodin dočista zbohatnout. Napište scénář k akčnímu trháku,
uděláte jich odhadem 10 za odpoledne a hollywoodská studia se budou předhánět v lukrativních nabídkách. Podmínkou je silná stupidita scénáře, to je záruka jednoznačného úspěchu.

Hlavní hrdina ( HH ) je muž s hranatou bradou, policista nebo bývalý policista, vyhozený od policie vyloženě neprávem zlým šéfem, s kterým měl konflikt, kde v právu byl hádejte kdo. HH přichází domů, odloží koženou bundu a zbraň, napije se whisky a vyjde
po schodech do prvního patra, kde spí 3-5 letý andílek, v ideálním případě dceruška, která se po něžném pohlazení drsnou dlaní probudí a vzájemně se několikrát ujistí, že jim oběma máma moc chybí. Manželka HH totiž zemřela na zákeřnou nemoc, byla přejeta
opilým řidičem, zastřelena šéfem gangu, s kterým se HH určitě střetne atd. Zákeřná nemoc je ale asi nejlepší.
Druhý den ráno HH odchází do práce a zrovna náhodou se do vedlejšího domku ( nebo bytu ) stěhuje krásná slečna, která nemá žádného kolíka. Vnímavý divák vytuší, že by se z tohoto setkání mohlo časem vyvinout něco hlubšího.
Po příchodu do práce dostane HH záhadný případ, na kterým by si měl nejlíp vylámat zuby. Není se totiž čeho chytit. Na místě je 14 mrtvol, všechny otisky prstů jsou pečlivě setřeny a nikdo ze sousedů nic neviděl a neslyšel. HH zvedne ze stolu
papírové sirky z jednoho obskurního baru, případně na telefonu vytočí poslední volané číslo vedoucí tamtéž. Po příchodu do baru chytí pravou rukou barmana pod krkem, levou rukou zmlátí ochranku a vymámí z nich jméno Zlouna.
Dále nebudu pokračovat, není to třeba. Musí však následovat divoká honička v autech, která akčně rozrážejí bedničky s ovocem, bez těch se to neobejde. Dále je třeba nainstalovat najížděcí rampy, aby se auta mohla vytočit ve vzduchu a po pěti obratech dopadnout a vybuchnout, dobrý je náraz do cisterny s pohonnými hmotami, stojící přes cestu.
Pokračujeme přestřelkou ve volně přístupném skladu nebo v továrně, kde 190 zabijáků míří přesně do šprušlí na schodišti, po kterém HH uniká do bezpečí. HH usedá za řadící páky zapnutého jeřábu a likviduje velkou část protivníků. Jednoho zvlášť nebezpečného chlapa zlikviduje přesně mířeným výstřelem do trubky s horkou parou, která darebákovi opaří obličej. V tom se objevuje hlavní zloun, dobrý je nějaký Rus nebo hrdinův šéf, spolupracující s FBI a klidně taky s viceprezidentem USA,
na prezidenta samotného mi prosím nesahejte. Bla bla bla, závěrečná scéna : HH je vyznamenán, přichází domů a vzápětí se ozve zvonek. Neuhádli byste, kdo přichází. Je to nová sousedka, která zrovna upekla koláč, pořád nemá kolíka a vyjádří prosbu,
zda by jí HH nemohl někdy vrátit talíř.

loading...

doplním:
3. high-tech satelitní systém přibližování satelitních záběrů online, vš. dešifrování detailů z devítípixelového výřezu fotografie
4. práce agenta na PC, kdy je potřeba zadat heslo pro odpálení/zničení jaderné hlavice a zbývá posledních 30 vteřin do času T=nula

:-D

Musím se zastat filmařů obecně. To, co je zde napsáno není scénář, ale námět. Scénář detailně rozepisuje každou scénu, každý obraz, každý střih. Popisuje, co je na zvukové stopě, co je na obrazové stopě, dialogy, ruchy.
Tipuju, že než bys z tohoto námětu udělal scénář, tak bys na tom makal tak dva měsíce...
Ale to jenom technická. Nic to nemění na tom, že naprosto souhlasím s tím, že TV "zábava" je z 90% bezduchá a bezmyšlenkovitá šmíra.

Ten námět je dobrý, pouze postrádám smysl pro detail.

Např. při shora popsaném kontaktu HH s dceruškou je zapotřebí zmínit, že zmíněné děvčátko má zásadně světlé vlasy, vždy umně zpracované do sofistikovaného účesu, kterého lze dosíci pouze 4-hodinovým pobytem v renomovaném kadeřnickém salonu. (Škoda, že ve fimech severoamerické provenience mají hlavní padouši (HP) zakázáno střílet těmto malým holčičkám směrem do účesů).

Jinak, pokud jde o dialog, nesmí v něm chybět tyto dvě věty obou účastníků: "Moc Tě miluju" a následná replika dcerušky: "Taky Tě moc miluju".

snad jen pro doplneni
- auta se zasadne nezamykaji
- pri placeni vytahne z penezenky(kapsy) vzdy spravnou bankovku
- zaverecny boss je prebornikem v karate/kung-fu/nebo cemkoliv co vypada dobre
- je to odbornik na PC vseho druhu coz se projevuje zbesilym psanim na klavesnici /rychlost vetsinou 200 uh/min./ a na vsech okolostojicich monitorech bezi vypisy libovolnych zdrojaku v asm :)

Všechny připomínky jsou odůvodněné, všechny jsem taky měl na mysli, jen mi bylo
zatěžko rozdělovat to na dva příspěvky a v takhle zkrácené podobě to vyšlo nachlup
a byl jsem navíc značně namíchnutý. Mockrát už jsem chtěl vyhodit TV z okna,
kdybych bydlel v rodinném domku, tak není co řešit, ale 9 patro je dost blbé ...

Myslím že TJJNBV by to s Belineou neřešil... Navíc by vyhazov TV z 9. patra byl stylový, mohl by jsi to použít ve scénáři/námětu!
P.S. To jak máš v podpise s Mencířem bylo jinak. Otec onoho nešťastníka se čtyřmi nedostatečnými říkal řediteli (bělovlasý starý pán s přísným výrazem a dlouhým vousem): "A navedl ho prý k tomu nějaký Mencíř, pane řediteli." To ale jen tak na okraj!!

Tam nemůžu přepnout, protože tam klidně strávím celý den, nedejbože na Animal,
kde zachraňují zvířátka, jsem stará měkkota.
BTW, došla mi nabídka od Karnevalu, kde nabízejí i kanály :

Hustler TV (24 hodin denně), XXX X-Treme (24 hodin denně),
stojí ten XXX X-Treme za to nebo je to klasická srágora ?