Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kúpiť alebo nekúpiť LCD monitor PHILIPS 170S7FG ?

Ahoj,
chcel by som nahradiť svoj doterajší 17" CRT monitor nejakým 17" LCD monitorom, v cene do 7500,-- Sk.
Páči sa mi tento:
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/ca talog.jsp?fhquery=fh_secondid%3D170s7fg_00_sk_consu mer%26fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Fsk_SK%2Fcatego ries%3Ccatalog_sk_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_ pc_peripherals_gr_sk_consumer%2Fcategories%3Clcd_mo nitors_ca_sk_consumer%2Fcategories%3Clcd_monitors_1 7_su_sk_consumer%26&productId=170S7FG_00_SK_CONSUME R&activeCategory=MONITORS_PC_PERIPHERALS_GR_SK_CONS UMER&fredhopperpage=detail.jsp&activeTab=specificat ions&language=sk&country=SK&catalogType=CONSUMER&pr oxybuster=ZVERRFCVJONOXJ0RMRESHQVHKFSEKI5P

Keďže som však nikdy predtým LCD monitor nemal, nemám s nimi nijaké praktické skúsenosti a chcel by som poznať váš názor na tento monitor a jeho parametre. Ak s ním máte nebodaj aj nejakú osobnú skúsenosť - sem s ňou. ;-)
Hlavné použitie monitora: písanie textov, prezeranie obrázkov, tvorba internetových stránok, občasné (cca raz za mesiac) pozretie filmu. Hry hrám skutočne len veľmi zriedkavo, takže na výkonnosť monitora v hrách nemusíte nijako prihliadať.

Tak poraďte: kúpiť ho, či nekúpiť? Ak nie, tak aký iný v tejto cene a lepšej kvalite by ste mi odporúčali? Len mi prosím neodporúčajte žiaden monitor značky Benq, Hyundai, Viewsonic a podobne. Týmto značkám by som sa radšej vyhol... :-)

aj predajca moze mat subjektivne pocity;o). ja som zatial s nim spokojny aj ked ho nevyuzivam pravidelne lebo vacsinu dna travim na nb. podsvietenie nie je celkom rovnomerne ale to je u tejto kategorie normalne. skusal som na nom par hier a pozeral nejake filmy a nic zavadne som si zatial nevsimol.
inak ale suhlasim...oci mame len jedny a na monitore sa neoplati setrit. btw predtym som mal 17" crt eizo a dost som sa bal prechodu na lcd ale po par mesiacoch mozem povedat ze moje obavy neboli opodstatnene.
inak s6 pokial viem su uz vypredane nastupca s7 je dizajnovo iny pripadne sa pozeraj po monitoroch s oznacenim perfect panel (0 vadnych pixelov). v poslednej dobe som videl aj par samsungov za slusnu cenu a to boli vzdy dost solidne lcd.
byt tebou vyberam z tria samsung lg philips (pripadne nasetri este a bude aj na to eizo;o))

Teď sedím v práci,tak ti neřeknu přesně jakej tip mám, tuším ale že by to mohl být Philips 170B6, nevím to ale jistě :-[ Kupoval jsem ho přibižně před rokem,v srpnu. Stál necelou desítku (CZ) a má záruku na 0 vadných bodů. Myslím,že jsem udělal dobře,sem spokojen.

Ahojte,

tak už mám ten monitor doma. Po prvotnom nastavení sa mi nezdá, že by mi pre niečo nevyhovoval. Skúšal som si na ňom spustiť aj film aj hru (graficky dosť náročnú) a zdá sa mi, že všetko je v pohode. Uvidíme, čo bude neskôr, ale zatiaľ som nenašiel žiadnu závažnú chybu pre ktorú by bol horší od toho CRT Hyundai, ktoré som mal. Naopak, čo sa únavy očí týka, je to oveľa-oveľa lepšie.

Všetkým vám ďakujem za vaše rady, postrehy a názory. Oceňujem, že v tejto poradni chcú druhí človeku naozaj pomôcť. ;-)