Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kúpiť alebo nekúpiť LCD monitor PHILIPS 170S7FG ?

Ahoj,
chcel by som nahradiť svoj doterajší 17" CRT monitor nejakým 17" LCD monitorom, v cene do 7500,-- Sk.
Páči sa mi tento:
http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/ca talog.jsp?fhquery=fh_secondid%3D170s7fg_00_sk_consu mer%26fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Fsk_SK%2Fcatego ries%3Ccatalog_sk_consumer%2Fcategories%3Cmonitors_ pc_peripherals_gr_sk_consumer%2Fcategories%3Clcd_mo nitors_ca_sk_consumer%2Fcategories%3Clcd_monitors_1 7_su_sk_consumer%26&productId=170S7FG_00_SK_CONSUME R&activeCategory=MONITORS_PC_PERIPHERALS_GR_SK_CONS UMER&fredhopperpage=detail.jsp&activeTab=specificat ions&language=sk&country=SK&catalogType=CONSUMER&pr oxybuster=ZVERRFCVJONOXJ0RMRESHQVHKFSEKI5P

Keďže som však nikdy predtým LCD monitor nemal, nemám s nimi nijaké praktické skúsenosti a chcel by som poznať váš názor na tento monitor a jeho parametre. Ak s ním máte nebodaj aj nejakú osobnú skúsenosť - sem s ňou. ;-)
Hlavné použitie monitora: písanie textov, prezeranie obrázkov, tvorba internetových stránok, občasné (cca raz za mesiac) pozretie filmu. Hry hrám skutočne len veľmi zriedkavo, takže na výkonnosť monitora v hrách nemusíte nijako prihliadať.

Tak poraďte: kúpiť ho, či nekúpiť? Ak nie, tak aký iný v tejto cene a lepšej kvalite by ste mi odporúčali? Len mi prosím neodporúčajte žiaden monitor značky Benq, Hyundai, Viewsonic a podobne. Týmto značkám by som sa radšej vyhol... :-)

Ďakujem ti za odkaz. Tento je podstatne kratší. :-)
A vďaka nemu som sa dozvedel, že tento monitor má toleranciu 8 vadných pixelov, čo som doteraz nevedel.

Ale zatiaľ to stále nevyriešilo moju dilemu kúpiť/nekúpiť, pretože na profesionálnu triedu PHILIPS nemám prostriedky a toleranciu 8 pixelov majú bežne aj ostatné značky. Akurát u Samsung-u 710N sa o tom (takticky?) mlčí.

myslim ze vadnych pixelov sa bat nemusis. u philipsov som ako predajca nezaznamenal ziadne vadne pixely pri desiatkach predanych ks za tento a minuly rok (aj ked napr ani benq som este s vadnymi pixelmi nevidel;o).
ak by si trval za zaruke 0 vadnych pixelov mozem ti monitor pred odoslanim otestovat a poslem ti kus ktory ziadne nebude mat (aj ked je to imho takmer zbytocne) alebo mozes pripadne takyto kus vratit s tym ze ti ho vymenim za iny.
http://eshop.n4all.net/product_info.php?cPath=1_6&p roducts_id=50&osCsid=0e674661e3e65c0b3f9f6a0acf2451 0c
btw mam 19" s6 od philipsa a nevsimol som si ziaden problem pri videu alebo hrach ani velky dithering ci velmi nerovnomerne podsvietenie.....proste ideal pre domacnost aj kancelariu

nechci te odrazovat, ale kamos ma presne tento model a je to tragedie, obraz je strasnej i kdyz to ladis jak chces, tak to neni pekny, ale je to mozna muj subjektivni opcit, ale rika to kazdy, kdo to videl. radsi si srovnej vic vyrobcu a podivej se na to nekde, at to vidis na vlastni oci. je dulezity mit vicmonitoru vedle sebe

ked je niekto limitovany cenou a neveri mnohym znackam asi tazko ho bude zaujimat ci samsung ma iny obraz ako philips....navyse ked je o 4k drahsi (to je priklad).
ale inak v principe by si mozno mal zajst do kamenneho obchodu a pozriet si par modelov v akcii a rozhodnut sa az potom...a na zaver hladat predajcu co ti ho doda co najlacnejsie;o).
samozrejme v tejto cenovej relacii nemozes od monitora pozadovat spickove parametre (nehovoriac o tom ze tie lcd su skoro vsetky na jedno kopyto). viac ako od vyrobcu zalezi od sposobu vyrobnej technologie

RR: v čom je ten obraz strašný? Je presvietený, neostrý (to by ale u LCD zrejme nemal byť), alebo v čom konkrétne je ten obraz zlý?

- Problém je práve v tom, že v meste kde bývam sú síce štyria predajcovia monitorov, ale ani jeden ich nemá niekde v predajni vystavené. Každý má internetovú stránku s parametrami, fotkou monitora atď. Ale "v akcii" ho máš možnosť vidieť až vtedy, keď nejaký objednajú z veľkoskladu...

tak to bych na tvym miste nebral, ja kupoval loni lcd asi za 17tis/kc a byl jsem moc rad, ze jsem ho mohl ve 14 denni lhute vratit a reknu ti, ze lcd uz nikdy vice, dokud nebudou aspon trosku srovnatelny s CRT. respektive mozna, ze lcd za 40tis bude dobry, ale na to nemam prachy, ale to co jsem mel ja byla tragedie a to jsem si na prodejne vybiral z asi 8-10znacek. donesl jsem to domu a jediny co je na tom dobry bylo, ze to zabira hoodne malo mista. mam citlivy oci a na to to proste neni, frekvence o nicem, rozliseni taky. zpozdeni to melo udajne kolem 8ms a za mysi byly cary jako kdybys za ni tahl ocas. hry byly hrozny a bolely me z toho oci vic nez z CRT a hlavne byl neporovnatelne horsi obraz co se barev a ostrosti tyce a nenastavil jsi to ani priblizne tak, aby to bylo jako to my crt. takze jsem byl fakt vdecnej za tu lhutu ke vraceni. jestli ho ale chces, tak si urcite nekam zajed, kde mas moznost si je vybrat, ale z vice znacek i modelu. I stejny model od jednoho vyrobce muze mit jiny obraz. nech si zapnout nekolik monitoru a vyber si. jinak bych to nekupoval. na tom kamosovym je uplne odporna ostrost a hnusny, vyblity barvy a neudelas s tim skoro nic ani ladenim, je to sice trochu lepsi, kdyz zmenis teplotu barev, ale i tak je to hruza a ma ho jeste jeden jeho kamos a ma stejny problemy, tak si myslime, ze to nebude spatnym kusem. navic pozorovaci uhel je taky silenej. fakt jestli to ale chces, urcite neudelas spatne, kdyz si nekam zajedes a vyberes si tam, kde muzes fyzicky monitor videt.

RR: Ďakujem ti za odpoveď. Aspoň viem, na čo si dávať pozor: na farby, ostrosť a pozorovací uhol... :-)

Ako som písal hore, možnosť výmeny/vrátenia by sa mala dať dohodnúť v predajni, tak to teda skúsim dohodnúť. :-)

S tvojím názorom, týkajúcim sa ušetrených peňazí síce súhlasím, lenže ja nemôžem nejako dlhšie šetriť a čakať. Súčasný monitor, ktorý mám (HYUNDAI Q770) mi totiž nerobí dobre na oči a najradšej by som sa ho zbavil hneď zajtra. :-)

BTW: Ten EIZO v prepočte na Sk je už dosť drahý.

Pre Radka: Dnes som s volal s predavačom a nemal by byť žiaden problém vyskúšať si ho aj priamo v predajni. To samozrejme aj urobím.
S tým vracaním je podobná situácia aj tu na Slovensku.

Prečo nechcem CRT? Lebo:
1. Keď som sa ho pokúšal zohnať, tak mi všetci predajcovia v "kamenných obchodoch" tvrdili, že už nie sú schopní zohnať žiadne CRT. Maximálne je vraj na sklade ešte pár 17" Hyundai-ov (s ktorým mám tú česť momentálne), ale ja o ďalší Hyundai nemám záujem.
2. LCD má menšiu energetickú spotrebu.
3. LCD monitory sú vraj šetrnejšie na oči (teda pokiaľ človeku "sedia") a to by som práve potreboval ja. Momentálne mám Hyundai Q770 - polročný - a mám s ním značné problémy. Po hodine práce s počítačom sa mi tak unaví zrak, že by som najradšej hneď skončil. Niekedy to aj urobím. Kedysi som 4 roky mal monitor BELINEA a ani som nevedel, že oči mám (vieš dúfam ako to myslím :-) )
Na počítači robím asi 3 hodiny denne - pri prekladateľskej činnosti sa to ťažko dá zredukovať. Okuliare zatiaľ nenosím, ale pravé oko mám o 0,5 dioptrie slabšie. Ale ak by to takto šlo ďalej, mám pocit, že čoskoro to bude viac ako 0,5 d. .
4. Súčasný Hyundai sa mi nepodarilo nastaviť tak, aby napr. nemal MOIRÉ (a to som sa s nastaveniami hral snáď aj niekoľko dní). Ďalej mám podozrenie, že má príliš veľké elmag. žiarenie, a navyše ešte obraz nehorázne "pumpuje".

No já třeba musím mít u CRT nepřirozeně nízko nastavený jas i kontrast. Za cenu degradace obrazu, ale jinak to nejde - to bych u PC nemohl být. Ovšem u LCD nejsem žádného kompromisu schopen dosáhnout, proto se bojím chvíle, kdy na něj budu muset přejít. Tak pozor na to, aby to nebylo ještě horší. A zkoušení v obchodě má většinou jednu vadu (vlastně dvě). Je moc krátké a bývá tam více světla.

No já mám Eizo, takže tím to nebude. ;-) Zřejmě jsme si jen neporozuměli, co tou degradací myslím. Například pro prohlížení fotek to vhodné nastavení není. Některé detaily pak pochopitelně nemůžou být vidět a je třeba si jas/kontrast dočasně zvýšit. Stejně tak bílá nemůže být úplně bílá apod. Celé to ale stojí na tom, co kdo považuje za nízký jas. Čistě podle nastavených hodnot se to porovnávat stejně nedá. Ovšem jak čtu níže, asi jste podobný případ jako já. :beer:

no to asi jo, taky to mam nastaveny niz , stane se mne nekdy, kdyz narazim na nejaky stranky, co maji cerny pozadi a treba nejaky tmavsi text nez je bila, ze text ani neprectu, protoze mam malej jas a musim to vytahnout. ono se to fakt takhle tezko hodnoti, ale jen pro zajimavost jas mam na stupnici 0-100 na 45 a kontrast na 29 a v pohode normalni stranky i fotky prectu, ale je pravda, ze kdyz jsou nejaky tmavy musim to trosku prenastavit, ale to je opravdu malokdy. jinak to asi urcite monitorem nebude:)))

pro Majo2

vis, to zalezi na tobe pro co se rozhodnes, ale dej i na Anarchista, ma pravdu, na monitoru hodne zalezi, nestoji za to si znicit oci. ja mam citlivy oci a zatim zadny LCD se nevyrovna memu CRT. Nevidel jsem ani jeden, je pravda, ze jsem nevidel drazsi jak za asi 20t. kc. proste me z LCD boli vic oci , ale treba by to byl jen zvyk, ale co neprekousnu je to, ze obraz je horsi a to prokazatelne a to uz ani nehraju hry. taky mam u myho crt stazeny jas i kontrast celkem nizko, z mych znamych to nikdo nema. jak jsem rikal, mam mozna citlivy oci. neznam hyundai, tak ti o nich rict nic nemuzu, ale crt se da bezne sehnat. vis proc je "nemuzou" sehnat? protoze stoji o dost min nez LCD a maji mensi provizi:))). ver, ze kdybys ho chtel, tak ho sezenes a treba i jinde, u nekoho ochotnejsiho. ja bych zatim urcite nemenil i kdyz je ten muj velkej, tezkej atd. podivej se sem index1.html a podivej se na cenik. nebo se podivej treba na barbone.cz je to stejna firma. treba samsung syncmaster, ma takovy frekvence a velikost bodu, o jake se LCD ani nezdalo. teda jak rikam, nevim jak je to u tech za 30-40t a vys. jake mas frekvence? muze ti to pumpovat proste proto, ze mas citlivy oci a nizkou frekvenci. co mas za grafiku? nemusi stihat grafika.
tak vidis, mas uz problemy s ocima ted a to chces riskovat zase? fakt to vsechno vyzkousej a nech si to ukazat. znamy me matky ma za pet let prace na pc o 2 dioptrie vic, ale zase jiny dela uz asi 10 let a nic, je to asi hodne individualni. je pravda, ze v nekterych obchodech byva tma, ale zajed si k nejakymu vetsimu mestu a nevim jak se to jmenuje elektro world nebo datastore nebo tak nejak a tam mivali monitoru nejvic a nebyva tam ani tma a nemaji tam ani zas tak spatny znacky. jinak je pravda, ze LCD urcite min spotrebuje elektriny.zase ale slusnej crt te prijde na pulku penez. jinak je jedno, jak stary je tvuj hyundai, pokud je spatny, tak muze byt treba tyden stary. kamos si loni koupil nejaky nevim uz znacku, ale celkem znamej, jenze koupil ten nejlevnejsi model a na to se nedalo divat hned jak se to prineslo z obchodu.

Majo 2, když si klikneš na můj první odkaz, najdeš tam i Philipsy
se 3-letou zárukou na 0 vadných pixelů za příznivou cenu ( TN+Film ),
posílají i na Slovensko v případě, že nenajdeš u vás podobný obchod.
Nebude se ti líbit - pošleš zpátky, jen je to třeba dobře zabalit.

aj predajca moze mat subjektivne pocity;o). ja som zatial s nim spokojny aj ked ho nevyuzivam pravidelne lebo vacsinu dna travim na nb. podsvietenie nie je celkom rovnomerne ale to je u tejto kategorie normalne. skusal som na nom par hier a pozeral nejake filmy a nic zavadne som si zatial nevsimol.
inak ale suhlasim...oci mame len jedny a na monitore sa neoplati setrit. btw predtym som mal 17" crt eizo a dost som sa bal prechodu na lcd ale po par mesiacoch mozem povedat ze moje obavy neboli opodstatnene.
inak s6 pokial viem su uz vypredane nastupca s7 je dizajnovo iny pripadne sa pozeraj po monitoroch s oznacenim perfect panel (0 vadnych pixelov). v poslednej dobe som videl aj par samsungov za slusnu cenu a to boli vzdy dost solidne lcd.
byt tebou vyberam z tria samsung lg philips (pripadne nasetri este a bude aj na to eizo;o))

Teď sedím v práci,tak ti neřeknu přesně jakej tip mám, tuším ale že by to mohl být Philips 170B6, nevím to ale jistě :-[ Kupoval jsem ho přibižně před rokem,v srpnu. Stál necelou desítku (CZ) a má záruku na 0 vadných bodů. Myslím,že jsem udělal dobře,sem spokojen.

Ahojte,

tak už mám ten monitor doma. Po prvotnom nastavení sa mi nezdá, že by mi pre niečo nevyhovoval. Skúšal som si na ňom spustiť aj film aj hru (graficky dosť náročnú) a zdá sa mi, že všetko je v pohode. Uvidíme, čo bude neskôr, ale zatiaľ som nenašiel žiadnu závažnú chybu pre ktorú by bol horší od toho CRT Hyundai, ktoré som mal. Naopak, čo sa únavy očí týka, je to oveľa-oveľa lepšie.

Všetkým vám ďakujem za vaše rady, postrehy a názory. Oceňujem, že v tejto poradni chcú druhí človeku naozaj pomôcť. ;-)