Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Windows XP

Dobrý den, prosím mohl by mi někdo poradit? Instaluji Windows XP na PC kde již předtím byli Xp, ale PC byl už pomalý. V PC jsou dva HDD(74.5GB,38.3GB). Četl jsem tu, že mají být disky SYSTEM a DATA. Co se dává na SYSTEM? Jenom Windows, nebo se tam instalují i programy a hry?
A na DATA obrázky, videa, dokumenty atd? Jsem v kroku kdy mám nastavit oddíly na disku. Mám ten 38GB rozdělit na polovinu a na jednu půlku nainstalovat Windows?

windows + aplikace, tj. vše co se instaluje a zapisuje do registrů: na systémový disk/oddíl

uživatelská data (záloha uložto, fotky, dokumenty): zásadně na nesystémový disk.
bacha: plocha leží na systémovém disku, mají na ní být jen zástupci na adresáře s daty.

hry nehraju, považuju za odpad. je mi fuk kam si to lidi instalují.

xp systémový oddíl stačí 10gb, pro zapařené raději 20gb.
těch 38gb je celkem malý. přesto dávám přednost rozdělení disku, vytvoření aspoň jedné zálohy funkčních windows, a zvláště u pravidelných přeinstalovávačů ať leží data mimo systém.

edit: měl bych číst pozorněji:

V PC jsou dva HDD(74.5GB,38.3GB)

40gb nech na systém, netřeba dělit.
na 80gb vytvoř extended/rozšířený oddíl, bude pro data. kdyby byl totiž taky primární a někdy jsi přehodil fyzické pořadí disků, xp při startu přepísmenkují systémový disk na jiné písmeno, a tím se xp nevratně zničí.

2-diskový pc: 40gb budoucí systémový disk zapoj fyzicky jako první = primary ide channel, master.
u sata disků by se zapojil do konektoru na desce s nejnižším číslem.

instalačka windows na něm vytvoří primární oddíl (a měla by ho označit jako aktivní = bootovací). ve tvém případě nevelkého disku a touze po instalaci her už bych ho dále nedělil.
první zálohu systému provést po vytuněnní systému a nainstalování aplikací - před instalací první hry.