Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač v síti běží jen na 10 Mb/s

Mám domácí síť propojenou pomocí routeru ASUS WL-500g. Jsou v ní zapojeny 3 počítače pomocí kabelu a 4. WiFi. Vše běží jak má, pouze jeden počítač neběží na 100 Mb/s, ale jen na 10. Co jsem na něm vyzkoušel - jinou síťovou kartu, Windows XP i 98, ustřihl jsem síťové koncovky a znovu je nalisoval - vše bezvýsledně. Ve správci zařízení můžu u síťové karty nastavit cokoli - full duplex, half duplex, 100 full speed - absolutně nic nemá vliv. Teď zrovna tam mám síťovou kartu Realtek RTL8139D. Existuje nějaký program, který dokáže zjistit, zda chyba není v kabelu (něco jako v dřevních dobách paralelní loopback)? Bohužel počítač je v jiném patře a kabel už nejde vyměnit. Děkuji za každou odpověď.

Ve správci zařízení můžu u síťové karty nastavit cokoli - full duplex, half duplex, 100 full speed - absolutně nic nemá vliv.

Jak to mám chápat? Je to opravdu v režimu 10mbps, nebo to tak jen vypadá vzhledem k přenosové rychlosti? Co je to za počítač (CPU)? Jaký je stav syst. prostředků při přenosu dat?

Počítač je s procesorem AMD Athlon XP 1900+, měřím to dle přenosové rychlosti, která je tak cca 0,7 - 1 MB/s, což odpovídá těm 10 Mb/s a je to strašně pomalé. Přenosová rychlost mezi dalšími počítačemi v síti (je tam i pomalejší) je tak 8-11 MB/s. Zkoušel jsem jiný systém, síťovku, tak už mě napadá jen ten kabel, kdyby šel pomocí nějakého programu na obou počítačích nějak proměřit.

Mereni pomoci zobrazeni rychosti prenasenych dat ve Windows je nesmysl. Tam zalezi na pouzitem programu a jeho nastaveni, na nastaveni prav atd.
Napr. program FileMaster bude na siti kopirovat rychlosti asi 8x vysi nez Windows Explorer.

Do prenosu se muze zamichat i rueni - zadosti o opakovani packetu to mohou hodne zpomalit. Nevede ten kabel kolem nejakeho zarizeni typu lednicka, motor vytahu, ... ?

Přidávám další poznatky: kabel proměřen a OK, switch podle ledky ukazuje připojení 100 Mb/s, vyzkoušel jsem i jiný počítač (notebook) - a bohužel reálná rychlost je stále 10x pomalejší než na ostatních počítačích ve stejné síti. Takže když vyloučím systém, síťovou kartu i kabel, tak zbývá ještě router ASUS WL-500g - ale to by snad šly pomalu všechny počítače. Pak ještě nějaké rušení, ale žádné elektrospotřebiče poblíž kabelu nejsou.

Ten router by som nevylucil, mne sa uz tiez stalo /nepamatam znacku/, ze ked som pripojil/vyuzil viac ako 5 vstupov u 8 vstupoveho switcha tak sa niektore PC chovali na sieti ako !zabrzdene! - pritom to zalezalo od sietovej karty aky chipset pouzivali - tusim realtek nesiel a 3com ano /alebo naopak?/
Skusil by som odpojit ostatne vstupy a nechal by som len 2 PC cez ktore to potom pretestujes...a uvidis.
Pripadne skusit predradit nejaky HUB/switch pred vstup v routeri.

Teraz som si este spomenul, ze nakoniec sa ukazalom ze za problemy mohol 5V zdroj pre ten switch /zle stabilizoval pri vacsom odbere/- jeho vymenou uz siet behala ako treba.