Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nelze probrat z úsporného režimu

Ahoj prosím poradí mi někdo? Mám PC už dlouho a poprvé jsem použil(omylem) úsporný režim. PC se tedy uspal chvilku blikala zelená kontrolka napájení na skříni. Následně se něco v PC přestalo točit, předpokládám oba HDD, ventilátor na CPU se točil a ve zdroji též. Ale buďto neumím nebo nevím jak Pc z tohoto stavu probrat. Zkoušel jsem libovolnou klávesu mačkat, tlačítko zapínání na skříní, nic se nedělo klávesnici mám USB bezdrátovou, tak jsem tedy stiskl reset čudlík na skříní a PC se tedy znavu zapl jako při bězném resetu. Nevím někdo jak ten Pc probrat? Nehodlám to sice používat, ale zarazilo mě to. A mám ještě otázku jak se dá ve Windows XP nastavit vypnutí HDD po x minutách neškodí to HDD když se pořád takhle bude zapínat? Mám tam nastaveno 3min. Díky

XP obsahoval, myslím do SP3, bug pri použití režimov "hybernate" a "standby". Ak máš SP3 malo by to byť poriešené. Možno máš nesprávny alebo zabugovaný ovladač ACPI.

Úsporné režimy ak spôsobujú problém, je možné zakázať.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\ACPI\Parameters]
"AMLIMaxCTObjs"=hex:04,00,00,00
"Attributes"=dword:00000070

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\ACPI\Parameters\WakeUp]
"FixedEventMask"=hex:20,05
"FixedEventStatus"=hex:00,84
"GenericEventMask"=hex:18,50,00,10
"GenericEventStatus"=hex:10,00,ff,00

Vytvor textový súbor, pomenuj ho DisableStandby.txt. Vyšie uvedený text skopíruj a vlož do súboru. Zatvor súbor. Premenuj súbor na DisableStandby.reg. Klikni na súbor a potvrď zapísanie do registra. Po reštarte PC, budú režimy "hybernate" a "standby" vypnuté, systém sa nepokúsi ich použiť.

Technická poznámka:

Pozerám že softtware "poradna.net" z nejakého dôvodu vkladá medzeru kde by byť nemala ...

v key :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\ACPI\Parameters]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\ACPI\Parameters\WakeUp]

samozrejme medzera, u \Services\, byť NESMÍ

Měl jsem dlouho podobný problém, PC se v asi 90-ti% nepodařio probudit z úsporného režimu/dělal to už jako nový/ a musel jsem ho vždy natvrdo vypnout.Pak jsem PC upgradoval /grafika,RAM a s tím i nový, lepší a silnější zdroj/. Od té doby se mi to nestalo ani jednou a i jiné drobné neduhy PC zmizely. Myslím, že to bylo tím zdrojem.

je to kombinace toho jak si bios rozumí se základní deskou, co je k tomu za verzi atx zdroje, jaké je nastavení powermanagementu v biosu (s1/s3).
a k tomu by neměl být poškozený hiberfile.sys

smysl neustálého vypínání disku jsem nepochopil - pokud by pc byl nesmyslně zapnutý 20h denně, tak si nastav uspávání po 1 hod nečinnosti. jestli něběží nepřetržitě, co chceš na něm vypínat?