Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno aktivace NumLocku na NB

Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat. Mám notebook ASUS U46 14'' kde je numerická část řešena tak, že se stiskne kombinace Fn+NumLK a tím se část klávesnice změní na numerickou. Koupil jsem si samostatný numerický blok do USB portu, ale když na něm stisknu NumLock, aby se zapnul zapne se i numLock na notebooku. Což vůbec neřeší ten problém co jsem potřeboval vyřešit. Kupuval jsem si numeriku proto, aby jsem mohl psát pohodlně čísla a písmena na klávesnici, ale co to má za význam když ji musím furt zapínat a vypínat, aby šli psát všechny písmena. Šlo by to nějak vyřešit, aby když připojít numeriku a zapnu ji, aby se neaktivoval nemrický blok na PC? Nejlíp nějak softwarově??
Díky moc.

Tak jsem zkusil tvůj postup a nic. Ono se to sesinchronizuje a nejde to udělat tak že by jedna byla zapnutá a druhá vypnutá.
pro lední brtník: Ty by jsi neměl čas pokud to teda není nic složitého (ale jak tak sleduji tvoje příspěvky tak pro tebe asi moc ne) udělat nějaký ten skript, tohle já vůbec neovládám, nikdy jsem to nedělal. Díky, díky

zkusím to: parametr "device name" zní podle obrázku "port_#0002.hub#0005" - tj. je závislý na tom do kterého usb konektoru se numpad připojí.
lepší bude volat ho podle "vendor id" identifiátoru zařízení. zapnutí numpadu:

usbdeview /enable_by_pid 040b;2000

odpojení:

usbdeview /disable_by_pid 040b;2000

za to se dá doplnit druhý příkaz pro zapnutí/vypnutí numlocku. možná ho budeš chtít trvale vypnutý, možná se nebude chovat korektně pro numpad a nevyužiješ ho - už proto, že nemá stavy zap/vyp:

nircmdc sendkey numlock press

programy usbdeview.exe, nircmdc.exe nakopírovat do c:\windows, nebo k nim uvést celou cestu. pak ověřit ty příkazy v okně cmd.exe jestli fungují. nakonec z nich vytvořit zástupce na plochu, třeba s obsahem:

usbdeview /enable_by_pid 040b;2000 && nircmdc sendkey numlock press

včera na mě kolega neměl čas (zrovna přebírá šéfovskou funkci), tak mi dnes půjčil jeho numpad itec na hraní.
ten jeho krám má nezávislý numlock na notebooku/externí klávesnici. vždy po zasunutí do usb se nastaví jako numpad na čísla, bez ohledu na nastavení klávesnice notebuku.
to znamená, že notebuk by měl mít vypnutý numlock a čísla psát jen přes fn+náhradní klávesy. anebo připojit numpad.
žádný driver se neinstaluje.

Je to řešitelné.

Trochu jsem proběhl internet.... a..

Lze bez problému rozlišit, která klávesnice poslala kód -> je možné na to udělat program.

Více v příloze.

Měl bys sem vložit všechny kódy (code), které píše "zlá" klávesnice na notebooku namísto písmen a jejich očekávaná čísla, která to má napsat.
Také sem vložit Name té notebookové klávesnice.

:-D

Zkoušel jsem připojit tu externí numeriku a spustil jsem ten Váš program, psal jsem do poznámkového bloku, ale stále stejné, zapnu na externí numlock a zapne se i na NB a na NB se i přepnout zase ty klávesy na čísla a píše to čísla. V tom Raw Keyboard Input při psaní na externí se mění to name a handle viz: \\?\HID#VID_040B&PID_2000&MI_00#8&86b6348&0&0000#{ 884b96c3-56ef-11d1-bc8c-00a0c91405dd} /(handle: 7013261) při psaní na NB je to stále: \\?\ACPI#PNP0303#4&1f72ddbf&0#{884b96c3-56ef-11d1- bc8c-00a0c91405dd} (handle: 65601)
jenom otázečka stačí spustit ten .exe soubor co jste mi posílal v archívu? Jestli nedělám chybu já.
Děkuji

Ten program se má spustit až jsou obě klávesnice v systému připojené.
Program dělá jen to, že "přemapuje" u notebookové klávesnice klávesy při zaplém num-locku.
To znamená, že klávesnice na notebooku by se měla chovat stejně při vyplém/zaplém num-locku.

při stisknutí klávesy na notebooku, musí mít klávesnice toto ID:
\\?\HID#VID_040B&PID_2000&MI_00#8&86b6348&0&0000#{ 884b96c3-56ef-11d1-bc8c-00a0c91405dd}

Pokud ho nemá, tak jste mi napsal to špatné u numerické.

//EDITACE

No napsal jste to obráceně. :-D

Toto by mělo fungovat:

9691-debug-zip

Ak sa ti to chce robit najkomplikovanejsim sposobom ako sa da, trak kludne, ale najlepsie mas externu klavesnicu a mozes si ju dat na kolena, alebo polozit na notebook (ked nebudes vyuzivat nb klavesnicu, tak ju kludne zaklry externou.