Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvanlivost Acer notebooku

Ahoj, chci koupit NTB Acer a zajimalo by me, jake mate zkusenosti?
Odpovidejte prosim jen pouze pokud vy osobne (nebo vas blizky clovek) mate/meli jste Acera...
Dekuji

Ako predajca Acerov mam s tym skusenosti a musim povedat ze skutocne zalezi od daneho modelu a kusu. Vseobecne maju Acery zle sasi. Na niektorych modeloch sa moze stat ze po case zacne praskat kryt v oblasti pantov (tj. prilis velky ohyb v tej casti resp. prasknutie pantu). Toto je vec ktorej uzivatel nedokaze zabranit a stava sa to pri beznom pouzivani.
Z velkej casti ale ludia reklamuju Acery (ale aj vseobecne booky) ked sa im pokazia vlastnym zavinenim. Napr. pripad ze niekto si pripaja nejake rizikove zariadenie na seriovy (alebo iny) port (este aj za chodu booka) a odpali sa mu cela maticna doska. Samozrejme mu to vyreklamuju, ale nadavat na Acer bude aj tak. Takze treba aj odlisovat od zavad sposobenymi neodbornym pouzivanim a zavad sposobenymi napr. zlym materialom.
Osobne by som ta od Aceru odhovoril a skor by som ti poradil si trosku priplatit a zobrat FSC alebo HP. Niekedy netreba ani nic priplacat a kvalitu ma clovek za rovnaku cenu.

Kazda firma ktora nieco predava tak musi dodrzovat europsku legislativu. Pre firmy je to samozrejme nevyhodne lebo maju nizsiu zaruku. Ale pokial si nieco kupi fyzicka osoba (nepodnikatel) tak mu musia v kazdom autorizovanom stredisku vybavit reklamaciu po predlozeni dokladu o kupe. (tj. aj po 20tich mesiacoch pri booku s 12 mesacnou zarukou)

to sa trosku mylis. ono totiz sklad preda nb mne s 1rocnou zarukou. to je ok. ja ale musim koncovemu dat 2rocnu. to je tiez ok. ale sklad mi neuzna reklamaciu pretoze on mi predal nb len s rocnou zarukou. takisto sa zachova autorizovany servis. ich nezaujima kedy som predal zakaznikovi ja nb ale kedy bol predany mne a podla toho sa aj spravaju.

Sklad tvojho dodavatela nie, ale autorizovany servis ti ju musi uznat.

Pozri si napr toto: www.acer.sk/acereuro/wr-resource/3069353931/upload/ E0Entity13/1/ZP_CZ_060801.pdf , tam pisu ze sice je zaruka 1 rok, ale zakonna zaruka (24 mesiacov) tymto nie je dotknuta.. inymi slovami.. Acer garantuje zarucnu dobu 24 mesiacov aj pre notebooky s 12 mesacnou zarukou.

A HPcko predava aj priamo cez svoj web produkty koncovym zakaznikom cize tam sa 24 mesacnej zarucnej dobe nevyhnu, inac by porusovali zakon.

Je to aspoň tady v čechách tak: když to někdo bere na firmu má automaticky rok, když má doklad o koupi bez vyplnění údajů o fimě /je prázdný nebo je tam jeho občanské jméno/ tak musí uznat dva roky.NTB se posílají pokud vím rovnou do autorizovaného servisu (ale nemám to v náplni práce tak jen co jsem slyšel od kolegy).

Záruku si musí zákazník, dík zákonu, bohužel vyběhat sám v autorizovaném servisu (Acer tuším jedině v Brně ale prej si přijedou pro to kamkoliv). Tam podle mnou vyplněného záručního listu to musí opravit. Mě jako firmě, která to nakoupila ve velkoobchodu by to hodili po roce na hlavu bez ohledu, jestli jsem to prodal dál nebo ne.

Ked som bol na poslednej prezentacii Aceru tak polka prezentacie bola len o tom ze aki mali nahovno servis, ze si to uvedomuju...ale vraj je to uz lepsie. Neviem, v poslednej dobe som nedaval nic reklamovat tak to nemozem potvrdit. Ale vraj vsetky reklamacie vybavuju do 4 dni, a tie veci co sa nedaju do 20tich dni nijak opravit, tak to riesia tzv. kanibalizaciou ...tj. rozoberu novy kus a vadnu cast vymenia.

V firme jsme Acery pouzivali, kred nejakymi 2 nebo 3 lety to byly dobre noteboky (cena/vykon), ktere nemely problemy. Pak se zacalo u Aceru setrit a kvalita nejen sasi sla dolu.
Takze jsme presli na Umaxy. Ted mam druhy notebook UMAX (doslo k presunu v ramci firmy ;-) a nejsou roblemy. Jen je treba pocitat s tim, ze kryt neni zadny horcik, titan apod. Na druhou stranu dostanes velmi dobry pomer Cena/Vykon a posledni novinky, ktere tradicnejsi vyrobci zarazuji az pozdeji.

Já mám Acery ve firmě stále, nemůžu si na ně stěžovat. Některé musí snést zacházení ne zrovna šetrné. Například při měření signálu WiFi u nových zákazníků s ním chodí pracovník po střeše, zvedá různě nad hlavu atd. Moje zkušenosti (též je prodávám) jsou asi takovéto: Když se podělá, tak cca do 14ti dní. Jestliže přežije čtrnáct dní, bude šlapat už furt.