Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno samoinstalace internetu od Karnevalu

Zdravíčko,
chci se připojit k internetu od TV kabelovky Karneval. Pokud si to připojím sám, ušetřím prý instalační poplatky... I kdybych se nepřipojoval sám, stejně nevím :-p

Situce bytu: vstup do bytu - doleva vede kabel do pokoje k televizi a doprava nevede nic, tam bych chtěl internet.
1) Od konce kabelu může být připojenej modem 1,5 metrovou šňůrou. Od modemu do síťové karty počítače může být 100 metrový kabel. Tím bych se vrátil předsíní zpět a pokračoval dál k PC. Má to nějakou chybu? Délku kabelu odhaduju na 25 metrů, kolik může stát? Není potřeba občas reset modemu, nebo něco, ať jen neběhám?
2) U vstupu do bytu je na kabelu šroubovaná spojka, tu bych mohl rozpojit a vešroubovat mezi oba konce nějakej rozbočovač. Pak koupit koaxiál k PC, asi 12 metrů, u PC modem. Rozbočovač - nesníží kvalitu televize nebo rychlost internetu?

Děkuji za názory, jdu zatím hledat konferenci Karnevalu, kdysi jsem ji kdesi zahlédl :-)

Mám Karneval. Od přípojky u dveří bytu koaxiál asi 4-5 metrů k rozbočovači, odtud cca 4m TV a cca 6m Modem přímo u PC. Reset asi tak jednou za tři měsíce, jinak bez problémů. Připojení dělal kluk (doslova) od Karnevalu ve stylu "Jestli mi dáte stovku, je to i s drátama..."
edit: modem potřebuje napájení ze sítě, takže je to lepší přímo u PC. (aspoň pro mě)

Určitě to udělej dle varianty 2. Rozboč to (útlum 3,5 dB obvykle vůbec nic neznamená) a před modem už žádnou zásuvku nedávej, není to potřeba. K TV bys ji musel dát tak jako tak a nakonec bys na tom s útlumem byl úplně stejně.
Rovněž nějaké snížení rychlosti absolutně nehrozí. Na cestě k tobě do bytu je rozbočovačů nepočítaně.

pozn. rozbočovač samozřejmě s F konektory (ostatně na něj už máš připraveno) ve formě odlitku.

www.karnevalzone.cz je Karneval fórum.

Díky za názory, jdu do varianty 2)

A podle fóra se můžu dočkat další protivnosti - v samoinstalačním balíčku je "přechodka", či co. Prostě z jedné strany 2 konektory, těmi to narazím do stávající TV+R krabice. Z Druhé strany to má 3 konektory. Pro variantu 1) fajn, pro mne pakárna. :-(