Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s připojením

Ahoj mám internet od Dobnetu, po připojení síťového kabelu se internet nepřipojí ale kabel na konci svítí.

Prosím o něakou radu .

(mám notebook hp 4510s)

Pokud kabel opravdu "svítí", zřejmě jsi jej na opačném konci zastrčil jinam než do internetové přípojky.

Tohle jsi zřejmě četl:
casto-kladene-dotazy
Od poskytovatele jsi určitě dostal dokument s IP adresami. Ty musíš nastavit na počítači, který chceš k internetu připojit.

Pak se ještě může obrátit na helpdesk, platíš si přece jejich službu:
tel.: 277 001 151
helpdesk@dobnet.cz

Obávám se, že kolega, po vzoru všech BFU, pod pojmem "kabel svítí" má na mysli, že svítí indikační LED na stroji u konektoru LAN, kteroužto skutečnost není schopen sdělit dál. Prostě kabel svítí a basta.
Nuže, milý kolego tomíku, to světýlko pouze znamená, že na druhém konci je něco připojeno, možná špatně, ale je to tam. Neznamená to ale, že to "něco" je ochotno bavit se s tvým strojem. Proč, to nevíme, můžeme se ale dohadovat, že poskytovatel zavedl některá omezení, aby se nemohl připojit kdokoliv (nebo více strojů naráz). Např. u UPC se při změně stroje musí restartovat kabelový modem, někteří jiní poskytovatelé zase vyžadují, aby se jim změna stroje (resp. změna MAC adresy - to je jakési výrobní číslo síťové karty, kdysi bylo unikátní a neměnné, nyní se mění dokonce i samovolně...) nahlásilo. Prostě je to u různých poskytovatelů různé. Kontaktuj toho svého a tam ti poradí.