Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte program na vzdialené pripojenie plochy

Doteraz som mal real vnc. A dnes som ho musel vykopnúť. Za posledný týždeň sa mi asi 3-4 krát niekto pripojil na plochu z internetu. Poznal som to podľa toho, že mi stmavla ikona v lište ako keď sa niekto pripojí a kurzor myši mi samovoľne začal behať po ploche. Schválne som nič nerobil, že čo sa bude diať. No a ten dotyčný hacker použil príkaz cez start menu-spustiť a z internetu sa začal sťahovať súbor s názvom msconfig2.exe. No a nato som ho odpojil, aby mi neurobil nejaký bordel. Súbor som nechal doťahať a jasné, že som ho nespustil. Prehnal som ho cez avast a vyzerá, že je čistý. Ale aj tak mi nejde do hlavy ako niekto mohol prelomiť v Real VNC moje dlhé 16 miestne heslo. Je toto normálne? Pripájať na plochu sa z času na čas potrebujem, ale teraz normálne pochybujem o bezpečnosti Real VNC. Čo teraz? Aký program?

MegaLOL!

Schválně si prosím spočítej, kolikrát jsem tu už psal, že cokoliv co má v sobě substring "VNC" má k bezpečnosti hodně daleko... :-) VNCčko se dá tak-tak provozovat po VPNce, ale stavět to přímo do inetu-- to je sebevražda.

Pokud ti vyhovuje VNC (protože je např. zdarma), tak si na PC nainstaluj OpenVPN a VNCčkuj přes to.

Jinak osobně mám docela dobré zkušenosti s DameWare NT Utilities/Remote Control, ale i ten byl v minulosti kompromitován.

Vyskúšam ten OpenVPN aj ten DameWare NT. Ja som myslel, že ten Real VNC pokiaľ tam dám dlhé heslo tak nebude až taký zlý ako sa zdá, ale trochu som sa osral. Zdá sa, že sa našťastie nič vážne nestalo. Teraz som pustil avast všetky antispyware programy, ktoré mám nainštalované a uvidím.

mno... DW lze urychlit, obzvláště poslední verze řady 5.1.x.x mají už optimalizováno automatické vypnutí pozadí, kompresi atd. Používám ho i na WANkách a "je to hratelné" :-D

osobně jsem taky fnoušek RDP, ale bohužel některé SW (obzvláště ty, co se používají "doma") nejsou tzv. "vidět" ani s přepínačem /console

To heslo určite určite určite určite určite určite určite nemože nikto poznať. Musí to byť chyba bezpečnosti toho programu. Nie som programátor tak to neviem vysvetliť, ale podľa mňa autentifikácia cez heslo sa dá asi obísť,ak má ten program bezpečnostnú chybu. Neviem ako ma mohol niekto tak vymáknuť, keď mám navyše dynamickú IP, mám firewall(v ňom povolené vnc s portom 5900), windows zaplátaný. Takže nepripúšťam inú chybu. No ale poviem, že keď som videl ten pohybujúci kurzor myši a ako mi niekto spúšťa príkaz, tak som kukal ako k..ot.

náš antivir už starší verze označuje jako "trojan" :)

:-D:-D Co je to za antivir?

Myslím že je to rozumná feature, já bych takhle nechal označit všechna VNC. VNC (některé) jsou bezinstalační, takže si je může bez dovolení spustit i uživatel s právy user, a pak to trojan z pohledu správce sítě de facto skutečně je.

Napriklad k UltraVNC jsou zadarmo enkryptovaci pluginy encryption.html - ale myslim, ze to kryptuje az nasledny prenos dat po navazani spojeni, takze to problem asi neresi.
Kazdopadne na LAN mi porad pripada VNC nejsikovnejsi - kdyz chci neco prepnout na pocitaci ve vedlejsi mistnosti. Naskoci ve zlomku vteriny, pekne zmensi obraz desktopu, aby se vesel, umoznuje jednim klikem chatovat, vypnout vzdaleny monitor, atd...

Pri te prilezitosti jsem se chtel zeptat - existuje nejaky alternativni klient pro vzdalenou plochu windows? Pokud vim, tak pro to existuje nejake API, ale zadneho 3rd-party klienta jsem nevidel...
Konkretne mi hodne vadi, ze nemuzu vzdalenou plochu zoomovat (aby na konzoli zustala v puvodni velikosti a na notebooku jsem ji videl zmensenou). To prece kazdy jiny remote-control program umi. Nebo to jde a zase jsem neco prehlid?

Alternativní klient? No, nikdy jsem o žádném neslyšel. MS totiž toho svého dodává jako ActiveX prvek, a tak odpadá nutnost dělání vlastního i v případě, že chci klienta zastavět do svého programu. Např. zmiňovaný DameWare takhle má taky MS ActiveX vlepený do administračního stromu v "Terminal Services".

"Zoomování" (tedy pokud tím myslíme oba to samé, což si nejsem zcela jist) umí Citrix ICA.

MS RDP klient se vyskytuje ve třech podobách:
- klasický klient, instalačka .msi - ten neumí ani přizpůsobit rozlišení velikosti okna
- konzole "Remote Desktops" ve Windows 2003 Server, ta již to umí
- ActiveX pro použití na stránkách pro MSIE: např. "Remote Desktop Web Connection"

Ja jsem rozhodne nedavno videl na nejakem vyvojarskem sajtu zdrojak na upraveneho klienta pro windows TS, ktery umel prenaset jen okna vybranych aplikaci (takze na plose ani nebylo poznat, ktera okna jsou "skutecna" a ktera "vzdalena").
Tak nevim, proc by se nedal udelat nejaky zoomovaci.

"Zoomovanim" myslim nastaveni meritka, v jakem se ma vzdalena plocha zobrazit. Konkretne napriklad kdyz prenasim plochu 1600x1200 na notebook, ktery ma mensi rozliseni, je pohodlnejsi mit ho tam cely a trochu "smrsknuty" (jako u VNC) nez jenom vysek a scrollbary.

Zkusim jeste pohledat... ja jen myslel, jestli to nekdo nepouzivate. Mam na mysli neco free, bez web connection.

Stáhnul jsem a vyzkoušel, a zoomuje to - jako Citrix klient, ale jen "ručně" - tahem myši - chybí mi tam trochu nabídka "resize to" z ICA klienta

Ale jinak to neumí nic, co by neuměl normální RDP klient. Je to spíš něco jako RD konzole z Windows 2003 server, ale s hnusným GUI a s ikonkou hamburgru, kterou mi to bez ptaní nacpalo na desktop...

Pro zajimavost jeste www.rdesktop.org (open source client for Windows NT Terminal Server and Windows 2000/2003 Terminal Services, capable of natively speaking Remote Desktop Protocol (RDP) in order to present the user's NT desktop. Unlike Citrix ICA, no server extensions are required)
a http://www.codeproject.com/internet/tswindowclipper .asp (possible approach to extending Microsoft's Terminal Services/Remote Desktop Client to use seamless windows)

jj, rdesktop, na ten jsem úplně zapoměl, klient pro Xka. (BTW líbí se mi styl rdesktop.org ve stylu NT 4.0 Terminal Serveru včetně loga ;-))

Co se týče toho windowclipperu, to vypadá jako zajímavý hokus pokus, ale na produkční nasazení to (zatím) není. Na té stránce také zmiňují tarantellu, to je mimochodem úděsná záležitost, i VNC je rychlejší. (Ale jejich javový klient funguje i přes port 80, což je zajímavé).

MS se dal slyšet že seamless windows prý v další verzi Terminal Serveru budou nativně, uvidíme.

Hádam to nebude brané ako provokácia. Toto je len otázka neznalca. Prečo nepoužiť klasické pripojenie na vzdialenú plochu vo Windows? Aké sú výhody a nevýhody? Hádam ma tu neukameňujete. Ide o to, že v tomto sa nevyznám ale by ma to zaujímalo.

Vzdalena plocha Windows je ok, vzdyt se tu o ni mluvilo minimalne posledni tretinu threadu.

"Pripojeni ke vzdalene plose" je klientsky sw, ktery umoznuje pripojit se pres "Remote Desktop Protocol" (RDP) na port 3389 k "Terminal Services" (TS), ktere jsou soucasti ruznych verzi Windows (Windows NT 4.0 Terminal Server Edition, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server, Windows Server 2003, Windows XP Pro - jednouzivatelska licence...). Btw - TS jsou ale i soucasti XP Home, pouzivaji se pro "Remote Assistance".

Takze kdyz je tu rec o "vzdalene plose windows", TS nebo RDP, je to o tom, co myslis ty.
Ja jsem jenom hledal alternativniho klienta pro klasicke pripojeni ke vzdalene plose Windows, protoze ten, co je ve Windows XP, neumi fungovat napriklad pri 50% zmenseni obrazu vzdaleneho desktopu. A nasel jsem.