Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bootování z instalačního CD Win XP PRO - problém

Po delší době jsem se konečně dokopal k tomu, že bych měl přeinstalovat systém. Protože se mi někam zatoulalo cd s image disku, rozhodl jsem se pro normální instalaci. Problém je, že když se snažím nabootovat z jakéhokoliv CD s instalačkama XP, tak se dostanu maximálně po nápis (bílým písmem na černé obrazovce), že se detekujue hardware ihned po stistisknutí jakékoliv klávesy pro spuštění bootování z CD. Potom už se objeví jenom černá obrazovka a nic. Zkoušel jsem několik instalačních CD XP PRO, XP tiny beast edition všechny se stejným výsledkem. Přitom bootování z instalačního CD W2K, nebo linuxové distra proběhnou naprosto v pohodě. Netuší někdo čím to může být? Díky...

Paměti už jsem postupně vyndával, vyndával jsem i jednotlivé komponenty, abych eliminoval možnost chyby hardware...

Konfigurace:
Asus A7V600
Athlon XP 2800
768MB RAM (3*256)
2xIDE, 1xSATA
400W nový zdroj
6600GT
SB live
Leadtek winfast prof.

Když vypnu v BIOSu Onboard SATA boot ROM, dostanu se normálně v instalaci dále. Což mě poněkud překvapuje, protože momentálně mám systém nainstalovaný na SATA disku instalovaný zcela bez problému ze stejných médií, které mi teď projít nechtějí ::). Inu, budu špekulovat dále...

Díky za hostovu radu, z boot disket pro WXP instalace normálně projde, čímž je prmiární problém vyřešen, nicméně bych chtěl přijít na to proč z CD ne.