Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bootování z instalačního CD Win XP PRO - problém

Po delší době jsem se konečně dokopal k tomu, že bych měl přeinstalovat systém. Protože se mi někam zatoulalo cd s image disku, rozhodl jsem se pro normální instalaci. Problém je, že když se snažím nabootovat z jakéhokoliv CD s instalačkama XP, tak se dostanu maximálně po nápis (bílým písmem na černé obrazovce), že se detekujue hardware ihned po stistisknutí jakékoliv klávesy pro spuštění bootování z CD. Potom už se objeví jenom černá obrazovka a nic. Zkoušel jsem několik instalačních CD XP PRO, XP tiny beast edition všechny se stejným výsledkem. Přitom bootování z instalačního CD W2K, nebo linuxové distra proběhnou naprosto v pohodě. Netuší někdo čím to může být? Díky...

Paměti už jsem postupně vyndával, vyndával jsem i jednotlivé komponenty, abych eliminoval možnost chyby hardware...

Konfigurace:
Asus A7V600
Athlon XP 2800
768MB RAM (3*256)
2xIDE, 1xSATA
400W nový zdroj
6600GT
SB live
Leadtek winfast prof.

...vyndával jsem i jednotlivé komponenty...

To se špatně radí, když tě napadaj stejný postupy. Základem je vyndat veškerý přebytečný karty. Pokud máš možnost, zkus jinou grafiku. Ale v té fázi, o které mluvíš, by to dělat neměla.

P.S. Jen jestli mačkáš opravdu jakoukoliv klávesu? :-D

//edit 14.8., 14:15:

Ale v té fázi, o které mluvíš, by to dělat neměla.

Jsem blbej, teď jsem si vzpomněl, že už se mi to právě na tomto místě kvůli GK stalo. Naštěstí jsem tenkrát dostal stejný nápad. :beer:

Tak mě by zajímalo, jak jsi to nakonec vyřešil. U jednoho počítače kam jsem instaloval XPSP2 se instalace taky zasekávala, po několika marných pokusech (hardware ven...) mi došla trpělivost a teď už tam jsou rok nainstalované W2k které šly bez problémů.

Snad jen v SETUPu nastavit "default hodnoty", nebo postupně aktivovat položky "OS Installation" , "disable USB support", atd. zkrátka odstavit podporu integrovaných zařízení, očesat co to dá, aktivovat až po nainstalování systému.

Asi to chce nejprve odstranit původní systém na disku C nebo tento oddíl přeformátovat, ale přijdeš o všechna data na C. Nejlepší je vytvořit fdiskem znova původní oddíl, pak naformátovat a teprve potom instalovat.

Jednou jsem se trápil s instalací ( přeinstalací) WinXP Pro po nějakých experimentech uživatele, který zkoušel z ixpéček udělat něco jako Vistu a pak oddíl s Windows zformátoval. Instalace se nedařila, nepomohlo ani formátování NTFS ani FAT 32. Instalace se povedla až tehdy, když jsem fdiskem zrušil všechny oddíly na disku a vytvořil nové.

2xIDE, 1xSATA

1) Chceš instalovat na IDE nebo na SATA?
2) Pokud na IDE, zkoušel jsi dočasně vyjmout ten SATA a pak instalovat?
3) Předpokládám, že máš správně nastaveny jumpery a v BIOSu primary, secondary atd. Asi jo, když jiný systém bys nainstaloval.

To vše je v pořádku, disky mám dokonce 3xIDE (na jeden jsem předtím zapomněl :-)) a 1xSATA, ale to se od poslední instalace neměnilo a problém by být neměl. Navíc v okamžiku kdy to mrzne je ještě úplně jedno na který disk to chci instalovat.

Jak už jsem psal níže, podezřívám tu grafiku jak psal MM_tank...

Jsou v podstatě 4 možnosti, proč selhává instalace.
1. Nějaký HW problém,
2. nějaký SW problém,
3. vadné instalační CD,
4. zásadní chyby na instalovaném HD a pak může pomoci fdisk a formátování.
Předpokládám, že mám nastaveno bootování z CD a vím, kam chci instalovat a necpu to jinam.

To je v pohodě, možná tě odradila ta věta, že v té fázi by to dělat neměla. Ale zkusit se má všechno, co se naťukne, ať už si člověk myslí o té možnosti cokoliv. :beer:
Ten dodatek tam je čerstvej (proto ten údaj o čase), rozvítilo se mi až před chvílí na základě aktuální debaty. Člověku projde pod rukama tolik počítačů, že si na každou blbost hned nevzpomene. Ale nápady se vracej, to je důležitý. :)

P.S. Sorry za tu josephinu... :beer:

Ano, hezky shrnuto :))

ad 3) Zkoušel jsem několik instalačních CD XP PRO, XP tiny beast edition všechny se stejným výsledkem.
ad 4) To je blbost, protože v okamžiku bootování z CD je srdečně jedno jestli chyby na HDD jsou nebo ne (nicméně ani jeden ze 4 HDD které v kompu mám chyby nemá a S.M.A.R.T. je taky v pohodě)
ad 1+2) bez komentáře ;-)

Pro všechny, díky moc za užitečné tipy. Včera už jsem nenašel čas na experimentování, ale jakmile si ho najdu, dám vědět jak jsem dopadl. Zvláštní je, že nedávno jsem na úplně stejném železe spouštěl instalaci visty a ta fungovala taky zcela normálně. Shrnuto, nainstaluji cokoliv od w2k přes linuxy až po zetaOS, ale win XP prostě ne. Ale nebojte já tomu příjdu na kloub :-D Ještě jednou díky za rady.

Když vypnu v BIOSu Onboard SATA boot ROM, dostanu se normálně v instalaci dále. Což mě poněkud překvapuje, protože momentálně mám systém nainstalovaný na SATA disku instalovaný zcela bez problému ze stejných médií, které mi teď projít nechtějí ::). Inu, budu špekulovat dále...

Díky za hostovu radu, z boot disket pro WXP instalace normálně projde, čímž je prmiární problém vyřešen, nicméně bych chtěl přijít na to proč z CD ne.

Tak to je divné.Ale zrovna dneska mě A7V600-F co mám ve služebním pc pěkně vytočila. Zkoušel jsem jeden raid řadič a windows jsem nespatřil ani když jsem vypl ten sata onboard a šiboval s pci sloty kde jsem řadič dával. Nemáš třeba audio nebo jinou kartu ve slotu který je sdílený s raid řadičem ? Používám nejradši sloty 2 a 3 dolů od agp většinou nemají nic sdíleného.