Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepsi PDA

Prosim o vase subjektivni tipy na idealni PDA za rozumnou cenu.

Minimalne by melo splnovat tyhle podminky:
- displej 640x480
- WiFi
- Bluetooth
- USB host (tj. moznost pripojeni externich hdd, flashdisku, klavesnic a jinych zarizeni pres usb)
- pametove karty
- vykon aspon takovy, aby bylo mozne bez problemu prehravat DivX/XviD filmy v plnem rozliseni
Velmi vitane vlastnosti:
- klavesnice
- datove prenosy UMTS
- videovystup
- samostatny reproduktor pro VoIP (tj. takovy, ktery nevazbi s mikrofonem)

Vsechny nazory, prakticke zkusenosti (i z druhe ruky) a internetove odkazy vitany.

Loox 720 je to, co jsem prave dnes rozbil... takze nez ho koupim znovu, rad bych zjistil, jestli neni neco lepsiho.
Klavesnice by se mi docela hodila, treba jako maji HTC alias i-mate Jasjar
[images]
UMTS integrovane bych taky uvital - precejen je to nekdy otrava s tim windowsackym mobilnim BT-stackem.
Videovystup bych uvital maximalne, aspon treba do CF slotu.

Před 14 dny jsem byl v podobné situaci (vlastní blbostí ve formě ztráty jsem přišel o PDA) a koupil jsem si totéž zařízení jako předtím, tj. Dell Axim X51V, takže tím trochu zeslabuji případné podezření z adorace liščího ohonu.

Učinil jsem tak především kvůli Wi-Fi, VGA, grafickému akcelerátoru, dostatečné interní paměti, momentálně nejrychlejšímu procesoru a možnosti používat jak karty SD, tak i CF, případně s redukcemi i další.

Ostatní věci jako USB host, klávesnici, videovýstup atd. jsem schopen oželet, neboť zmíněného Axima používám výhradně jako PDA, pro ostatní mobilní potřeby využívám subnotebook. Navíc většina těchto požadavků včetně UMTS se dá uspokojit externími doplňky, které je pak možno používat i na jiných zařízeních.

P.S. Jinak bych pisateli doporučoval se obrátit také i na www.ce4you.cz, kde najde asi nejvíce fundovaných odborníků na zmíněnou problematiku.

Diky za radu, podivam se na X51V podrobneji. Zatim mi ale pripada, ze jeho jedinou vyhodou proti Loox 720 je o trochu rychlejsi takt procesoru (max. 624MHz vs. max. 520MHz). Nevyhodou je absence usb-host (coz mi pripada docela neprijemne, protoze to casto pouzivam) a fotaku, coz je mi ale pri kvalite 1.3Mpix v Looxovi uplne jedno. Jinak WiFi, VGA, akcelerace, CF/SD/MMC sloty mi pripadaji stejne. Rozdil je v OS, ale zatim nevim, jestli WM5 je vyhoda nebo nevyhoda. UMTS jsem u Looxe taky resil pripojenim k 3G telefonu pres BT, ale integrovane reseni by mi vubec nevadilo, stejne jako klavesnice.

Na ce4you.cz se samozrejme divam, ale ptat se tam, jake je nejlepsi PDA... to by bylo asi jako ptat se na telefonujeme.cz jaky je nejlepsi voip provider. Proto sonduju i tady, myslim, ze to neuskodi - chodej sem rozumny lidi a je slusna sance, ze se neco zajimavyho dozvim.

BTW - nejaky tip na cenove zajimavy subnotebook?

Já mám Tungsten C (clanek.php3). Jelikož na něm hodně píšu, líbí se mi ta klávesnička. Ale psát tam s diakritikou je 3x víc práce, takže píšu "nahoře bez" a převádím to ve Wordu na "nahoře s".
Nějaké "plnohodnotné" Pouštění filmů na PDA mi přijde nepotřebné, jelikož na tak malém displayi... To si raději počkám domů na větší. Tak rychle to zase vidět nemusím.
Spíše, než samotné PDA bych si asi koupil kombinaci s mobilním telefonem, abych nemusel dobíjet/synchronizovat/nosit/atd. o krabičku víc.
Nicméně moc se mi líbila taková "kabelková velikost" notebooku od Sony, co jsem nedávno viděl někde na obrázku, který už neumím najít.

Furt nevim, je mi lito vyhodit prachy za neco, co jsem jeste vcera mel :x:

Zmena je zivot, tak vazne uvazuju o LOOXovi T830 (na tom mi dost vadi ten displej) nebo o QTek 9000 alias HTC Universal alias i-mate JASJAR alias T-Mobile MDA Pro (na tom mi zas vadi rozmery a vaha).

Nemate je nekdo? Co si o nich myslite?

Tyjo ty seš detektiv, já na to nepřišel. Narazil jsem na to, když jsem hledal obrázek toho malého notebooku, co mne kdysi zaujal. Stejně jsem ho ale nenašel. Byl to mladík asi tak 10 - 25 let, jak drží v ruce tu nádheru. Určitě Sony, možná Vaio?
[Sony-Vaio-TR1A-notebook-review.jpg]
Jednou jsem se snad i ptal na Lživě (made by karel), může to být rok, možná i více.

Diky za tipy. Nakonec jsem se pridrzel sve osvedcene znacky a prave jsem objednal N560. Pripada mi za ty prachy docela roztomilej, co myslite? No, v nejhorsim ho do 14 dnu vratim.. (ale doufam, ze k tomu nebude duvod)

EDIT: tak pda by bylo, ted jeste vybrat ten subnotebook...;-)

To je on. Podle toho, co jsem zjistil, je to ted asi nejvykonnejsi masina na trhu; pritom je skvele mala a lehka (o dost mensi a lehci, nez byl Loox 720).
Proti 720 chybi akorat fotak (ten byl ale nepouzitelnej) a CF-slot (to je skoda, ale na druhou stranu je pravda, ze jsem ho za posledni rok ani jednou nepouzil).
Naopak ma navic rychlejsi CPU (624MHz), rychly WiFi (802.11 b/g - to je vyborny, konecne budu moct doma vypnout "B"), pak tu GPSku (SiRF STAR III - sice externi je imho vzdycky lepsi, ale uvidime) a udajne jeste lepsi displej (taky uvidime). Taky ma hned v zakladu A2DP - to je prijemna vec. Ani cena neni spatna - napriklad u celkem seriozniho Cybexu ho maji za 11000,- bez dph a privezou ho domu do 24h.

Uvazoval jsem o Qtek 9000 (HTC Universal), ale nenasel jsem, kde to vyzkouset - a odradily me recenze, kde pisou, jak je to zoufale pomaly, ze ma mizernej tmavej displej, atd. Navic ty rozmery a vaha.

Vyzkousel jsem i N9500, ale to se neda v pouzitelnosti srovnavat.. je to proste jenom trochu vylepsenej telefon.

K T830 jsem se fyzicky nedostal, ale tam se bojim hlavne (ne)kompatibility aplikaci s rozlisenim 240x240 - spatne se to predem zjistuje. A pak - podle recenzi ten displej i bez ohledu na rozliseni bohuzel za moc nestoji. A koneckoncu na tom kazdej den docela casto internetuju, to je hlavni duvod pro VGA.

X51v je dobrej a vykonnej, ale N560 jsem vyhodnotil jako stejne vykonnej a lepsi.

Jeste kdyby byla nejaka moznost dostat ven to video... ale s tim se asi bez CF slotu budu muset rozloucit.

P.S. jestli vite o nejakym duvodu proc nebrat N560 nebo si vzpomenete na neco lepsiho, tak to sem rychle napiste!;-)

Na video-out je asi momentalne ze vsech PDA reseni nejlepsi X51v... ale ani ten podle diskusi nezvladne prehravat pres video-out bez trhani full resolution videa.

Nemohl by nekdo, kdo ho ma (treba Paullus), potvrdit nebo vyvratit, jestli jde poustet z X51v na televizi plynule filmy v PALu - nebo se museji zmensovat na 320x240?

Potřeboval bych ale přesně vědět, co se po mně chce. Já totiž toho Axima využívám jenom na práci, takže jsem na něm nikdy neměl ani mptrojku natož film. Vím jenom, že je na něm pro tyto účely nainstalován WM Player pro PocketPC a existují free aplikace pro přehrávání souborů *.mpg a tudíž i *.vobů.

Pokud jde o rozlišení, tím jsem se moc nezabýval, protože Axim má WM5 s VGA a navíc na něj existuje utilita RealVGA, která umožňuje mít velikost zobrazené plochy totožnou s desktopem PC.

Pardon, ja jsem myslel, ze tu grafiku nejak pouzivas - nahore jsi psal, zes X51v koupil "především kvůli Wi-Fi, VGA, grafickému akcelerátoru..."
Prave ten akcelerator (Intel 2700) je to, co me zajimalo. Jde o to, ze FPS pri vystupu do video-out je u Axima x51v udajne podstatne nizsi, nez na interni displej.
Nejlip se to da porovnat benchmarkem v TCPMP (tcpmp.corecodec.org), coz je dnes prakticky jediny pouzivany videoprehravac pro Pocket PC. WM Player 10, ktery je soucasti WM5, je tam jenom pro legraci.
Prakticky jsem se ptal na to, jestli se z X51v daji prehravat na televizi napriklad videa z DVD v plnem rozliseni aniz by to trhalo.

BTW - RealVGA (OzVGA) je normalni utilita, ktera beha na vsech PDA s VGA a WM2003SE i WM5. Jeji hlavni funkci je, ze upravi nastaveni DPI a zmeni velikost ikon, takze na VGA zarizenich mas misto tlustych car tenke a misto velkych ikon male. Tim vznikne na plose spousta mista navic.