Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uspávání a probouzení serveru

Zdravíčko, nedávno jsem tady řešil stavbu/ koupi domácího serveru. Nakonec jsem pořídil HP N40L a běží na něm windows home server 2011.
WHS mám nainstalované jen na zkoušku. Server slouží jen ke sdílení dat v domácí síťi (žádné zálohování, raid, atd.) - prostě jen sdílené HDD.
Na HDD přistupuji pouze cca 3x do týdně, a proto je zbytečné aby server jel neustále na "plný výkon". Rád bych "aplikoval" nějaký úsporný režim, ale jakkoliv hledám, WHS nikde tuto možnost nenabízí. (zkoušel jsem doplněk Lights-Out, ale pc jej nechtěl nainstalovat)
Moje představa:
Ve složkách serveru se nikdo nehrabe cca 2-3 hodiny, server přejde do režimu spánku/ hibernace. Z druhého PC ho probudím (jak? Potřeboval bych jednoduchou formu buzení (budou k němu přistupovat i rodiče)) a můžu se hrabat v jeho sdílených složkách.
Není nutné řešení přímo pro WHS 2011, můžu přejít klidně na jiný widowsácký systém. (vím že jsou jiné, pro tuto operaci lepší systémy, ale občas mě tam běží ještě jiné prográmky, které jsou pouze pro win...(nechci je nahrazovat)). Podle všeho by server WoL měl podporovat.
Jakékoliv přístup k serveru bude pouze v rámci domácí sítě.

Mockrát děkuji za jakoukoliv radu :)

to co chceš, je nesmysl. Server buď jede, nebo nejede, maximálně může vypnout disky a podtaktovat CPU (pokud služby na něm běžící to dovolí), ale to je tak vše. Hibernace je totální nesmysl, při ní dojde k uspání i všech služeb, tudíž probuzení je možné jen pomocí WoL, což je z funkčního hlediska nesmysl.

Mimochodem, co ti vadí na běžícím serveru? Odběr má minimální.

P.S.: já ti psal, že Windows nejsou vhodné ;-)

OK neříkejme tomu teda server, ale externí disk osazený 6ti HDD :). Už od začátku to neměl být server v pravém slova smyslu, ale nejlevnější "externí boxˇ pro větší množství HDD. (potřeboval jsem uklidit HDD z PC)
"Hibernace je totální nesmysl, při ní dojde k uspání i všech služeb" To by mě nevadilo, protože žádné služby nevyužívám. Až ho probudím a budou přístupné složky, budu spokojený (víc nevyžaduji).
Odběr má za provozu 40 W - vypnuté disky (je to málo), ale když bych se při úsporném režimu dostal na polovinu, je to už rozdíl (a proč ne, když by to šlo?)...

To mě nepřipadá jako dobré přirovnání :/. TV ve standby žerou do 2W -ta nejstarší, u těch nových je to pod 1W (měřil jsem je). Tento server pod 40W nejde (za provozu), ve "standby" (vypnutý) 11W. Pokud by se dalo jít nějakým úsporným režimem (uspáním) na 20W, za to buzení mě to bude stát není to moc, ale úspora 20W není zas málo (za něco, co se momentálně vůbec nevyužívá).
Jak jsem psal, bude to spíš externí disk a taky se může stát, že na něj nikdo nepůjde 14 dní, proto není důvod aby jel pořád naplno (než na něj půjde tak ho jen probudí a může se v něm zvesela hrabat).
(v mém přirovnáni by to bylo spíš "proč tu televizi vypínáš (do stanby), když se na ni zítra zase budeš dívat ;) ).