Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl mezi 27" monitorem s velikostí bodů 0,276 a 0,311

Chtěl jsem si koupit tento monitor: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450 000000001JBO , ale zarazilo mne, že má velikost bodů pouze 0,276. podle mých výpočtu (viz. foto) mi vychází, že s takto velkými body by to mněl být 24 palcový monitor a né 27palcový. Nechápu to.:-( To tam jsou mezi jednotlivými body ještě nějaké mezery, aby těch 0,276 stačilo na 27palcový monitor?

nastuduj si téma Dot pitch
Dot_pitch
what-is-pixel-pitch

kromě velikosti bodů, ještě člověk musí znát masku obrazovky (jak jsou pixely po obrazovce rozesety) a ty proti sobě srovnávat (výhody, nevýhody)

jinak jak už je uvedeno, hlavní parametr je velikost diagonály a nativní rozlišení obrazovky, tyhle velikosti bodů už je finesa pro orlí zrak