Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po závadě na staré desce jsem koupil novou, ale bojím se koupit nové paměti. Poradí někdo ?

Podvečer jsem tu řešil přehřívání základní desky, a raději jsem místo řešení opravou pořídil u mironetu novou.
Sice nic výkonného a převratného, jen základní, ale teď řeším paměti.
V manuálu desky je napsáno že pracuje až na FSB 1333, ale paměti má napsané pouze 800 a 1066 a u 1333 pamětí má hvězdičku (něco jako ale...) a u toho napsané (OC), bohůžel ke smůle nikde není popsáno co OC a skrytá informace pod hvězdičkou znamená :(
Jedná se o desku MicroStar G41M-P26 model MS-7592 rev 5.4 která má pro osazení pamětí patice DIMM DDR3.
Rád bych tam měl toto: http://www.mironet.cz/kingston-4gb-ddr3-1333mhz-2x 2gb-kit-cl9-15v+dp88639/

Mohu poprosit o radu co si Vy zkušenější o tom myslíte ?
Děkuji.

Richard

OC znamená OverClock, v tvém případě to znamená, že výrobce mainboardu neručí za 100% funkci při frekvenci pamětí 1333MHz.
Jinak ty paměti klidně kup, pokud totiž těch 1333MHz nenastavíš ručně v SETUPu, tak poběží na 1066 nebo na 800MHz (to může záviset i na tvém CPU a jeho FSB) bez problémů.

Ještě bych měl jeden dotaz, a to konkrétně na to, jestli bude systém celého počítače pomalejší když dám RAM pouze do jednoho DIMM slotu o velikosti 4 GB a nebo zdali je lepší když dám do obou slotů po 2 GB.
A také zdali mohu v případě dual slotu využívat pouze jeden ten slot a ve druhém paměť nemít.

Děkuji.

Dual channel zdvojnasobuje priepustnost RAM. Tak ked sa honis za 1333 tak dualchannel urcite chces. Ono ale priepustnost RAM na celkovom vykone PC moc nevidno (je to paradox ale je to vdaka dnes enormnej cache), ale je lepsie ten dualchannel mat, v urcitych situaciach (praca s velkym mnozstvom dat) sa moze hodit a zrychli nieco

Nehoním se po 1333 ale pouze po zprovoznení Pc na domácí užití (zádné hry jen práce na doma a grafika)
Jen jsem měl dotaz, zdali mohu třeba použít místo 2x 2 GB pouze 1x4 GB a druhý modul nechat prázdný :)
Zdali bude výkon podobný nebo razantně nižší.