Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vadná základní deska?

Zdravím, nejdříve začnu konfigurací problémového počítače:

MSI-6743 865/PEM2
P4 3 GHz, Prescott
1,25 GB DDR RAM (2x512 a 256)
nVidia 7600GS
zdroj Compaq 250 W

Včera, za všedního chodu, zhasla obrazovka, větráčky se točily, ale s počítačem nešlo nic dělat, než jej vypínačem vypnout. Od té doby jsem se nedočkal obrazového signálu. Odpojil jsem tedy od počítače vše nepodstatné, nechal zapojené pouze MB, CPU, jednu RAM a grafickou kartu. Nic se však nezměnilo, půjčil jsem si tedy PSU a vyzkoušel s ním. Nedočkal jsem se žádné změny, pouze pokud jsem měl zapojeny jen MB a CPU, začala deska pípat z nedostatku RAM. Je tedy na vině deska nebo to může být i procesorem?

Děkuji za rady.

CPU moc pravděpodobný není, podívej se, jestli nejsou na mainboardu nafouklé kondenzátory (hlavně v okolí CPU). Také by mohla být na vině ta grafická karta.
PS: Zkoušel jsi provést Clear CMOS (jumperem nebo vyjmutím baterie)?

ked to pipa bez RAM tak to nemoze byt procesorom, tak to skus s RAM ale bez grafiky. Pipa ze nema grafiku? (typicky dlhy + 2x kratky). Ak ano tak PC funguje a je nejaky problem s grafikou ked z nej nejde obraz.

P.S. a skusaj RAM po jednej a v roznych slotoch

Bez grafiky jsem zkoušel také, nepípalo nic. RAMky jsem zkoušel přesně, jak píšeš.

P.S. Teď jsem si vzpomněl, že při jednom pokusu CPU+RAM se větráček procesoru střídavě roztáčel a zastavoval v asi 5 vteřinových intervalech, jestli to pomůže. Já tipuju špatný kontakt...

Dnes se počítač zázračně spustil, chvilku jsem pobyl ve Windows a najednou se vypl. Bez grafiky s jednou RAM nepípá, bez RAM už také ne. Asi ještě jednou zkusím jiný zdroj, ale celé se mi to zdá zvláštní.

Nicméně jako krizový plán jsem navrhl počítač s tímto zdrojem. Je tato sestava s důrazem na poměr cena/výkon/hlučnost optimální a vhodná pro budoucí upgrade? Rozpočet mám omezený - 7500 Kč bez disku, mechaniky a OS.

Pokud přejdeš na vybraný mainboard, tak v případě mechaniky je nejlepší řešení pořídit novou v SATA provedení (pokud vůbec nějakou potřebuješ). u Toho HDD záléží na kapacitě a stáří, Historický kousek bych poslal do důchodu, stejně jako tu mechaniku, u novějšího můžeš buď koupit PCIe řadič:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 860UA0BT1NOQ
nebo
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 860UA0BT10HQ
případně zkusit štěstí s převodníkem
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L140086 0UA0AD