Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dva PC + hub + ADSL - jak na to?

Čau lidi, potřebuju radu pro tátu. Má PC s W2000 a máma má PC s W98SE. Byla vytvořena síť pomocí hubu SMC Ethernet EZ 3608 THC. Když byly na obou PC ty W98SE, bez problémů fungovalo vše (tisk, sdílení, procházení disků druhého PC). Teď to nejde, cizí disky jsou vidět, ale nejsou přístupné.

A druhá věc je připojení k netu. Zatím má táta mobilní od Eurotelu, ale protože to stojí za prd, tak to chce změnit za Internet Express Ideal (http://www.internetexpres.cz/web/cz/ie_firmy/ideal/ parametry/index.html) a na výběr k tomu má z těchto modemů http://www.internetexpres.cz/web/cz/home/koncova_za rizeni.html.

Který má vybrat, aby bylo možné internetové připojení sdílet na obou jejich PC? Pomohlo by tomu, kdyby se i na druhý PC daly W2000 místo W98SE? Bude pak fungovit i propojení přes hub?

Je to asi trochu zmatený, kdyby byl někdo ochoten poradit, upřesním to...

Díky

K pokusům jsem se dostal až dnes, problém je vyřešen částečně. Podle návodu od MM_tanka to mám snad nastavený správně (s ohledem na drobné rozdíly v nastavování W98SE, Win2000 a WinXP). Z PC1 (Win98SE) mám plný přístup na PC2 (Win2000), opačně to nejde, z PC2 totiž PC1 vůbec nevidím.

Na co se zaměřit, kde by mohl být problém? Díky