Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vírus v prezentácii, zrejme ďalší hoax - Vie niekto o tom viac?

Viete niečo o tomto alebo je to ďalší hoax ako predpokladám? Google mi nič nenašiel:

Varovanie od firmy AGEM !!!

Prosím, pošlite túto správu každému, kto má prístup k internetu. Môžete dostať na prvý pohľad neškodný e-mail s prezentáciou v Power Pointe pod názvom "Life is beautiful". ("život je krásny") Pokiaľ ju obdržíte, za žiadnu cenu prezentáciu NEOTVÁRAJTEa okamžite ju vymažte. Pokiaľ ju otvoríte, na vašej obrazovke sa ukáže správa :

"It is too late now, your life is no longer beautiful."

("Už je príliš neskoro, teraz váš život už nie je krásny") Následne STRATÍTE VŠETKO vo vašom PC a osoba, ktorá vám toto zaslala, získa prístup k vášmu menu, emailu a heslu. Toto je nový vírus, ktorý vstúpil do obehu v sobotu poobede. AOL už potvrdil, že je to vážne a že antivirové programy nie sú schopné tento vírus zničiť. Vírus bol vyrobený hackerom, ktorý si hovorí "life owner".

Prosím, pošlite túto správu všetkým vašim priateľom a požiadajte ich, aby ju čo najrýchlejšie poslali ďalej.

Prišlo mi to mailom. Ak niekto o tom vie viac, tak mu vopred ďakujem za informácie.

Já už si to i sepsal. Někdy na to odpovídám:

Tento e-mail 0,3x obletěl zeměkouli. Pochází z New Bubu, v roce 1871 ho sepsal místní obecní slouha a v roce 2004 ho převedl do elektronické podoby Láďa Kráťa.
Tak pozdě proto, že dopis ležel celou dobu zastrčený mezi škvírami zdi ve sklepě místního hostince, než tam jeden opilec spadl a všiml si ho.
0,3x proto, že na své cestě světem se e-mail zastavil už v Dánsku na jedno a zbytek cesty vypustil.
Originál je uložen u Kráti v PC.
Rozešli tento text svým 258 přátelům, nebo všem lidem ze svého adresáře, do šesti hodin a osmi minut.
Pokud tak učiníš, čeká tě velké štěstí, pokud ne, vyhrožovat se nemá, ale Jana Sytá tak neučinila a zle jí poklovala jejich domácí kachna.
Věra Pomalá ho zase poslala až za šest hodin a devět minut, což vedlo k tomu, že se jí druhý den vypnul mobilní telefon a musela ho připojit k nabíječce.
Naopak Petr Hamtáček, známý spamer, ho rozeslal téměř ihned na 124 245 adres ze své databáze a potkalo ho velké štěstí, jelikož ho dosud nezavřeli.
Pokud ho tedy pošleš, čeká tě 41 spoust štěstí, které budou postupně přicházet. Můžeš si třeba koupit na dobírku v telebazaru nepromokavé ponožky za 5 000,- Kč (bez DPH) a vyhraješ přehrávač MP3, v hodnotě 4080,- Kč.
Také většina tel. čísel na která budeš volat, bude mít vypnutou hlasovou schránku a když si vsadíš, tak budeš mít šanci vyhrát.
Také bude vynulována veškerá smůla, která se usídlila ve tvém životě, díky smazaným dopisům, jako je tento.
No ale když smažeš i toto, tak se nic nestane. Nanejvýš si trochu opotřebuješ počítač.

a na
http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail &id=116
se dostal i jeden můj s varováním na vir "Skupina Hack & Cracker odhalila vir" :-)

Ono ani PowerPoint sa neodporuca pouzivat na prezeranie prezentacii. Microsoft totiz nedavno podotkol, ze PowerPoint az do verzie Office 2003 obsahuje bezpecnostnu dieru, ktora funguje tak, ze ked niekto posle mailom prezentaciu a ty si ju z toho mailu otvoris v PowerPoint, tak hackeri cez takto otvorenu dieru mozu preniknut a si v...