Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký Android smartphone do 6K?

Zdarec,
rozhodl jsem se, že zahodím svou Nokii 6300 a koupím si chytřejší telefon. Vůbec se v tom ale nevyznám, takže prosím o radu zkušenější.

Moje požadavky:
- cena do 6K
- display alespň 4"
- možnost nabíjet přes USB (můj tablet to nemá a je to vopruz)
- rozumný foťák (v rámci možností mobilu)
- plnohodnotná GPS
- slot na microSD (podpora alespoň 16GB)
- USB host by byl fajn
- dvoujádro by bylo fajn
- FM rádio by bylo fajn

To bude snad vše. Je to reálné? Díky za každý tip!

A znacka, mas konkretni predstavu? Dotyk, qwerty? To co pozadujes, tam toho v te cene kolem 6.000,- moc neni a s dvoujadrem uz vubec ne. Take nevim kde chces nakoupit, dovoz z EU (levnejsi) nebo oficialni cz distribuce? OS jaky? Android, Nokia Belle, prip. Windows Phone?

4"
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8H0DN0001JTF
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8H0DN0001PGV

Nevim, ten limit 6k na ctyrpalcovy Android aby uz za neco stal je malo.

Ten LG neni dvoujadro, mam jeho bratricka v mensim provedeni s Amoledem(Optimus Sol), no na beznou praci staci, narocnejsi veci uz CPU 1GHz nestiha, nevim jake mas naroky na vykon, bezna prace, internet, mapy, kancl atd. nebo paris hry?

Jasne, to byl jen tip na 4" LCD, co se tyce toho LG pohledej recenze, videa, dobre zpracovane to maji hosici na mobilenetu, tam ten LG model celkem dobre hodnoti. Xperia U ma vnitrni pamet jen 8GB, malou kapacitu baterie, jinak OK. Jsem zvedavy jaka doporuceni tady budou za dva dny:-)

Edit: zkusil bych se poohlednout po "starsich kouscich" treba ze staje SE napr. Xperia Neo V, mozna Xperia Arc.

Radši si pár korun připlať a kup si aspoň dvoujádro. I 1 GHz single core, neřkuli horší, je pěknej opruz, je to pomalý, zasekává se to, nic to nezvládá, o obvyklé paměti 512 MB ani nemluvě. Když si něco takovýho koupíš, budeš pak bůhví jak dlouho litovat, tak neblbni a radši si talíř dva připlať. Já osobně nakupuju použitý mobily se zárukou a nikdy jsem neměl sebemenší problém, narozdíl od nových, který reklamuju jak na běžícím páse. Třeba zrovna včera jsem koupil Galaxy Nexus za 7900 Kč použitý a jako vždy jsem max spokojený.

Na LG som videl vela negativnych reakcii, na nete aj od znamych, ja by som sa LG radsej vyhol.

Inak mobilov so 4+" do 6000 je dost, porovnavaj, vyberaj, napr. tu:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/srovnani-produk tu--huawei-u8860-honor_-_htc-desire-hd_-_samsung-i 9001-galaxy-s-plus_-_sony-ericsson-xperia-x12-arc- lt15i_-_gigabyte-gsmart-g1355_-_sony-ericsson-xper ia-lt18i-arc-s/?fromclipboard

Zaujimave tu su Sony modely, Samsungy maju velmi kvalitne fotaky (nepozeraj sa len na pocet MPX), ale ten v zozname nema asi LED, takze ja by som ho vyradil, naopak, pridal by som este lacnejsi Ace 2, ma dvoj-jadro, 3.8", co je myslim dobry kompromis, hlavne pri rozliseniach tych 4+"-ych mobilov, Ace 2 ma rovnake pri mensej uhlopriecke, ja by som bral 4+" asi len s HD rozlisenim:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i8160-g alaxy-ace-2/specifikace/

Vyber je na tebe, ked budes mat dvoch, troch kandidatov, najdi si aj podrobnejsie recenzie, napr. na mobilmanii alebo fony.sk...

Doplnujem dve Motoroly, su este lacnejsie a navyse vodotesne a prachotesne:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/motorola-mb526- defy-plus/specifikace/
http://mobilni-telefony.heureka.cz/motorola-xt615- motoluxe/specifikace/

Ja zvazujem pre seba Sony Xperia V, cenovo je uz inde, ale ma s Motorolami nieco spolocne, prave vodotesnost a prachotesnost. Pritom ja to nepotrebujem, ale tekutiny sa do mobilu mozu dostat aj inak, nosenim vo vrecku, alebo potenim ruk - potom im casto neuznaju reklamaciu, mozete im vysvetlovat ze ste mobil nikdy nikde nenamocili.

Cital som jeden clanok, prave v suvislosti s Xperia V, ze v Japonsku sa mobily bez IP57 (co je norma na vodotesnost a prachotesnost) vobec na trhu nepresadia, Japonci su vo vsetkom pred EU, tiez prave Sony tam ma modely s TV tunerom, v EU ich predava skoro uplne zhodne, len bez TV tuneru, my si totiz radi zaplatime za TV v mobile, ze.

Neviem ako je to s fotakom pri Motorolach, kazdy si musi urcit priority...

Jeste malinke srovnani nejlevnejsich dvoujader v cene neco pres sest tisic z oficialni distribuce:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?catcomp=1&ca talog=1&itemlist=37453%2c37792
lepe mi vychazi ten Samsung, Xperia U ma jen 4GB uzivatelsky pristupne pameti.

Zde pak jednojadra v cene take pre sest tisic, tak aby se priblizovaly nejvice dane uhlopricce a s nejvyssim taktem CPU:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?catalog=1&ca tcomp=1&section=21&itemlist=29803%2c40149
Samsung dostal namisto ICS jen value pack, Huawei by mel mit nebo uz ma ICS.

Nedavno jsem mel zapujceny SE Xperia Neo V, jiz upgradovany na ICS, subjektivne velmi dobry pocit z ovladani a sviznosti prostredi i kdyz jde jen o starsi jednojadro.

Edit: nebal bych se toho LG Optimus Black, na beznou praci a hrani nenarocnych her opravdu postaci, navic 4" IPS displej. Jak jsem psal, mam to same ale s LCD jen 3.8" zatim zadny problem.
Kompletni recenze i s videem zde: http://mobilenet.cz/clanky/lg-optimus-black-nejsti hlejsi-ze-stihlych-7137

Pokud platíš hotově, podíval bych se po nějakém telefonu z druhé ruky. Pokud má kompletní balení včetně dokladu o zaplacení a záruky, není se čeho bát. Běžně se dají sehnat zánovní i nové kousky, na kterých ušetříš 2000,- a jsi v jiné lize. Trval bych ale na osobním odběru, platbě při předání. Na host asi budeš muset zapomenout, já ho mám, vyzkoušel jsem jej a to je vše zatím jsem jej nepotřeboval.To jedině snad u tabletu. Při současné ceně paměťových karet můžeš mít v telefonu paměti habakuk, klávesnici si můžeš dát do telefonu i s háčky a používat myš u telefonu je na dvě věci.